Zaloguj się, aby obserwować  
azifelek115622

opony zetor 7011

Polecane posty

witam, mam pytanko, bo będę musiał niedługo wymienić tylne opony w zetorze 7011 , i mam okazje kupić komplet nowiutkich opon za 800zl, ale 14.9 r28 , mogą być takie opony przy nim? nie będą za wąskie? proszę o doradzenie mi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolt    0

Jak za te pieniadze to niezastanawiaj sie bierz je. Niepowiny byc za wąskie mogą miec troche mniejszą przyczepnosc na nich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

komplet opon tzn dwie sztuki za ta kase ??? po pierwsze bedzie wolniejszy po drugie bedzie pizdowato wyglondał a po trzecie ten rozmiar jest do c 360 a nie do tego zetora.jakiej firmy sa te oponki znajomy tez kupił okazyjnie gumy tylko ze jezdził pół roku leciały w oczach a wulkanizator nie mógł ich założy tak jakby były z plastiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

kolega dobrze pisze będzie wolniejszy i będzie wyglądał na nich jak kaczka:) ja tam wolał bym dołożyć i kupić 16,9-28 będziesz miał leprzą przyczepność a takich opon przecież nie kupujesz co rok więć możesz żałować kilka lat tej decyzji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

takie oponki mam założone w 5211 do twojego mogą być za wąskie, lepsze były by szersze lepsza przyczepność no chyba że robisz opryski to ok ale jak orka i uprawa to lepsze 16,9-28 a te 14,9-28 to radialki czy diagonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Wiesz, że "tanie...." Nie mam na myśli jakości/

Kupisz te tanie, a potem będziesz jeszcze raz kupował, bo w polu pługów nie uciągniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no właśnie żeby były dobre uciągnąć to uciagniesz bez problemu w 5211 miałem od nowosci barumki jedna została rozwalona przez brony w tedy było około 70% bieżnika kupiliśmy nową radialke petlasa dziś to znaczy po około 15 latach tamta ma jeszcze 30% a ta jest zdarta w ganc takze jeszcze wiosne obskocze i bede kupował nowe ale kupie diagonalne mitasa bo widze ze są twardsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Kolego sprawdz z ktorego roku one sa? jak w miare mlode to bierz i sprzedaj dalej a sobie kup 16,9 - 28. Ja mam teraz u siebie 16,9 - 30 i nie wyobrazam sobie zalozyc 14,9 - 28. To by bylo nieporozumienie do tego ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za pomoc, te opony maja 30 lat, ciągle stały w suchym miejscu i niedostępnym do słońca, także nie są popękane, ale zastanowię się jeszcze czy je kupić i sprzedać, czy po prostu od razu kupić te właściwe, a propo, te diagonalne są trwalsze? a różnica cen jest jaka pomiędzy tą a radialną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak mają 30 lat to sobie daj spoój z nimi może nie popękane ale jak załorzysz mogą sie rozlecieć co do trwałości mam 7341 i 1412mtg powiem ze mam 18,4-30 diagonalne i mają około 70% bieżnika a kuzyn ma 7340 i ma radialki, ma zrobione prawie 2tyś mtg i około 30% bieżnika a ma 7211 z 89r i zrobione ma 3,5 tyś mtg i ma jeszcze 30% takze mi się wydaje że może nie ma na nich komfortu na drodze ale nie ździerają sie tak szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedi2    0

łoł chcesz się pchac w 30 letnie opony one to sie same od starosci rozleca guma niestety sie starzeje :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

30 letnie opony :o

szkoda pieniedzy i twojej(wulkanizatora) pracy przy montazu

opony rozejda sie, tak jak pisali


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Kup nowe radialki 16.9 -28 i wierz- będziesz zadowolony ,te trzydziestoletnie długo nie pochodzą .Ja mam Taurusy i jestem zadowolony . Fakt nie są tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

barum już chyba ciągnikowych nie klepie teraz robi je węgierski mitas też bardzo dobre oponki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

podepnę się pod temat jednocześnie go odnowię ... mianowicie jakie oponki powinny być na przodzie w zetorze 7211?? Bo w tym momencie sprawdzałem i co ciekawsze nie mają żadnego oznaczenia... a pasowało by nowe zakupić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja miałem w swoim 7211 założone 16- 750 a 20-750 to bodaj do 7711 szły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kurcze ale drogie te oponki... masakra... a jakaś tańsza alternatywa?? np od osobówki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Powinny być 750x16, ale ja mam u siebie 900x16 i dużo lepsza przyczepność,a poza tym fajniej wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj