RycerzNocy

Hala namiotowa- co o tym myślicie?

Polecane posty

dawidg2    31

posadzki masz 600m2 to wyjdzie jakieś 50-60 tys za samą posadzkę przemysłowa zacierana mechanicznie z posypką. Cene strzelam bo nie znam aktualnych ale na wiosnę prawdopodobnie będę taką robił. Kiedyś kosztowała 88zł/m2, grubość 15cm na istniejącej posadzce nie wiem jak na gruncie. musisz zrobić pewnie podsypkę piaskową to następny dodatkowy koszt.

 

suporeks 49x24x24 wyjdzie Cię jakieś 25-30 tys. do tego wieńce itd. robocizna, to już masz ponad 100 tys jak nic a gdzie konstrukcja na dach, tynkowanie itd.

 

 

 

Co do łukowej to stawiasz takie jak dałem przykład z prostymi ścianami bocznymi.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A nie lepiej zamiast posadzki Polbruk położyć?bedzie napewno taniej ? no wiem liczyc musze koło 200 tys netto za wzystko :) Ale licze sie z takimi kosztami .Dziekuje Ci kolego za te obliczenia Jutro ma fachowiec przyjechac i mi to obliczyć :) Zobaczymy co mi powie Ewentualnie sam wyleje posadzke piach zwir mam darmowy betoniarke mam duza ludzi do łapaty nie brakuje tylko cement kupic i jakis ulepszacz .I powoli zalewac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

kostka dobra jak nie chcesz trzymać tam zboża. beton z betoniarki? dobry na fundamenty. A i 600m2 chcesz z betoniarki lać? daj spokój, zajedziesz siebie ludzi i sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Choćbym mial lać Miesiac Tą posadzke a niech zaozczedze z 30 tys na tym Gdzie ja tyle w Miesiac zarobie??Beton na Fundament chcem zamówic aby zalac wszystko w 1 dzień a z reszta moge sie Bawić :) Od jutra robimy Niwelacjie terenu a od nowego roku 2 ludzi bedzie kopac formy do wylewki .Mam 2 pracowników a nie mam dla nich zajecia to beda kopać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tu nie chodzi o oszczędności a o jakoś, taka z betoniarki się "wymiata". Jeśli chcesz taniej to bez posypki mogą Ci zrobić, zwłaszcza jeśli to pod dachem będzie. Dużo nie zaoszczędzisz bo betoniarnie mają tanio cement z racji brania go w ilościach hurtowych, żwir przeważnie swój mają.

 

ja do niczego nie zmuszam ale patrząc z swojej perspektywy to ta posadzka betonowa tak źle pod kontem finansowym nie wychodzi. przykład płyta betonowa kosztuje ok 70zł/m2 ale trzeba ją jeszcze położyć i mamy przerwy itd.

Na wiosnę będziemy robić wiatę w kształcie litery C, będą tam trociny tata chce płyty a ja się upieram przy betonie, w wiacie jak i 6m przed, bo będzie równo, beton równiejszy zacierany niż płyta i się tak łyżka ładowarki nie będzie wycierać. Jedyny minus że nie można betonu tak szybko rozebrać jak płyt, ale więcej minusów chyba niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Wiem kolego ale na posadzke jakosc nie musi być az taka rewelacyjna jak na moje to tylko Podloga :)Na czyms Trzeba oszczedzić :) Jutro sie okaze ile co i jak :) Ale wylejemy ławe Przywieziemy kruszywo i bedziemy wylewać ta posadzke :) i Czekac na majstrów aby reszte stawiali :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dascompany    0

Witam wszystkich, widzę że jest spore zainteresowanie halami namiotowymi na waszym forum. Dlatego pozwolę sobie na podanie namiarów na Naszą firmę, która zajmuje się sprzedażą opisanych przeze mnie i was hal. Firma Das Company, jest na rynku od 3 lat, ale znamy się na jakości. Wiemy z czego zbudować aby przetrwało to ładne kilka lat. Do produkcji używamy najlepszych materiałów zarówno na konstrukcję jak i na poszycie. Każdego zainteresowanego zapraszam na Naszą stronę, gdzie mamy do wyboru kilka rodzajów hal jak również wymiarów. Bardzo proszę o nie wstawianie bana czy czegoś takiego, gdyż zainteresowanie tematem jest duże. Pozdrawiam Paulina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

U brata stoi szopa z wylewką z betoniarki z 1994 roku i się jakoś nie wymiata.

A przy takim metrazy zamówić mixokreta i walną to w dwa dni i zapłacisz ok 10 zł/m kw za robocizne + materiał

sam będe stawiał być może w tym roku, w najgorszym wyoadku 2015 ok 25mx15 i ściany z pustaka szlakowego, robocizna wyjdzie grosze bo murarzy dookoła pełno tylko przypilnować, to ściany wymuruja w max 4-5 dni, dach wyjdzie najdrożej ale są używane konstrukcje + nowe poszycie dachu i się zmieści w ok 40 tyś zł dach. Całość wyniesie licze ok 70-80 tyś zł.

wszystko zalezy ile się samemu zrobi, bo jak bym wziął firmę od a do z to na taką wiatkę mi 150 tyś nie starczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Patrycja123 I pensję też z das company.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

jaki czas temu zastanawiałem się nad taką halą. W koncu zrezygnowałem. firma kurpdach ma w ofercie hale skręcone z zetownika. dwie takie hale juz u mnie stoja tak ze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

Zastanawiam się czy taką halę można wykorzystać na krowy mleczne tzn. ok 50 krów wolny wybieg 25x40. ciekawe jakie byłby koszty? Fundament plus podmurówka czyli dół zmieściłbym się w 60 tys. ? hala powiedzmy 100 -120 ? wygrodzenia ok 40 tys. Mrzonki  czy fakt ? Plus w środku hala udojowa  100 ? Nie chciałbym wydawać więcej jak 300 400 na oborę na głębokiej plus hala najlepiej typu autotandem / tandem zwłaszcza że w starej uwięzieniu mam dojarkę przewodówkę

milkline x3 jakby pokombinować z pompą to i by 5 obsłużyła ale czy to się opłaca ? Nie chcę przepłacać czy nie lepiej iśc do roboty niż inwestować w nową oborę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Witam

Jakie macie opinie o lekkich halach namiotowych dwuspadowych z pokryciem plandeką i ścianami z blachy t-18?Czy warto się tym zainteresować?jak z trwałością i solidnością takiego rozwiązania w stosunku do stalowej hali czy murowanej? przeznaczenie to głównie płody rolne tj baloty słomy czy siana, może maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bronek    248
zależy ile taka hala ma kosztować. Jak duże opady śniegu u Ciebie występują. trzeba doliczyć koszty pozwolenia na budowę. No i uważać przy manewrowaniu ciagnikiem wewnątrz:) Bo jak sam napisałeś, konstrukcja jest lekka, a więc jej elementy niezbyt masywne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
ostatnie zimy były łagodne ale w końcu praktycznie na biegunie zimna mieszkam w podlaskim więc potrafi solidnie napadać, właśnie największa obawa o ten śnieg bo laty trzymające plandekę takie delikatne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Moim zdaniem nie bardzo sie opłaca też się dowiadywałem to hala o podobnych wymiarach tyle że blacha trapezowa na dachu to było jakieś 4-5 tyś róznicy.

Z tego co wiem to na plandeke jest chyba 15 lat gwarancji

Edytowano przez hardkor113

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
My postawiliśmy hale namiotowa w tym roku 20x10 z przęsłami co 1,25m pokrytą tylko plandeką. Jak na razie się trzyma. Cena około 33k netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj