RycerzNocy

Hala namiotowa- co o tym myślicie?

Polecane posty

Karolt    0

fajne niedaleko mnie postawili taka na maszyny i jak na razie stoji jeszcze jej nie zdmuchneło ciekawe jaka jest wytrzymałosc na wiatr

ciekawe jak z cena takiej hali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

ale i tak trzeba wylac jakis fundament bo jest oparta na lekkiej konstrukcji stalowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

dużego poparcia nie znajdziesz.

osobiście mnie też takie rozwiązanie się podoba-łatwość montażu,formalności z pozwoleniami,no i nie jest to problem ze zmianą położenia.

zauważyliście że firmy już nie budują stałych magazynów,tylko te namioty?

nie jest to super rozwiązanie lecz jak się o to dba to wytrzymuje kupę lat(w pobliskim składzie budowlanym stoi taki namiot ponad 15 lat),no i tylko do przechowywania maszyn,słomy,nawozów na zimę w zupełności wystarczy.

teraz jakbym potrzebował wiatę lub zadaszenie pewnie brał bym te namiotowe hale całkiem poważnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie rok temu miałem podobny problem, jednak nie zdecydowałem sie na "namiot" tylko wybrałem alternatywne trochę droższe rozwiązanie czyli "blaszak" za taki garaż wykonany z profili i pokryty w 100% blacha trapezowa ocynkowana o wymiarach 10x10 i wysokości bramy 3,5 zapłaciłem ok 14000zł. oczywiście mówimy o budynku na stałe nie związanym z gruntem czyli wystarczy tylko zgłoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beret1990    27

PROXIMAMICHAL -możesz powiedzieć jaka firma Ci to robiła? bo koszty dość ciekawe;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Znajomy na żniwa wynajął :D na magazyn a po kilku miesiącach oddał :) co może być przyjemniejszego ? masz gdzie sypać i nie boisz się że nie masz gdzie upchać zboża z 500 ha B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z lubaczowa woj podkarpackie ta cena to tylko sam metal dolicz sobie jeszcze robocizna, kostka kolejne 15 tysi oraz fundamenty pod słupy ok 5 tys, kw sumie koszty sa spore ale gdybym miał stawiać budynek murowany to nie wiem cz mi starczyło by funduszy a o czasie nie wspomne, moja wiate stawiali nie całe 2 dni

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myśle ze moze i dobre te rozwiazanie. A jak to stoi cenowo bo tak popatrzec to pare tysiecy mozna zapomniec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Mam taki namiot od 2006 roku. służy jako kryta ujeżdżalnia dla koni. wymiary to 17m x 25m x 3,5 m ( w szczycie 6m) nie ma problemu ze śniegiem i wichurami. kosz około 100000PLN ( z elektryką, wentylacją, fundamentem i posadzką) Pozwolenie trzeba mieć bo robisz fundament. Na zdjęciach w mojej galerii go widać za zetorem forterra

Edytowano przez stajniaomega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Indiana- zawsze można wylać fundament np 1x1x1,8 i do takiego klocka przykręcić konstrukcje wtedy już nie będzie trwale związane z gruntem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

PROXIMAMICHAL ma rację, wtedy chyba potrzebne jest tylko zgłoszenie. Takie hale też mi się podobają. Szybko zmontujesz. Jak nie potrzebna to zdemontujesz. W razie czego można sprzedać. Tak troche w stylu zachodnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Pod takie cos nie wylewa się fundamentu. U mnie w firmie stoi hala 25 x 40 w szczycie ok. 7-8 m. Ściany z blachy, a szczyty i dach to plandeka. Bez słupów i kratownic. Jedyny problem to skraplanie wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

'DUCH1986'

Pod takie cos nie wylewa się fundamentu.

 

jeśli nie wylewa się fundamentów "czytaj wielkich betonowych stup" to co sie robi żeby przymocować do podłoza tak olbrzymi i lekki obiekt????

Edytowano przez PROXIMAMICHAL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

U nas wiercili otwory w ziemi i za pomocą dość grubych szpilek było to kotwione do ziemi. Zresztą jak nie zapomne to zrobie kilka fotek i moge przesłać Ci na maila.

Wiertło miało ok 180 cm długości.

A namiot stoi i nic mu się nie dzieje nawet przy mocnym wietrze - a teren w jakim stoi jest na taki narazony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alexm34    0

akurat jestem na czasie z budową takiego namiotu

myślałem nad takim rozwiązaniem i powiem tak zakup namiotu o wymiarach 15*25*6 m niemieckiej firmy to wydatek ok 75000 zł z poszyciem dachu plandeką (gwarancja 20lat) bramą wjazdową, stalowymi z blachy falistej ścianami do tego trzeba policzyć montarz ok 5000zł i transport

wszystko odbywa się bez pozwolenia na budowę podobno nawet zgłosić można w ciągu 30 dni od postawienia tego (tak twierdzili w firmie producenta) wystarczy w miarę równy teren i hala namiotowa stoi

montują to na kotwy ok 1,5m w ziemię i takie coś wytrzymuje wiatry bez problemu do 12 stopni czyli 120km/h, a więc u nas w zupełności wystarcza

ponadto jak nie potrzebujecie tego na dłużej niż 3lata(granica opłacalności wyporzyczenia) można takie cudo wypożyczyć - kalkulacja na 24 miesiące to było ok 2500 zł/m-c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj