Polecane posty

mariusz(ZDUN)    327

Mogę to zrobić ale pasowało by podjechać i to obejrzeć najpierw, bo nie wykluczone że usterka nie larzy bezpośrednio w module EHRu lub coś z zewnątrz ja spowodowało i po naprawie, bez usunięcia przyczynyn może zaraz być to samo 501832246 jutro zadzwoń


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z Sieldec do małopolski to lekko z 300 km w jedną stronę. Droga będzie więcej kosztowała niż naprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

na to i ie poradzę byłem dzisiaj za poznaniem 500w jedną stronę i jakoś dali radę no ale jak znajdziesz kogoś bliżej to szukaj


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

witam chcialem sie zapytac jaki prad powinien byc na bezpieczniku w kabinie 7.5 odpowiedzialnym za panel ehr. U mnie na tym bezpieczniku nie ma wogóle prądu i nie moge dojsc gdzie on sie gubi.Pod ten bezpiecznik wchodzi jeden kabelek czerwony a wychodza 2 . i chcialem sie jeszcze zapytac czy pod ten bezpiecznik idzie prad bezposrednio z aku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

tak z aku


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6400

Jeżeli mówisz o trzecim rzędzie od góry i trzecim bezpieczniku od lewej to ten bezpiecznik jest zasilany prądem z chwilą rozpoczęcia pracy alternatora. Ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za prąd na stykach sterowniczych przekażnika w module EHR. Prąd pobiera z przewodu łączącego alternator z kontrolką ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeron59    0

Znalazłem przyczyna był kabel który idzie z aku do bezpiecznika pod maska nie przewodził pradu.pomogła wymiana na inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak ci nie dziala ehr to zawsze sprawdzaj od akumulatora w strone ehr po kolei idz wtedy znajdziesz ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Wie ktoś co może być przyczyną? Nie działa wogóle ehr nic się nie świeci nic nie podnosi licznik tak samo wszystko było ok a następnego dnia nie działa nic. Bezpieczniki sprawdziłem i nic wie ktoś co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Brak ładowania z alternatora albo kabelek przy klemie taki cienki przegnił

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

No właśnie idzie tam taki kabelek od akumulatora z bezpiecznikiem może to być winna tego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Brak ładowania z alternatora albo kabelek przy klemie taki cienki przegnił

Dzięki dziś poszedłem do ciągnika i idzie tam taki kabelek od akumulatora i międy nim był bezpiecznik i jeden kabelek wypiął się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam Kolegów po dłuższej przerwie. Odświeżam temat żeby nie zakładać nowego. U mnie w 6180 z dnia na dzień przestał działać EHR. Nie świecą się żadne lampki i nic nie reaguje. Bezpieczniki na oko sprawdzone. Odkręciłem cały panel EHR i pod spodem znalazłem białą wtyczkę wychodzącą z wiązki od EHR. Mam tam 13 v napięcie . Czyli prąd dochodzi do panelu. Co dalej można sprawdzić?

 

Dodam , że zimą wykręcałem czujnik ciśnienia oleju skrzyni i aby to zrobić musiałem wypiąć wtyczki z elektrozaworów ( brak dostępu) . Było zimno i widziałem , że na jednym kablu pękła izolacja. Nie wiem czy jest to z tym związane ale podaje jako jedna z poszlak. Pozostałe funkcje ciągnika działają bez zastrzeżeń.

 

Ktoś pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Przeprowadź masę od sterownika pod kabiną do miejsca masy przy elektrozaworach i zobacz wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Dodam jeszcze , że sprawdzilem piny na wtyczce od sterownika ehr. na 6 i 16 mam 13 v . Na 10 i 47 tylko 1,2 . Podobno na tych wszystkich wymienionych powinno byc ok. 12v. Ma to jakies znaczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Ma, każdy taki układ zwykle ma 12V z "30" i z "15". Numerem 30 oznacza się stały plus, numerem 15 po zapłonie. Tak na chłopski rozum tłumacząc. Jeśli nie będzie napięcia z "15" układ się "nie obudzi". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Rozumiem. Dzięki za informację tylko gdzie dalej szukać tego brakującego napięcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Możliwe że źle mierzyłeś tzn. po zapłonie powinieneś mierzyć napięcia na pinach, jeśli go nie ma to nastąpiła usterka w postaci urwanego kabla. Jeśli jesteś pewien to na piny z brakującym napięciem podaj 12V. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Mierzylem przy odpalonym traktorze. Sprawdzilem prawie całą linie od bezpiecznika przy akumulatorze poprzez kostke przy kabinie az po kostkę obok glownego sterownika. Dalej nie mam jak podejsc bo kabel idzie w górę do Hitcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Witam, mam Mf 3350f, problem jest z ehr, ramiona podnosnika podnosi tylko na 3\4 wysokości. Przycisk którym odblokowuje ehr służy też do bezpośredniego opuszczania i podnoszenia ramion nie działa. Żeby maxymalnie podnieść muszę z tyłu traktora naciskac bezposredniio na taki przycisk przez otwartą szybe, co nie jest zbyt wygodne.
Wie może ktoś w czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Wysokość podnoszenia ustawiona jest na max, a szybkość opadania na min i docisk też na min.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj