MichalP

BAKOMA - opinie i wspólpraca

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    60

Witam. Jak w temacie, poszukuje opinii na temat bakomy. Jak płacą jak wygląda współpraca, badanie mleka i termin wypłaty pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ82    3

Witam. Ja odstawiam do bakomy w przedziale 9000-12000 kg na miesiąc i z ceną nie jest tak tragicznie zawsze powyżej 1zł do tego dochodzą jeszcze grosiki za białko i tłuszcz. Za tłuszcz płacą chyba tylko do 4% ale nie wiem dokładnie czy już nie mniejszy musi być. Co do prób to u mnie tir sam pobiera mleko przy odbiorze ale co odbiór prób nie robią a jak wezmą to przy następnym odbiorze masz wyniki i tam masz napisane jakie białko tłuszcz komórki somatyczne itd. Co do współpracy nie ma się do czego przyczepić odbierają co 2dni mniej więcej o tej samej godzinie. Mleka tyle samo wchodzi na samochód co mi miarka w zbiorniku pokazuje więc nie oszukują. Wypłata pieniędzy to też przy odbiorze dają fakturę i podpisujesz a na fakturze takie dane jak np. ile mleka odstawiłeś ile ci zostało limitu do wykorzystania i ile zapłacili, ile odchodzi na prase(Zielony sztandar) i próby. Pieniądze dostajesz jak wszędzie na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0

próby przed 15dniem miesiąca i po 15, jak już próby były 1 to na 99,9% nie będzie do 15. wypłata zazwyczaj 22-24następnego miesiąca, reszta tak jak poprzednik pisał

cennik za luty (w lutym była podwyżka o 5gr)

jedn bialka 0,08

jedn tlusz 0,03

kl extr 0,70

za ilosc

pow 3tysl 0,02

6tys 0,04

9 0,06

12 0,08

15 0,10

18 0,12

21 0,14

30 0,16

40 0,18

 

tluszcz placą do 4,0% białko do 3,6% ceny netto

 

a no i wiadomo jak wykryją wodę automatycznie masz przerwę w odstawie, a jak antybiotyk płacisz za całe auto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

@MichalP raczej ma na myśli zakład Bakomy w Elżbietowie z uwagi na jego miejsce zamieszkania, natomiast user @MTZ82 współpracuje z jakimś kujawskim oddziałem Bakomy więc być może zarówno ceny, jak i warunki odbioru mogą się różnić, a w szczególności ceny. Ale jesli chodzi o Bakomę w Elżbietowie to odbiera mleko od większości okolicznych rolników i raczej nikt na nic nie narzeka poza ceną, wypłata jest zawsze na czas. A kto Michale do tej pory odbierał o d Ciebie mleko, może Łowicz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

nadal odbiera Łowicz. Powiem szczerze rozglądam się za mleczarnią, kilka alternatyw jest;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Myślę że dobrą alternatywą byłby mlekpol. Dokładnego cennika nie znam, ale widząc wypowiedzi na forum to dobrze płaci. Zabiera on mleko z Pawłowic koło Teresina. A jakie masz inne alternatywy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

myślałem o grodzisku i Skierniewicach, ale Skierniewice kiepsko płacą. Ale z mlekpolem mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem. Ciekawe ile osób było by potrzebnych żeby i od nas zaczęli odbierać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Nad tym mlekpolem to i ja się zastanawiam. Jeszcze do nich nie dzwoniłem, ale najlepiej to jakby się nas kilku zebrało. A poza tym mlekpol to pewna mleczarnia. A daleko masz do Teresina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ82    3

@robert812 tak Odstawiam do Elżbietowa nie narzekam nie mam na co. Michał jak mieszkasz w Sochaczewie to myślę, że nie będziesz miał tam problemu z odbiorem, bo Elżbietów tam gdzie ja odstawiam to kawałek pod Warszawą a wiem, że kierowca jedzie koło ciebie tzn kieruje się na miejscowość Błonie to do ciebie ma już nie daleko a tak poza tym to Bakoma to taka firma, że na pewno w twojej okolicy zbiera mleko. A ile litrów na miesiąc odstawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

do bakomy mam... 3 bądź 4 km . a do Teresina, zależy jakbym miał jechać ;) Ale ogólnie jestem mieszkańcem gm. Teresin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Widzę że w ciekawy sposób znajduję bliskich mi mieszkańców mojej miejscowości. Ja mieszkam w Teresinie ale gospodarstwo mam w gminie Baranów, czyli po sąsiedzku. W tamtym rejonie nie widać żadnych innych odbiorców mleka jak tylko Bakoma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

to przy tym cenniku za swoje mleko dostałbym 1,15 a w Łowiczu 1,3 zł netto


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj