Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Sebastian

Siewnik 4m jaki?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sebastian    0

W niedalekiej przyszłości mamy zamiar wymienić swojego starego poznaniaka na "nowy" (używany) siewnik o szerokości 4metrów. Jakiej firm polecacie maszynę? Zastanawialismy sie nad Amazone D8 i Nordstenem :)

Pozdro B)

marcin974    25
W niedalekiej przyszłości mamy zamiar wymienić swojego starego poznaniaka na "nowy" (używany) siewnik o szerokości 4metrów. Jakiej firm polecacie maszynę? Zastanawialismy sie nad Amazone D8 i Nordstenem :)

Pozdro :)

a czemu odrazu 4m?? wez 3m i torszke szybciej pojedziesz B) i bedzie to samo.

Pamietaj jak masz trzy metrowy no na kazda sciezke ci bedzie pasowal 12m, 15m, 18m.

Moze teraz sciezek technologicznych nie robisz ale warto pomyslec ,,przyszlosciowo"

A moze pozniej dokupisz troche ziemi i bedzie za malo wydajny to 3 metrowy agregat do tego siewnika bedzie lux. Zestaw upr-siew. idealnie bedzie pasowal do twojego belarusa :)

Moj ojciec w 97r tez kupil noweczke poznaniaka oczywicie 3m, narazie nie mamy duzych arealow ale w przyszlosci kto wie -mozna mu zalozyc hydrauliczna zmiane znacznikow i idealnie pracowalby z moim 82SA :)

Ja u siebie w pszenicy robie sciezki technologiczne i to jest super rzecz -z nawozem czy opryskiwaczem wiem jak jechac, ja np robie sciezki na 15-sto metrowy poryskiwacz i rozsiawacz

P.S 4-ro metrowy siewnik na pewno chcesz do belarusa -przeciez on i tak bedzie za maly, na niego to musi byc 6-cio metrowy :)

Sebastian    0

no wiec tak właśnie po kupnie siewnika 4m chcemy zacząć zabawę z ścieżkami B) a ja myślę jeszcze bardziej przyszlosciowo i wrazie w przyszlosci jak kupi sie ciagnik okolo 130koni to 4metrowy agregat upr-siewny bierny bedzie w sam raz :)

Wiadomość z agroFakt.pl

marcin974    25
no wiec tak właśnie po kupnie siewnika 4m chcemy zacząć zabawę z ścieżkami :) a ja myślę jeszcze bardziej przyszlosciowo i wrazie w przyszlosci jak kupi sie ciagnik okolo 130koni to 4metrowy agregat upr-siewny bierny bedzie w sam raz :)

na 4-ro metrowy zastaw upr-siew to potrzeba minimum 160konikow. B) :)

Sluchaj -jak uprawisz belarusem to zapominij by wjechac c-360 z 4ro metrowym siewnikiem

ja po pronarze wjechalem c-360 (fakt na piasku) to nie mozna bylo jej uprowadzic (sciagalo, grzebala sie) fakt faktem na miedzyrzedziach byla

a po za tym to Pronar czy belarus przy sianiu duzo mniej ugniata, wysoko podnosi

wiec wybor nalezy do Ciebie :)

marcin974    25
zobaczymy co przyszlosc przyniesie narazie chodzi my tylko o siewnik B)

a no i nie zapomij ze inaczej bedzie wygladala jazda po drodze z 4-ro metrowym a inaczej z 3 metrowym :):)

Nikita_Bennet    100

jednego nie rozumiem.

pytanie jest o siewnik 4 metrowy a wciskacie gosciowi ze lepiej 3 metrowy. gosc chyba wie co chce??

zachowujecie się jak sprzedawcy którzy mają siewnik 3 metrowy i chcą go sprzedać a klient wie ze chce 4metrowy.

imho jesli ktoś ma ciągnik o mocy 80-100KM i ziemi tyle ze oplaci mu się kupować 4 metrowy siewnik to tylko taki brac.

do tego opryskiwacz 12 metrów i zycie jest piekne, jednen przejazd, drugi przejazd i sciezki i dwa kolejne bez i znowu sciezki.

sam sie zastanawiam nad 4 metrowym i nawet gdybym mial agregat uprawowo-siewny to leciałbym wszystko agregatem najpierw a pozniej samym siewnikiem.

Kizo    5
na 4-ro metrowy zastaw upr-siew to potrzeba minimum 160konikow. B) :)

Oj chyba przesadziłeś do zestawu upr-siew biernego spokojnie wystarczy 100km.

Ja mam Amazona D8 talerzowego 4m i podpinam go pod Zetora 7211 i śmiga bez problemu jedynie nie można poszaleć na drodze bo przód nieco podrywa.

Sebastian    0
jednego nie rozumiem.

pytanie jest o siewnik 4 metrowy a wciskacie gosciowi ze lepiej 3 metrowy. gosc chyba wie co chce??

zachowujecie się jak sprzedawcy którzy mają siewnik 3 metrowy i chcą go sprzedać a klient wie ze chce 4metrowy.

imho jesli ktoś ma ciągnik o mocy 80-100KM i ziemi tyle ze oplaci mu się kupować 4 metrowy siewnik to tylko taki brac.

do tego opryskiwacz 12 metrów i zycie jest piekne, jednen przejazd, drugi przejazd i sciezki i dwa kolejne bez i znowu sciezki.

sam sie zastanawiam nad 4 metrowym i nawet gdybym mial agregat uprawowo-siewny to leciałbym wszystko agregatem najpierw a pozniej samym siewnikiem.

Nikita ma racje bo wlasnie mam 12m opryskiwacz B)

PS wiec co polecacie?

dudi    0

Polecam Nordstena, z wlasnego doswiadczenia moge stwierdzic ze jest to dobry i nie drogi siewnik.Napewno dasz za niego mniej niz za amazone.Jego plusem jest niska awaryjnosc i nie skomplikowana budowa.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować