Polecane posty

kamilc017    163

A może to wina czujnika bo ja znowu miałem taki przypadek że czujnik był za mało dokręcony i jak podniesło na max to mi cały czas pompa pracowała bo czujnik nie zczytywał położenia ramion. U Ciebie może to wyglądać tak że jest za głęboko wkręcony spróbuj go wykręcić i będziesz widział może to coś pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ten czujnik pod ramionami na dole wyjąć go? Odłaczałem od niego kostkę z przewodami i i nic to nie dawało.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Nie, tam czujnik powinieneś mieć gdzieś od góry wkecany nie wiem jak tam to u Ciebie jest i gdzie on wogóle jest. Taka kosta na 3pin powinna być do niego wpięta.

Bo ty odłączałeś ten czujnik co jest tam taki bolec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Tak, to jest ten czujnik położenia ramion.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2102    31
odświeżam, witam mam problem z ehr w mf6180, problem wygląda w ten sposób że najpierw zepsuł się przełącznik od podnoszenia i opuszczania a następnie w sterowniku od ehr przepaliła się ścieżka przez którą szedł prąd do przełącznika, ścieżkę zlutowałem i prąd dochodzi tylko nie wiem dlaczego nie reaguje nic, tylko jednym przewodem na 6 prąd idzie, żadne kontrolki nie świecą poza wykrzyknikiem który 2x mrugnie i chwila przerwy i tak jest cały czas, nie wiem gdzie szukać przyczyny, proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Podnośnik działa przy obsłudze z błotników?  Zapewne tak, nie działa tylko z panelu. Wskazywał by na to błąd grupy drugiej. Sprawdź i podaj tutaj dokładnie jaki jest wskazywany błąd przez kontrolkę, powinny to być dwie cyfry. Czyli przykładowo miga 2 razy (pierwsza cyfra) chwila przerwy mignie kilka razy (druga cyfra), dłuższa przerwa i wyświetla kolejny błąd lub ten sam jeśli jest tylko jeden.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

To nic dziwnego że i z błotników nie działa bo to jednak błąd grupy pierwszej. Błąd ten oznacza problem z przełącznikami podnoszenia/opuszczania na błotnikach. Czyli albo coś nie tak jest w samych przyciskach, w okablowaniu prowadzącym do nich, lub w panelu sterującym-są tam rezystory i zasilanie tych przycisków.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8
Panowie w MF 6190 skończyły mi się szczotki w alternatorze, dałem do naprawy, gościu mi wymienił między innymi łożyska, szczotki wraz regulator em. I teraz mam cyrk, tzn. Gdy pracuję na obrotach to jest ok. Jak jest na małych obrotach (jałowych) to blokuje mi EHR (zaświeca się ten wykrzyknik EHR i lekko się żarzy ten wielki wykrzyknik na desce rozdzielczej ), jak od blokuję to po paru sekundach znowu się za blokuje. Jak zaświecę wszystkie światła to EHR działa normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8
Panowie w MF 6190 skończyły mi się szczotki w alternatorze, dałem do naprawy, gościu mi wymienił między innymi łożyska, szczotki wraz regulator em. I teraz mam cyrk, tzn. Gdy pracuję na obrotach to jest ok. Jak jest na małych obrotach (jałowych) to blokuje mi EHR (zaświeca się ten wykrzyknik EHR i lekko się żarzy ten wielki wykrzyknik na desce rozdzielczej ), jak od blokuję to po paru sekundach znowu się za blokuje. Jak zaświecę wszystkie światła to EHR działa normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

Kurcze ucina mi resztę postu pisząc z apki z tel. 

Reszta postu up.

Wygląda jak by było za duże ładowanie. Alternator to Magneti Marelli,  12V,  R24448,  typ A127-70,  Może facet mi wsadził zły regulator czy jak myślicie???

Edytowano przez galoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

massey 4260 nie działa ehr, błotniki działaja miga wykrzyknik tzn dioda 2 na 2 ktos pomorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Niestety Podlasie :P

A tak serio  temacie to problem z czujnikiem położenia ramion, coś z okablowaniem, niesprawny sam czujnik, lub źle ustawiony.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flisak    0

To ja mam podobne problemy w 6180. Po wymianie włącznika EHR przestałdziałać. Kontrolka się nie pali. jest plus na jednej ze środkowych nóg przełącznika. Na drugiej jakby minus. Możliwe to? Czy też powinien być + ? Czy czujniki położenia te na dole są rezystancyjne? Prawy wykazuje 3,6kOm a lewy nic. Czy to może być przyczyna? Przełącznik na błotniku się rozsypał. Po zwarciu pinów na krótko we wtyczce do panelu podnośnik działa. Pomożecie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flisak    0

No i działa. Winowajcą był bezpiecznik 3A na zasilaniu po zapłonie. Ale uszkodzony jest też czujnik draftu. Błąd 3-1. Naprawialne to czy tylko nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79

Witam ,niedziala podnosnik mf 3115 ehr mechanicznie chodzi ktory jest elektrozawor od podnoszenia gdzie szukac usterki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

Witam. W MF 3075 czasem nie  działa ehr jak wcisne przycisk od podnoszenia to obydwie lampki zaświeca się i za chwilę zgasną a podnośnik nie reaguje. Z przyciskami na błotniku jest tak samo. po jakimś czasie się naprawi i znowu jest wszystko w porządku. Gdzie szukać usterki ?

Z góry dziękuję za pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3
Dnia 5.09.2017 o 20:31, kamilc017 napisał:

A może to wina czujnika bo ja znowu miałem taki przypadek że czujnik był za mało dokręcony i jak podniesło na max to mi cały czas pompa pracowała bo czujnik nie zczytywał położenia ramion. U Ciebie może to wyglądać tak że jest za głęboko wkręcony spróbuj go wykręcić i będziesz widział może to coś pomoże.

Problem wciąż nierozwiązany... Dałem ten czujnik troszkę na dół i w tej sytuacji podnosi ramiona do końca, ale nie chce opuścić na sam dół tylko stajeol około 40 cm od ziemi... 

 

  Orientuje się ktoś co może oznaczać taka sytuacja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj