Zaloguj się, aby obserwować  
kluch369

Ceny z lat '50 '60 '70 '80 i '90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bartek1961    2

Przelicznik na zboże i żywiec oddaje wartość nabywczą ale stosunek cen maszyn do produktów uległ wielkiej zmianie.

Wynika to ze zmian technologii produkcji i zmian w technice.

20 lat temu mało komu potrzebny ciągnik 100 i więcej konny a teraz wiele gospodarstw bez takiego nic nie zrobi.

Z drugiej strony niech ktoś mi pokaże rolnika który miała 250 loch w cyklu zamkniętym w roku 1985 a disiaj to dość częste zjawisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Znalazem jakąś gazetę z 1988 roku w której są ceny niektórych artykółów i usług:

 

Ciągnik:

C-330M 1.440.000,

C-360-3P 1.900.000,

 

Nawozy sztuczne:

saletra amonowa 34% N luzem 100kg 2.650,

mocznik nawozowy 46% N luzem 100kg 4.000,

 

Ceny skupu

Mleko 1litr 53,22

żyto 1q 3.000,

pszenica 1q 4.600,

jęczmień 1q 4.100,

owies 1q 3.400,

pszenżyto 1q 4.400,

żywiec:

wieprzowy 1kg 330,70

wołowy 1kg 274,20,

cielęcy 1kg 275,00

drobiowy 1kg 296,00

 

paliwa płynne:

etylina 86 1l 110,

etylina 94 1l 120,

olej napędowy 1l 100,

 

i uwaga coś dla koneserów:

wyroby spirytusowe:

wódka czysta 40% 0,5l 1.440,

specjal baltic vodka 40% 0,5l 1.500,

polish cherry 25% 0,5l 1.180,

advocat 25% 0,5l 1.150,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

my kupilismy Bs w 97 roku za 3 miliardy :] 91 rok


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

moi dziadkowie mieli hodowle gęsi od 400 sztuk do 500 sztuk i babcia mówi że jak sprzedali 5 żuków jajek to mogli sobie kupić nowego żuka był okres że dziadek jechał po siewnik a przyjeżdżał z siewnikiem i przyczepą tak było w do roku około 89 a potem poszła inflacja i gęsi okazały sie nie opłacalne a aby były opłacalne (już moi rodzice) zwiększyć hodowle do 4 tys sztuk (obora była postawiona na 2,5 tyś sztuk dzisiejsza wartość to około 500 tyś zł) i dokupić ziemi (łąk) z 20 ha do około 100 ha jak sprzedawaliśmy gęsi to za 460 sztuk dostaliśmy jakieś (na dzisiejsze) 20 tyś (wiem bo to była połowa wartości nissana micry nowego którego kupiliśmy)

 

mam też różne maszyny z lat 80-90 mogę jutro pójść i pospisywać ceny i roczniki poszczególnych maszyn (wybite na maszynach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

mam pytanko ja nie wiem ile to jest babcia mi mówi że zetor kosztował 2 miljardy zł na stare a ile to jest na tera ?


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

200 tyś zł odcina się chyba 4 zera to jest najprostszych sposób na przeliczenie z miliardów (starych) na nowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

coś się chyba babci pokręciło. milion kiedyś to teraz 100 zł.to ile ten zetor kosztował? dwieście tysięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

to może 2 miliony xD


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mam przewracarkę do siana 7 gwiazd i na tabliczce znamionowej jest wybite cena-68000 rok 1983 . no i co teraz są drogie maszyny? :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W 1983 roku kupiłem gosp 15ha z zabudowaniami za 3200000 zł więc było to ok 50 przewracarek,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzik    0

U nas gosciu kupil massey fergsona 255 za tone przenicy a inny facet za c330 co mialo moze z 15 lat kupil noego 330 i wialnie prase i stopowizałke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta pszenice to chyba garnuszkiem na kutie sprzedawal na targu w Moskwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Ja wiem że na początku 1995r. Ursus 4514 kosztował 18tys. zł a jak mój ojciec kupował taki sam model w maju to dał 33tys zł :angry: :) :)

 

To te 4514 ładnie szły w cene :), bo ja w 98r. dałem za swojego 53tys zł... Ale może to i dobrze, bo teraz są jeszcze droższe przez co można lepiej sprzedać używanego :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Mój po 12 latach jest wart tyle co nowy jak go kupowałem albo i więcej, więc jeśli będę chciał go sprzedać to nawet ze zyskiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie o jakim zysku mowicie kupiliście za iles złotych kiedys a to ile wezmiecie dzisiaj to ułamek nowego.Cena nowego uwzględnia inflacje a 1zł dziesiec lat temu to nie złotowka dzisiejsza.Popatrzcie ile mozna było kupić nawozu lub paliwa za ta kwotę kiedys a ile dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a ile mogl kosztowac bizon ????


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj dziadek za swojego T-25 ktorego kupowal w 1975 roku dal 75.000.000 a ze mial jeszcze troche kasy to dokupil kabine i caly ciagnik wyniosl go 100.000.000 :P wiec na tamte czasy to byla niezla kasa a teraz marne pare groszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

kolego lambo....... nie ściemniaj jak nie masz pojęcia o cenach w tamtym okresie. nie było wtedy takiej inflacji i skoków cenowych. ojciec w 77 roku kupił nową c-360 i zaplacił 120 tys. zł. no chyba że nie chodzi ci o złotówki tylko o ruble albo cruzejros to wtedy może ktoś uwierzy w to co napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj