Skocz do zawartości

Polecane posty

Pawel6840    46

Witam.W tym roku chcę przeprowadzić modernizację chlewni.Płytka ściółka i zrobienie dodatkowego kojca oraz kasacja betonowych koryt gdyż one będą zalane posadzką i zamontowanie paśników.Jakie paśniki najlepiej wybrać? http://allegro.pl/pasniki-wielkofunkcyjne-stalko-warchlak-i1478449083.html

Co o tym myślicie? Właściciel aukcji chyba źle napisał bo na wygląd gabarytowo paśnika może być również i dla tucznika.

Liczę na Waszą pomoc

pozdrawiam.

MichalR    33

Ja mogę ci polecić Takie (lub podobne) automaty. Są drogie, ale jeden starcza na kilkadziesiąt sztuk i można je montować w przegrodach pomiędzy kojcami. U mnie w chlewni dla warchlaków i tuczników tylko takie mamy i się sprawdzają. Mają wbudowane 2 zraszacze/poidła i nie trzeba w kojcu montować dodatkowych poideł.

Edytowano przez MichalR

Wiadomość z agroFakt.pl

Wojtekkkk    0

Ja bym Ci doradzal jednak pasniki bez poidel poniewaz swinie teraz moze nie ale w cieplejsze dni moga pobierac duzo wody a mniej paszy co za tym idzie woda bedzie stala w pasniku i pasza ktora tam sie znajdzie moze poprostu skisnąć a przy tym nie trudno o biegunki. Takze doradzam poidla zamontowac osobno najlepiej w poblizu kanalu gnojowego aby rozlana woda mogla tam splynac.

Pawel6840    46

Ja mogę ci polecić Takie (lub podobne) automaty. Są drogie, ale jeden starcza na kilkadziesiąt sztuk i można je montować w przegrodach pomiędzy kojcami. U mnie w chlewni dla warchlaków i tuczników tylko takie mamy i się sprawdzają. Mają wbudowane 2 zraszacze/poidła i nie trzeba w kojcu montować dodatkowych poideł.

Na moją kieszeń za drogie.W moich kojcach dużo sztuk nie będzie 12-8 sztuk maxsymalnie więc wystarczą jednostanowiskowe paszomaty.

Ja bym Ci doradzal jednak pasniki bez poidel poniewaz swinie teraz moze nie ale w cieplejsze dni moga pobierac duzo wody a mniej paszy co za tym idzie woda bedzie stala w pasniku i pasza ktora tam sie znajdzie moze poprostu skisnąć a przy tym nie trudno o biegunki. Takze doradzam poidla zamontowac osobno najlepiej w poblizu kanalu gnojowego aby rozlana woda mogla tam splynac.

Kanału gnojowego nie będzie.Obornik będzie usuwany 2-3 tygodni dwu etapowo <_< najpierw wszystek obornik wrzucę do jednego kojca bardzo łatwo w mojej chlewni następnie tam będę wjeżdżał ciągnikiem z ładowaczem i wybierał obornik turem na rozrzutnik i na pryzmę bądź pole w zależności od pory roku.

Napiszcie jeszcze coś więcej na temat paśników z poidłem i bez.Poidła mam zamontowane w chlewni w każdym kojcu

BartekM    17

Leiej weż z poidłem, świnka od razu sobie naleje wody i nie będzie jej sucho jeść tak weżmie troche zarcia i poleci zapic.. Mam u siebie z poidłem te małe zasupniki i jest wszystko w porządku..

No ale np taki tubomat możesz ustawić na dwie klatki i wtedy to jest super sprawa.. W Twoim przypadku to zasypiesz takiego raz na dobę i spokój, a poszukaj też używanych są tańsze a i nowe też za około 800zł można nabyć juz..

http://allegro.pl/tubo-maty-paszowe-okazja-i1438726194.html

http://allegro.onet.pl/karmniki-automaty-paszowe-dla-tucznikow-i-warchlak-i1464423844.html

http://xarchiwum.pl/tubomaty-automaty-dla-tucznika-nowa-dostawa-i1474409938.html

mariusz3v    4

Ja posiadam paśniki coś podobne do tych drugich które przedstawiłeś powyżej, są one z tworzywa sztucznego, bardzo wytrzymałe. Jedna rada, nie kupuj paśników ze zwykłej blachy (ewentualnie z kwasówki) chyba że chcesz je co parę lat wymieniac z przegnicia

Edytowano przez mariusz3v

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusznow
      Witam,
      Szukam budynku na halę do produkcji pelletu ze słomy myślałem żeby postawić halę łukową stalową ocieplaną pianką natryskową 20x11m z bramą przesuwną. W hali miałbym całą linie troche miejsca na palety z pelletem i wózek widłowy. Czy taka hala wystarczy? A na słomę myślałem postawić niedaleko hale 30x10m bez żadnej bramy, sucha słoma była by w zimę ale w normalne stogi też bym układał. Hala lekka a na niej plandeka. Co myślicie o tym?
    • Przez pedro2
      Witam.

Tak jak w temacie, mam zamiar budować oborę i nie wiem jak zrobić szambo. Kolega podsunął mi pomysł żeby murować ściany w ziemi z bloczka betonowego, do zaprawy dać plastyfikator i na koniec izolbet od środka i teraz pytanie czy przepisy na to pozwalają?? Czy jest ściśle określony sposób wykonania i materiały?? Najlepiej by było zrobić z betonu, ale jest z tym bardzo dużo roboty (szalowanie z dwóch stron)
      Czy może wkopać gotowe zbiorniki, albo kręgi??
      I jeszcze jedno pytanie jaka pojemność na 33-35 DJP?? 80 tyś wystarczy?? Obora będzie uwięziowa na płytkiej ściółce...

Proszę o porady
    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez krone125
      A więc dodaje temat jeszcze raz ponieważ czekam na wasze opinie mam placu kawałek za oborą 13 metrów szerokości i płytę obornikową obok ,zdjecia placu w galerii a do tematu dokładam foty tej wiaty która chciałbym postawić,aha i czy przy tylu metrach szerokości dało by radę zrobić na dwa rzędy stanowisk?prosiłbym o wasze opinie.Więc piszcie swoje opinie i komentarze

• Przez Jakub5080
      Mam stary chlew o dł. 40 metrów szer 11m. kiedyś stały świnie a teraz będą stać bydlaki i nie wiem czy opłaca się kupować drabinę paszową czy przyspawać do słupów które tam stoją dwie rury pod którymi cielaki wysadzały by łby.