Skocz do zawartości
Jarek22B

New Holland TD5050 czy T5050???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
TD5050
Jarek22B    0

Zdecydowałem się już na zakup NH, tylko mam jeden dylemat. Któren model wybrać TD5050 czy T5050???

Ciągnik ma być maszyną główną w gospodarstwie o wielkości ok 25 ha. Ma współpracować głównie z pługiem i agregatem (będą zakupywane wraz z ciągnikiem).

Osobiście skłaniam się ku wersji T ale obawiam się w nim o tzw "elektronikę".

Nie wiem czy moje obawy są uzasadnione, czy raczej jest to strach przed nieznanym (do tej pory posiadałem tylko c360 i zetora).

Jak to ma być ciągnik główny to Serię T5050 bo TD5050 to całkiem inna maszyna to to samo co Case JX . Fajna maszyna zwrotna , mało pali , więc polecam.Tez myślałem nad takim new hollandem ale wybór padł na Deutz fahr Agrofarm 410 LS cena podobna ale Nam deutz fahr bardziej się podobał i miał lepsze opinie .

Jakub667    73

proponuję ci brać td cena niewielka a powierzchnię masz taką samą jak ja i też biorę td5050

no jeżeli masz dużo kasy to zastanów się nad T

Wiadomość z agroFakt.pl

pawel97    4

Jeżeli wybierasz miedzy tymi dwoma to seria T. Fajnie ze kolejny użytkownik new hollanda będzie.

Edytowano przez pawel97

jeżeli masz tyle kasy to bierz T.

ale w tym ciągniku nie ma aż tak dużo elektroniki :)

Edytowano przez muszkieter97

Andrzej24871    12

Tylko jeśli się da to weź sobie mechanicznie ( na linke) włączany przedni napęd , rozmawiałem z jednym facetem to mówił że wziął sobie mechaniczny bo taki był ale w zasadzie chciał na guziczek :lol: no ale taki stał na placu to takiego wziął z początku troche mu się to nie widziało ale zmienił zdanie jak serwis na przegląd przyjechał i powiedział mu że sporo jest problemów z tym włączaniem przodu elektro-hydraulicznie , tak więc w sumie jest zadowolony , ale według mojego odczucia kabine mógłby mieć większą ;)

Rolnik122    0

Ja także bym polecał wersję T. Jeżeli chcesz trochę zaoszczędzić no to bierz TD. Mi się wydaje czym bardziej droższy tym lepszy.

hodowca94    168

Nie bierz TD to jest jedna z najgorszych seria jaka wypuścił NH wiem bo kolega ma trzy Nh i ten jest najgorszy w ciągu 8 lat używania bo tyle go chyba ma to miał bardzo dużo awarii jak masz na T to tego właśnie bierz.

lukasz20    0

Seria T wydaje się masywniejsza i chyba będzie cięższy ;) a ile dokładnie się różnią w cenie te modele?

polecam serie T bo sam posiadam taki ciągniczek tyle że t5040 elektroniki w nim nie za wiele a chodzi naprawdę fajnie godny polecenia ;)

cena za NH TD5050 z szerokimi kołami,pneumatyką,hakami na tuzie i klimą wynosi 135 000 zł a cena za NH T5050 bez klimy 165 000 zł.

to 30 000 różnicy ale moim zdaniem warto bo ciągniczek popracuje trochę dłużej niż TD jak mówią ich użytkownicy

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

Davido    28

To są ceny netto? Orientuje się ktoś ile kosztuje T5040 w wersji standardowej?

Edytowano przez Davido

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez sslawek456
      Witam jestem tu nowy Stoję przed zakupem głównego ciągnika lecz nie wiem jaki wybrać,w gre wchądza:New holland t5 115 ec,Zetor fortera cl 110,case farmal 115 ewentualnie deutz fahr 5110g.Ceny są bardzo podobne,a jezeli chodzi ojakośc to zwracam się do was co sądzicie o nich ? i jak się sprawują w gospodarstwach ?
    • Przez rolnik17
      Jest w planie kupno mocniejszego ciągnika . Myśl jest o 7745 i 7340 ?
      Czy te modele to to samo czy są jakieś różnice,jakie maja spalanie awaryjnośc itp.Proszę o fachową odp. Z góry dzięki.
      Pozdrawiam rolnik17
    • Przez kopokop
      Witam jaki byście polecili ciągnik do pługa unia atlas 5 skib.Ziemie lekkie .
    • Przez Fugeo
      W najbliższym naborze będę próbował swoich prób w PROW. Chciałbym starać się o dofinansowanie na ciągnik rolniczy do pracy z ładowaczem czołowym, opryskiwaczem, rozsiewaczem nawozów.
      Moje propozycje:
      CASE IH FARMALL C 65/75
      DEUTZ-FAHR AGROLUX 65
      JOHN DEERE 5067E (minus to udźwig tylnego tuza - 1800 kg)
      KUBOTA M6060
      NEW HOLLAND T4.65 UTILITY
      ZETOR MAJOR 60
      I może jeszcze jakiś ursus, ale póki nie słyszałem żadnych sensownych opinii.

Zależy mi na dobrej zwrotności , na jak najlepszym stosunku cena/jakość, niskim spalaniu, jak najmniejszej awaryjności, udźwig tura w granicach 1300-1500 kg.
    • Przez jasikor
      Witam 
      Planuje zakup ciągnika o mocy 140-150 km. Pod uwagę biorę JD 6155 M POWER QUAD ECOSHIFT  oraz MF 7615 DYNA 6 ewentualnie 7614 DYNA 4. Wyposażenie ciągników miałoby być podstawowe wraz z przednim TUZ-EM i WOM-em oraz amortyzacja przedniej osi i kabiny. Chciałbym usłyszeć opinie właścicieli i użytkowników obu modeli, podzielenie się spostrzeżeniami. Chciałbym trochę dowiedzieć się na temat silników AGCO POWER stosowanych w MF - wady i zalety w stosunku do Perkinsa, spalanie, awaryjność. 
      Ceny obu modeli są podobne. proszę o pomoc i podzielenie się swoim doświadczeniem i uwagami.