Janusz44b

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem

Polecane posty

Janusz44b    0

Witam, mam problem z tylnym podnośnikiem w Fendt 514c . jaszcze kilka dni temu wszystko było ok. teraz Podnośnik nie reaguje, tzn nie opuszcza i nie podnosi. wydaje mi się że to wina elektryki ale nie wiem gdzie szukać przyczyny. może ktoś miał taki problem. przedni podnośnik działa bez problemu. czekam na jakoś podpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwy07    2

ja w serii 700 miałem to samo, okazało się że to tylko spalony bezpiecznik, nie wiem jak wygląda sprawa elektroniki w twoim, ale możesz sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz44b    0

bezpieczniki są dobre, więc to coś innego. nie bardzo wiem gdzie szukać bo nie wyświetla żadnego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Bledy EHR nie sa pokazywane na wyswietlaczu, pokazuje je dioda palaca sie z boku, na panelu EHR. Poza tym Fendt 514 mial montowane 2 typy podnosnika...EHR D i EHR C, wiec najpeirw trzeba wiedziec jaki posiadasz.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Tak to prawda, źle ująłem to pytanie... Jesli ma EHR C to znaczy ze jest problem z doplywem napiecia na sterownik...natomiast jesli jest to starszy EHR D wtedy po odczytaniu bledu mozna bedzie powiedziec cos konkretnego. A typ EHR zalezy od numeru ramy ( ostatnich 4 liter) 514/21/xxxx. jesli jest to powyzej 3001 to ciagnik posiada EHR C.

Edytowano przez kosti68

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz44b    0

Usterka usunięta. Problemem był brak masy na którymś sterowniku. kolega mechanik samochodowy po dwóch godzinach uporał się z problemem. dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

witam. odświerzam temat. otórz dzisiaj przetsł działać tylny ehr z kabiny ciągnika, na przełączniku pokazuje tylko 6V napięcia. sterowanie z błotników działa bez problemu. może ktos ma pomysł o co chodzi??? brak masy ??

 


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam wszystkich forumowiczów. o/

 

Potrzebna pomoc. Zakupiony niespełna m-c temu ciągnik rolniczy marki FENDT 514C Favorit z 2000 r. oraz problem z EHR'em. Z tego co wywnioskowałem po przeczytanych komentarzach z forum - jest to EHR C. Podnośnik działał jak należy do momentu w którym opadł i nie chce podnieść. Kontrolki nie migają pulsacyjnie więc nie jestem w stanie odczytać kodu błędu. Poniżej zdjęcia jak to wygląda:

 

90ng8x.jpg

 Przełączenie EHR/DW

 

i2od1z.jpg

Kontrolka "Diagnose" ciągły sygnał.

 

2ewzg3l.jpg

Docisk.

 

2z3ueqc.jpg

Ustawienie żądanej pozycji

 

33bmneq.jpg

Podnoszenie

 

Sygnalizacja zadań jest prawidłowa. Po przełączeniu z "EHR" na "DW" z pierwszego zdjęcia, podnośnik podnosi i opuszcza bez obciążenia przy użyciu tej wajchy przy siedzeniu:

2wqxqxl.jpg

 

 

Zwracam się z prośbą o pomoc do posiadaczy ciągnika tej marki oraz doświadczonych użytkowników o jakiekolwiek wskazówki w celu naprawy. Za wszelkie zainteresowanie moim tematem - dziękuję,

 

Pozdrawiam

a44

 

EDIT: Problem rozwiązany. Zawiesił się elektrozawór na bloku przy przełączaniu z EHR/DW.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie co to może być za objaw szarpania na 3 biegu i 3 półbiegu w polu - praca niezbyt ciężka  ??? Na innych półbiegach ok , nawet w orce na 4 półbiegu i 3 biegu jest ok inne też niby ok oprócz tego 3 półbiegu i 3 biegu . Co to może być ? Czy uszczelnienia na tych ,,choinkach" półbiegach ? Jezdzic nim nadal ? . Dodam , że na drodze na 3 półbiegu i 3 biegu nie szarpie tylko w polu .
    • Przez resters
      Szukam dobrego mechanika od tego sprzętu. Ciągnik 1995 rocznik. Do naprawy turbo-sprzęgło

      Lubelskie- Macie kogoś polecanego? 
    • Przez Grzesiek90
      Witam
      Mam problem z hamulcem ręcznym w Fendt 515C. Po zaciągnięciu nie trzyma wcale. Gdzie szukać przyczyny? Ręczny hamuje tym hamulcem na wale czy przy kołach są jakieś szczęki? 
    • Przez Profesor
      Fendt 515c - na załączonym resorowaniu przedniej osi gdy przekrocze 2 km/h slychac wycie hydrauliki przez 3-4 sekundy, traktor wyraznie traci moc. Po 3-4 sekundach wszystko wraca do normy. Co to moze byc?
    • Przez SZWAGIER1999
      Witam.zastanawiam się nad kupnem Fendt favorit 515c, chciałbym poznać opinie użytkowników fendt-a.Jego wady,zalety,najczęstsze usterki,spalanie itp.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj