ovi

clas dominator 38

Polecane posty

ovi    210

mam okazje kupić clasa dominatora 38 . Pracowałby om na moich 18 ha i może coś u somsiaduw. Jakie ma parametry i co z awaryjnośćią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

NIE OPLACA SIE!!!!

to malutki kombajnik i bedziesz szmulal 1 ha dzien?? na taki maly areal to bizonik wystarczy bo co sie pchac w maly kombajnik tylko dlatego ze to klas?? (nie mowie tak dlatego ze jestem fanem bizona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

haha :lol: :lol: 1ha na dzień? Jak ma heder 2,7m czy tam 3metry to przez 10godzin dziennie 1hektar aby położy? :D :D :lol: Jeśli nie zależy ci na czasie to kupuj, jak masz pola z wysokimi miedzami to lepiej kupić większy żeby heder wystawał kilka cm poza koło w razie gdyby gdzieś woda w miedzy dołek wyrwała B)

Jest na allegro: http://otomoto.pl/claas-dominator-38-48-58-A69963.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie ma co sobie d*py zawracac to ma maly przerob to mowie ci ze lepiej juz biona (heder 4.25) wiec kopami nie bedziesz dusil zboza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

Na 18ha (może więcej) i chcesz dla siebie to będzie lepsze od bizona bo kupić złom i męczyć się żeby 18ha wykosił. Ja mam dominatora 78 i koszę ok 100ha w sezonie. w pierwszym wymieniłem 2 noże na kosie w 2 dwa pasy, w 3 jedno łożysko. Sąsiad na 20ha ma właśnie 38 i jest bardzo zadowolony. U niego maszyna ta jest bezawaryjna.

I nie jest prawdą że kosisz 1ha na dzień. Jakiś nie obrażając nie umiejący kosić to może i by kosił 2-3ha na dzień ale dobry operator będzie to niewiele wolniej od bizona wykosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

jak ma juz kupic kombajn to pozadny duzy np. 86 ja mam jakies 50 ha i mam 3 kombajny ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jakie te 3kombajny masz? :lol: Tak jak pisałem, może nie ma jak na pole dojechać kombajnem z dużym hederem, a jak wiadomo w Polsce na małych działeczkach heder na wózek i jazda to nie wypał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam

bizona z056

bizon z056 (eksport z dani igla 2 sezony bez zadnej awari)

claas dominator 96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie chwal się tym bizonem-ten claasik ma 5/6 przerobu co twój bizon,a spali około 5 litrów na godzinkę,silnik prawie 90 koni.

nie porównuj bizona z dominatorem 96-te twoje trzy tyle nie zrobią-tylko klamot wielkością podobny-nie patrzy się na wielkość kombajnu-parametry to młocarnie,sita i moc silnika.

nawrotów co prawda dużo więcej-ale to co by spalił bizon w dzień w tym claasiku na dwa sezony ci starczy-bardzo wdzięczny kombajn-widziałem takiego w robocie-sam posiadam inną markę ale z takim samym silnikiem-bizonowi nie ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

3kombajny na 50ha, kosisz nimi jednocześnie? 3operatorów i ze 2traktorzystów :o Ten jeden bizon czy jeden claas by te hektary wygoliło, 3kombajny ile miejsca zajmują w garażu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

3kombajny na 50ha, kosisz nimi jednocześnie? 3operatorów i ze 2traktorzystów :o Ten jeden bizon czy jeden claas by te hektary wygoliło, 3kombajny ile miejsca zajmują w garażu :D

 

sobie kosze claasem u siebie a 2 bizonki na zarobku 1 kombajnista wynajety jednym ja jezdza a jednym ojciec :)) troche zajmuja :) ale wszystko w garazu stoi nie ma za pod plandeka

 

 

wiesmag@ widac jak sie znasz bizon z eksportu ma wytrzasacze z rekorda i zbiernik wiekszy od zwyklego wiec choc pisze z056 to idzie jak rekord i wole miec bizonka ktory chodzi 2 sezony bez awari(odpukac) niz jednego malego claasa ktory sie rypie co godzine

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

a skąd wiesz że się rypie-również dobrze się może bizon rypać,jak claas 96-to zależy od stanu nie modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wiem ale ja mowie ze jak mial bym wybierac miedzy dobrym bizonem a kupka zlomu to bym bral bizona a z twojej wczesniejszej wypowiedzi widac ze ty patrzysz na marke nie na sprzet :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja wam powiem 1. Ja mam claasa consula heder 2.7 i rocznie kosi ok 18 ha i daje sobie ładnie rade. Na sąsiednim polu polu kosił bizonem to nie wiele szybciej wykosił 1ha niż mój claas. Bizon jeździł wolniej po polu dzięki czemu claas miał szanse z nim konkurować. A tu mowa o dominatorze a on jest młodszy i zapewne wydajniejszy więc jak sie tanio trafia to bierz śmiało ;) I z tego co czytałem i znajomi mówili to do bizona trudno znaleźć teraz części dobrej jakości bo wszystko to jakaś lipa, a do claasa części dobrej jakości to nie problem i cena nie jest jakaś powalająca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

classa o którego mi chodzi ma heder 270cm kabine ale nie ma sieczkarni a gościu chce za niego 30tys. Do tej pory kosiłem swoim mf87 i jak do tej pory jestem z niego zadowolony ale chce zmienić na coś nowszego. Tylko ten brak sieczkarni m tym classie mnie zniechęca bo dokupić to kupe kusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Widać, że użytkownik kravter to wielbiciel bizonów. Jednakże patrz na takie parametry jak liczba mtg, zużycie elementów roboczych i silnika. Zresztą czy każdy we wsi musi mieć bizona? Więcej przy nim zachodu niż faktycznie roboty wykona. Kombajn powinno się dobierać do możliwości i areału - a nie wielkości twojego ego.

 

A z tymi 3 kombajnami to niezły dżołk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@ovi-sieczkarnia to nie jest taki problem-ten 38 ma tył jak konsul(szerokość)spotkać można u handlarzy-często mają jakiegoś na części.a nawet popytać w firmach co sieczkarnie robią(jest kilka nawet ogłoszeń na allegro),zrobią do każdego kombajnu.

@kravter-nie jestem przeciwnikiem bizona-sam piszesz że kosisz claasem sobie,a bizonami po ludziach-dlaczego?bizon by ci za dużo zostawił,wydmuchał?

bizon do claasa,to jak polonez do mercedesa-w tym wypadku klasy A.

osobiście jestem "wielbicielem" dronningborga.

Edytowano przez wiesmag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

@wiesmag kosze sobie claasem bo mam go na wlasnosc nie jestem pelnoletni i nie mam uprawnien zadnych wiec nie bede sie tluk po ludziach claasik mi zostaje to se biore i jade kosic u siebie ^^

 

@rafal4610 ile consul ma wytrzasaczy ?? powieszcznie sit?? szerokosc mlocarni??

 

xsysiek@ jeden chyba pojdzie na sell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Co do bizonów to wyższości nad claasem nie ma, przykład: niedaleki znajomy w tamtym roku wymienił bizona którego miał od nowości miał chyba 900godzin(nie psuł się) na dominatora 86 co ma też około 1000-1500mtg, powód zboże jak wylegnie to bizon nie daje rady a claasem o wiele lepiej śmiga, gryka tak samo jak pochyła troszkę to bizonowi się owija na tym ślimaku w hederze podającym na przenośnik, a jak wylegnie(gryka) to trzeba zachodzić(kosić z jednej strony) bo nie idzie kosić, a u mnie jest claas mercator 60 rok 72 i mu to nie przeszkadza :lol: :o Drugi koleś też sprzedał bizona i tez miał go chyba od nowości ale coś więcej godzin i też szuka claasa. Teraz u mnie jak ktoś kombajn kupuje to tylko i wyłącznie zachodnie maszyny, claas, DF--Fahr, jd i sporadycznie nh, a bizony to maja ci co po kupili je jakieś 10-20lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

to nie mogles bizona dogonic ^^ bizonek ma 5 i dzieki temu ma wiekszy przerob :) chyba ze koles nie uzywal wogole przyspieszacza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

nie ilość klawiszy tylko ich powierzchnia się liczy,jak i sit.co do tego dominatorka to on ma dużo dłuższe klawisze jak konsul.

18 ha do zbiory-co nie starczy taki dominator38,musi być taki ogromny jak bizon?-przerób trochę mniejszy,ale nie tak dużo,silnik słabszy-zgoda,ale ile kilogramów mniej do targania,co można na młocarni wykorzystać-może nie mam racji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

claas ma silniki z zapasem mocy bo u mnie w 96 nie ma chlodnicy oleju nawet i sie nie meczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no fakt-zapas mocy-claas dominator 38 koni 65,a bizon 56-100 koni-bizon powinien 2 razy tyle zrobić-ale jest ta siła zmarnowana-bo zrobi tylko ciut więcej.

claas ze 100 konnym silnikiem to ma wydajność-bizonek to się schować może.

ale gabaryty bizona nie do pokonania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj