fliegl

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ?

Polecane posty

fliegl    22

Jak w temacie.

Chodzi mi o skuteczną metodę usunięcie starego lakieru z ciągnika przed malowaniem.Mam Karchera ale sam bez żadnego środka nie daje rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem.. Pomóżcie! :) Już jedna szlifierkę zepsułem.. Silnik to spsikałem specjalnym środkiem i umyłem karcherem ale na masce to nie działa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

ja bym wam doradził piaskowanie kiedyś tak daszek zrobiłem i pomogło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22

Jeśli masz karcher to dokup sobie urządzenie do piaskowania i gotowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak jest możliwość to najlepiej wypiaskować piaskarką ciśnieniową i dobrze pomalować.

Za jakieś 2 miesiące będę swoją 60'tkę piaskować korundem to zrobię fotorelacje.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Piaskowanie to najbardziej skuteczna metoda. Na allegro są różnej wielkości piaskarki, możesz sobie obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

a może opalić palnikiem gazowym przykręcanym na butle a później lekko papierem??? tylko mnie nie krytykujcie, bo to tylko moja sugestia. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

najlepjej było by przez piaskowanie. Gdy remontowałem swojego zetora 5011 farbe ze wszystkich blach zdzierałem szlifierką z tarczą listkową. Potem prostowanie szpachlńwanie podkład na toto farba renolak. Efekt prawie jak z fabryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś widziałem w TV środek do rozpuszczania lakieru, po naniesieniu na maskę wszystko z niej spłynęło, została goła blacha. Coś w tymstylu.

piaskowanie to najlepsze wyjście, pod warunkiem, że blachy są zdrowe, inaczej piasek zrobi z nich sito ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambeeras    0

Nie każdy ma możliwość wypiaskowania. Ja luźne farby ściągałem szczotką na szlifierce, a co mocniej trzymało to papier ścierny. Później jak byłem w przemysłowym to się wku.....m. Za niecałe 10zł można kupić zmywacz do powłok lakierniczych. Wzięłem na próbę. Wygląda jak kisiel, wali jak mocz, ale co zeżre to zeżre. Smaruje się go cieńko na farbie (litr starczył mi na około 7m2) po poł godziny karczerek i jazda. Jedyne co zostawało to czerwona tlenkowa, ale po ponownym posmarowaniu ją też wzięło. nie pamiętam producenta, ale było to w szklanej brązowej butelce (tak jak kiedyś rozpuszczalniki) i pomarańczowa nalepa. Polecam bo naprawde skuteczne. Jedyne co trzeba zrobić to pożądnie przed malowaniem rospuszczalnikiem zmyć te powierzchnie na które był nakładany środek.

Jeszcze jedna możliwość to spacjalna "aktywna piana". Zakładasz dozownik na karczera i śmigasz. Efekt jak po tym zmywaczu, ale kilka krotnie drożej wychodzi

 

MariuszX sprey dobry bo się pędzelkiem nie musisz męczyć. Ten kisielek co pisałem to za cene tego spreyu dało by 2 butelki (każda 500ml).

Edytowano przez bambeeras

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawa3p    8

mój sąsiad piaskuje jak mieszkasz w kuj pom koło mogilna to przyjedz do niego ja 200 m od niego mieszkam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Do usuwania powłok lakierniczych polecam specyfik o nazwie "Tirolak". Pędzlem nałożyć na powłokę lakierniczą, odczekać kilka minut i zmyć myjką ciśnieniową. Schodzi nawet lakier samochodowy. Potem odtłuścić i malować ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Tarczą na szlifierce narobisz tylko nierówności które później będzie ciężko zatuszować. Najlepsza metoda to piaskowanie a jak nie masz takie możliwości to można jeszcze powalczyć z chemią do powłok lakierniczych - malujesz takim specyfikiem i szpachelką ściągasz. Jak nie ma dużo warstw tej starej farby to grubszy papier (np. 80, 120) na szlifierkę oscylacyjną i jazda. Jak troszkę zostanie to nic się nie stanie.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voo    39

Papier 60  to tak ci porysuje blachy że nawet po malowaniu podkładem i lakierem każdą ryskę będzie widać.Jak to będzie wyglądać to  lepiej nie mówić.

Środki do rozpuszczania farb też nie są dobrym pomysłem.Owszem rozmiękcza farbę i można ją zebrać szpachelką ale wszystko się maże,lepi itd.

Jak  stara farba nie odpada ci płatami i trzyma się dobrze,nie ma rdzy.To zmatuj drobnym papierem,na ewentualne nierówności trochę szpachli i dalej to już malowanie.

A jak trzyma się kiepsko to najlepiej wypiaskować lub drobny papier i dużo cierpliwości.Ale efekt będzie o niebo lepszy niż po darciu grubym papierem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Do szlifowania karoserii itp nie stosuje się papierów na szlifierki, wiertarki itp. Tylko i wyłącznie szlifierka oscylacyjna bo w każdym innym przypadku będą nierówności które po położeniu świeżego lakieru uwidocznią się i efekt będzie marny. Malowałem już dużo sprzętów i jeszcze nigdy nie udało mi się odczyścić papierem do gołej blachy bo to niemożliwe:) Można się jeszcze bawić z opalarką lub wcześniej wspominaną chemią ale przyznaję że jest to zabawa. Tak jak kolega wyżej pisze - papier najpierw zgrubnie, potem drobniejszym aby rysy zlikwidować i malowanie. No chyba że chcesz malować byle jak i słabą farbą to w ogóle nie czytaj tego co pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tym to możesz piaskować felgi, ale od roweru. Ludzie, ogarnijcie się wreszcie i niech do Was dotrze, że do felg potrzeba piaskarki ciśnieniowej z dyszą minimum 5mm i do tego kompresor o wydajności minimum 900l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Dołącze się do tematu bo widzę że zaczęto rozmawiać o narzędziach do piaskowania. Mam dużą sprężarkę 3 cylindrową i warto zrobić do niej narzędzie do piaskowania? czy lepiej kupić niby sam pistolet z allegro. Piaskować będe chciał przyczepy a w przyszłości ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johenek    5

Jakie macie sposoby na usuwanie starej, łuszczącej się farby z silnika, skrzyni, mostu itd?

Bo jestem w trakcie remontu ciapka w którym poprzedni właściciel pomalował ciągnik bez przygotowania tylko tak jak stał tak pomalował(nawet szyby w kabinie ), nie umył go nawet myjką i teraz farba odpada płatami i ciągnik jest w łaty bo z pod czarnej farby prześwituje szary :(
Nie chce mi się czyścić całego szlifierką ze szczotką drucianą, dlatego myślę nad zakupem piaskarki syfonowej np. taką  http://allegro.pl/piaskarka-mobilna-syfonowa-38l-maska-4-dysze-profi-i5019270148.html  tylko nie wiem co ona jest warta.

  • Like 1

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj