MichalP

Podnoszenie Bydła- pomocy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    60

Witam.

Mam problem z krową, po wycieleniu nie może się podnieść. Weterynarz stwierdził że to przez osłabienie i brak wapna. Chciał bym ją podnieść, ale mógłby mi ktoś doradzić jak poprawnie podnosić krowę do góry. Chce na szybko wy spawać małą platformę, złapać ja pod brzuchem 2 pasami i powoli do góry.

Czy to dobry sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Mam urządzenie do podnoszenia,podeślę ci zdjęcia ale to po 21.00 :rolleyes:




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1285

Najpierw coś jej od katozy podaj, a kolejna sprawa, my kiedyś pasami podnosiliśmy krowe, teraz mamy coś w rodzaju poskromu i tam jest możliwość podniesienia krowy do góry więc może skołuj sobie takie coś;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Krowę podnosi się specjalnym przyżądęm za kulsy(biodra z tyłu ) z przodu powinna sama stanąć , bo jak nie stanie przodem sama to twoje podnoszenie na darmo . Jeżeli nie staje po porodzie to mogła też uszkodzić mięśni lub ścięgna a na to żadne podnoszenie nie pomoże w takim wypadku należy zbadać krew i czekać i wtedy wyleczy ją czas lub ubojnia .A jak u tej krowy z pobraniem paszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Masz teraz zdjęcia ,nie wiem jak to się nazywa ale bierze się tym za te tylne kości co u góry wystają[nie wiem jak się nazywają]

88535142440614337809_thumb.jpg

95765708774923349145_thumb.jpg

16683936039058471236_thumb.jpg




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

O to urządzenie mi chodziło u nas ma je wet i wypożycza .

 

O to urządzenie mi chodziło u nas ma je wet i wypożycza . dobra rzecz ja podnosiłem turem ciągnikiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też podnoszę tą klamrą krowy które nie chcą wstać bardzo dobre rozwiązanie tylko trzeba mieć jeszcze jakiś podciąg nad krową.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

ciekawa sprawa. Aa tak z ciekawości, końce są wykonane z metalu i obłożone są gumą?

A co do jej stanu, po samym wycieleniu stała, dopiero jakieś 24h po położyła się i koniec. Faktycznie na przednich łapach staje, problem z tyłem jest. Przyczyną jest brak witamin, bynajmniej weterynarz tak stwierdził.

 

Jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu ;/

Edytowano przez MichalP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ale leży jak normalnie jak krowa czy wyciagnieta cała jak długa?? bo moja krowa keidys miała porażenie poporodowe i wtedy nie bylo mowy o wstawaniu a po 3 dniach leżała jak długa... ale weterynarz dał jej kroplówki i po 3h sama wstala....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

@@@MichałIP@@@@-tak ,rama jest z metalowych rurek ,na które są założone takie plastikowe węże.

 

U mnie nie ma problemów z podnoszeniem bo w oborach są stropy B) wierci się dziurę wsadza hak,czepia się wciągarkę i w górę :D




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Też polecam podnoszenie tymi kleszczami. Ostatnio jedna sztuka nie chciała wstawać, nawet pomimo tego, że przed porodem przez 2tyg dostawała lacto-impuls, na tydzień przed jeszcze dawałem glikol propylenowy, a po porodzie jeszcze 3xkroplówka i nadal nic. Pożyczyłem od sąsiada kleszcze, z przodu jeszcze na szerokim pasie i ciągnikiem na turze do góry. Podnosiliśmy ją codziennie przez 4 dni i zaczęła wstawać wreszcie sama i już jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

właśnie chce zrobić to samo, bo skubana próbuje wstawać i prawie jej to wychodzi, kwestia tego tyłu. Myślę że jak by już parę razy ja podniósł to by wróciła do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JEDREK    22

tez mialem kiedys taki przypadek i pare razy ja podnosilem cyklopem na pasach do gory ale nic to nie pomoglo chodla w oczach i wkoncu poszla na kieldase :(

Edytowano przez JEDREK

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

WITAM. Ciąg dalszy moch problemów z bydłem:( Udało mi się podnieść krowę ale... ona nie ma kompletnie siły stać, a jeszcze do tego w jednej z nóg złapał ją chyba pod skurcz.

Dostaje kroplówkę na bieżąco, jako tako je, troszkę schudła. Problemem prawdopodobnie jest ketoza.

ALE martwi mnie ta noga, możecie mi doradzić czym smarować żeby w końcu stanęła na 4 nogach?

2. Jaką gotową pasze polecicie z witaminami na wzmocnienie?

Co dziennie podnoszę ją 2 razy żeby troszkę postała, troszkę próbuje ją rozruszać a jednocześnie nie męczyć jej za bardzo. Podnoszę ją oczywiście za pomocą bloczka i pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Wydaje mi się że tutaj dużo ważniejsze jest podawanie wapna. Weterynarz to też tej krowie pewno wapno podawał w postaci kroplówki?

A może sama ruszać tą nogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

nogą rusza, nawet na niej staje, ale widać ze ja boli... i tu problem:( chwile po stoi i... fika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

A ile razy był u niej weterynarz? Bo to na jednej wizycie to często się nie kończy. Weterynarz musi podawać jej wapń co jakiś czas do czasu kiedy krowa będzie mogła sama wstawać.

A z tą nogą to może odleżyn dostała. U nas dawno temu była taka krowa co jak się odwapniła i jak próbowała wstać to naderwała sobie ścięgno. No i niestety musieliśmy się jej pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

mam weterynarza z kroplówka co 2 dni, ale niestety innego w okolicy nie ma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam taki przyrząd weterynarz ciągle go pożycza ostatnio u ciotki podnosili krowę po zaleganiu tym przyrzadem i dopiero po 2 tygodniach sama wstała ale tak to miała rehabilitacje :) jeśli w porę poda się wapno na zaleganie ma szanse odratrować, jeslizbyt późno to nie ma co liczyć porażenie i koniec


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lasota    0

Widzę, że temat od jakiegoś czasu jest w uspieniu, jednak chcialbym go reanimować ;) jestem zainteresowany kupnem urządzeniem do podnoszenia krow (do 900 kg), ale zastanawiam się skąd biorą się takie rozbiezności w cenie i czy to na pewno ten sam produkt (na zdjęciu wygląda tak samo): http://www.panfarmerek.pl/product-pol-2289-Urzadzenie-do-podnoszenia-krow-dla-bydla-do-900-kg.html i http://www.agrosklep24.pl/produkt/urzadzenie-do-podnoszenia-krow-profi-do-900-kg/5620/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Różnica w cennie nie aż taka przytłaczająca takie prawo rynku wszystko zależy od producenta ilości pośredników i marży dilera. Co do samego urządzenia przydatna rzecz i dobrze pomyślana. Bez męczenia się ( najlepiej bloczkiem podnosić) i nie wyrządza żadnej krzywdy krowie. Fajna rzecz ale lepiej żeby się często nie przydawała. Ja brałbym tańszy model wydaje mi się że wielkiej różnicy w jakości być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

lepiej zadać pytanie sprzedajacemu ... ciekwi mnie np rozstaw w obu jaki jest czy ten sam ?

a masz możliwość podjechania ciagnikiem z turem do krowy ? jeśli nie to i tak ci się o nie przyda ... niektórzy mają niskie obory starego typu ;/

Edytowano przez grzegorz132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuszr    0

Ale jeśli ma obore starego typu to o jakąś tregrę albo coś idzie bloczek założyć i bez kombinacji turem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj