Polecane posty

Mariano126    0

Witam wszystkich jestem nowy na forum i równocześnie nowym użytkownikiem MF 3060 czytałem dużo na forum na temat EHR ale nie znalazłem odpowiedzi która pomogła by mi rozwiązać mój problem z EHR a jest on następujący po zapaleniu ciągnika i po przygazowaniu (włączenie ładowania) zaswieca sie dolna kontrolka EHR (opuszczanie) mimo iż przełącznik jest w pozycji neutralnej powiem jeszcze ze ta kontrolka swieci Ciągle nawet po zgaszeniu ciągnika nawet gdy przełącze na pozycje dzwigania zaswieca sie górna kontrolna ale swieci również dolna a podnośnik ani drgnie podnosnik mozna podnieś jedynie odpinająć przednią wtyczke od jednego z elektrozaworu a wciskająć recznie drugi które znajdują sie z tyłu ko lewego tylniego koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Skoro musisz odpiąć wtyczke to znaczy że masz zwarcie. Jeżeli zamienisz wtyczki stronami to pewnie Ci podniesie, ale uważaj bo cały czas będzie podawał ciśnienie mimo że podniesie się do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gustlikus    2

Przewody co idą do elektrozaworów bym pierwsze sprawdził;) I w guzikach na błotniku i kablach do nich ;) pd prawa tapicerka są kostki 2 takie z 3 przewodami;) co idą z ehr do przycisków to weź je wypnij;) kolorów nie pamiętam;) rozumiesz schematy elektryczne?


Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariano126    0

Troche odczytam bo nawet sobie takie schematy załatwiłem bo jak bym sobie nie poradził to dam elektrykowi niech szuka co i gdzie jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariano126    0

Posprawdzałem wszystkie przewody i wszystko jest w porządku ale rozebrałem cały panel EHR i odkryłem ze w skrzynce z napisem HITCHTRONIC jest przepalona jedna scieżka wiec ją zlutowałem złożyłem wszystko i sprawdzam no i teraz świecą obie diody od EHR naraz i teraz już naprawde nie wiem co robić ???

:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariano126    0

witam ponownie tym razem z dobrymi wieściami :D udało mi sie wszystko naprawić po konsultacji z mechanikiem z serwisu okazało sie ze jest uszkodzony moduł HITCH-TRONIC chwilowo miałem podnosnik spięty na krótko a moduł dałem do znajomego elektronika tydzien oczekiwania :unsure: i wszystko działa :D :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

U mnie wystąpił nagle problem. EHR w ogóle nie reaguje, do wyłącznika góra/dół prąd dochodzi i z niego wychodzi. Żadna kontrolka od podnoszenia ani od opuszczania się nie zaświeca, czyżby to ten moduł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a odkrecales taki dekiel nad zaczepem z tylu i tam sa 2 przyciski?? opuszczanie i podnoszenie a na blotniku nie jest wcisniety przycisk??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur2524    0

Witam

 

U mnie pojawił sie problem z UHR w massey ferguson 6160 nie podnosi ze srodka ani z przycisków na błotnikach dodam ze stało sie to nagle do konca pracowałe i nastepnego dnia juz nie działał bezp sprawdziłem sa sprawne co moze byc przyczyna Dodam ze swieci prawy wykrzyknik koło panelu sterowania podnosnikiem prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czyli EHR nie wykazuje błędów. Zapewne jakieś przerwanie obwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

niestety nie dysponuje takimi materiałami... ale na forum są osoby które takową wiedzę posiadają, może odwiedzą ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dymek333    9

Witam u mnie w MF 6280 też jest problem z EHR, działąją tylko przyciski w błotnikach i z tyłu kabiny po prawej stronie (awaryjne) a dioda pod wykrzyknikiem wysyła 2 krótkie sygnały ... Ma ktoś morze schematy błędów EHR albo wie co to morze być ??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

dwa krótkie sygnały? w takiej sytuacji to uszkodzony elektrozawór, ale objawy zupełnie nie pasują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Korbanek sprzedał bardzo mało tych ciągników w Polsce. Ciężko bedzie dotrzeć do opisu kodów błędó. Gdzieś mam opis do serii 42xx ale czy to to samo nie wiem. B0gdan dostałeś do ciągnika przy zakupie opis do serii 54xx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie :) Serwisant podał mi kilka podstawowych kodów, ale mówił że jak jest jeden pierwszy to już jest poważniejsza (kosztowniejsza imprezka :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tego co pamietam to w serii 42xx było jedno długie a potem ileś tam krótkich. To pierwsze długie lub dwa długie itd oznaczały jakąs tam grupe usterek a nastepnie krótkie sygnały konkretną rzecz. Ciekawe czy kody w tych seriach są takie same? raczej wątpliwe. W serii 42xx na panelu ehr podawane też są kody błędów rewersu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur2524    0

witam ehr dalej nie działa i teraz przestał działc mi szybkościomierz a wykrzyknik jak swiecił tak swieci

sprawdziłem jeszcze raz bezp i maja napieci czy mogły uszkodzic sie zegary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilW    3

Czy któryś ze specjalistów od MF z tego forum podjął by się naprawy panelu EHR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj