fliegl

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ?

Polecane posty

Brounter    18

Jeśli masz dużą 3-cylindrową piaskarkę to o niebo lepiej wyjdzie jak zrobisz własny zbiornik do piaskarki ( jest o tym mnóstwo tematów i poradników jak krok po kroku to zrobić w przyzwoitej cenie). Pistolet z allegro jest przydatny jeśli piaskujesz sporadycznie i niewielkie powierzchnie bo jeśli masz w zamiarach wyczyścić przyczepę/ciągnik to się po prostu zamordujesz z dosypywaniem scierniwa do zbiorniczka, zapychaniem i małą efektywnością pracy. Każdy od tego pistoletu chyba zaczynał ale i szybko kończył decydując się na bardziej wydajne rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dołącze się do tematu bo widzę że zaczęto rozmawiać o narzędziach do piaskowania. Mam dużą sprężarkę 3 cylindrową i warto zrobić do niej narzędzie do piaskowania? czy lepiej kupić niby sam pistolet z allegro. Piaskować będe chciał przyczepy a w przyszłości ciągnik.

 

Duża to jaka,ma jakąś nazwę albo typ?

Mam nadzieje że nie jest to ASPA 3jw60.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy farba ci się łuszczy i to przed malowaniem najlepiej wynająć gościa który piaskuje  przyjedzie wezmie 400 i cały ciapek wypiaskowany potem podkład i ja daję lakier samochodowy AUTORENOLAK i trzyma wieki nawet się nie żdziera przez uderzenia mechaniczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a

Edytowano przez romuald90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Takjest to sprężarka jest to ASPA 3jw60. ale wracając domojego pytania lepiej kupić pistolet do piaskowania, czy zrobić własne urządzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tym kompresorem możesz jedynie pomalować wypiaskowane elementy,ma bardzo małą wydajność na poziomie 300l/min.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest budowa własnej piaskarki tylko tym kompresorem nie dasz rady piaskować.

Do piaskowania dyszą 4mm musisz mieć wydajność teoretyczną co najmniej 600-800l/min

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz wydajność w okolicach 300 l to i pistolet do piaskowania nie da rady do piaskowania muśisz mieś wydajność w miarę dużą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trngda    0

ja stosowałem środek zmywacz powłok lakierniczych kupiłem od producenta z grudziądza wszystko fajnie schodziło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trngda    0
Dnia 6.03.2011 o 12:08, fliegl napisał:

Jak w temacie.

Chodzi mi o skuteczną metodę usunięcie starego lakieru z ciągnika przed malowaniem.Mam Karchera ale sam bez żadnego środka nie daje rady.

firma Radchem ma taki srodek nazywa sie zmywacz starych powłok lakierniczych moczysz na kilkanascie minut czesc i farba ładnie schodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj