yacenty

Dopłaty bezpośrednie 2011 przez internet

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Widzieliście? ARIMR po raz pierwszy w tym roku daje nam możliwość złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie przez internet.

 

http://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/w-tym-roku-arimr-przyjmie-wnioski-o-doplaty-bezposrednie-takze-przez-internet.html

 

Jak myślicie przyjmie się to?

 

Treść komunikatu opublikowanego na stronach ARIMR:

 

W 2011 roku po raz pierwszy od chwili wstąpienia do Unii Europejskiej polscy rolnicy będą mogli składać wnioski o dopłaty bezpośrednie zarówno na formularzach papierowych jak i przez Internet. Trwa opracowywanie wzoru formularza elektronicznego, a Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi pracuje nad rozporządzeniem, które określi warunki i tryb składania wniosków przez Internet. Jak się przewiduje rolnicy, którzy będą chcieli skorzystać z elektronicznej drogi składania wniosków będą musieli mieć login i kod dostępu do systemu informatycznego ARiMR. W tym celu trzeba będzie złożyć w "swoim" biurze powiatowym Agencji wypełniony formularz, który będzie udostępniony na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

O dopłaty bezpośrednie można się ubiegać od 15 marca do 16 maja br. Podobnie jak w latach ubiegłych dopuszczalne jest także złożenie wniosku w terminie 25 dni kalendarzowych po tym terminie czyli do 10 czerwca w takim wypadku za każdy dzień opóźnienia należna rolnikowi dopłata będzie pomniejszana o 1 procent.

W tym roku już po raz ósmy rolnicy będą mogli ubiegać się o płatności bezpośrednie będące głównym instrumentem Wspólnej Polityki Rolnej realizowanej przez Unie Europejską. W ramach dopłat za 2011 rok polscy rolnicy dostaną w sumie ok. 3,34 mld euro. Podobnie jak w roku ubiegłym rolnicy będą mogli na jednym formularzu wniosku ubiegać się o przyznanie płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego, pomocy finansowej z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich oraz innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania tzw. ONW, a także płatności z tytułu płatności i realizacji przedsięwzięć rolnośrodowiskowych oraz poprawy dobrostanu zwierząt.

Większość rolników otrzymuje tzw. spersonalizowane czyli już wstępnie wypełnione wnioski wraz z materiałami graficznymi. Natomiast rolnicy, który w 2010 roku nie składali wniosku o przyznanie płatności, nie otrzymali takiego wniosku spersonalizowanego. Muszą więc oni skorzystać z czystego formularza wniosku, który dostępny jest na stronie internetowej www.arimr.gov.pl a także można go otrzymać w biurach powiatowych ARiMR i Oddziałach Regionalnych ARiMR. W tym roku wnioseki o przyznanie płatności można będzie złożyć w biurze powiatowym ARiMR właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy, wysłać je pocztą lub co będzie możliwe po raz pierwszy wysłać poprzez Internet.

Rolnicy w gospodarstwach, w których wystąpią nadzwyczajne okoliczności lub przypadki działania siły wyższej, a złożą wnioski o przyznanie płatności na rok 2011 w okresie od dnia 17 maja do dnia 10 czerwca 2011 r., nie będą mieli obniżanych kwot płatności (naliczanych sankcji) z tytułu złożenia wniosku po terminie. Jednak będzie tak tylko pod warunkiem, że na piśmie poinformują kierownika Biura Powiatowego ARiMR o wystąpieniu nadzwyczajnych okoliczności lub wystąpieniu siły wyższej i zrobią to w terminie 10 dni roboczych od daty ustania tych okoliczności oraz obowiązkowo dołączą dowody potwierdzające ich wystąpienie. Przypadki działania siły wyższej lub wystąpienia nadzwyczajnych okoliczności określone w przepisach wspólnotowych obejmują: śmierć rolnika, długookresową niezdolność do pracy, poważną klęskę dotykającą grunty rolne gospodarstwa, wypadek powodujący zniszczenie w gospodarstwie budynków dla zwierząt gospodarskich oraz epidemię dotykającą części lub całego inwentarza rolnika.

Od 2011 r. jako dowód potwierdzający wystąpienie siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności będą mogły być dopuszczone wszystkie dowody, które przyczynią się do wyjaśnienia sprawy, a nie są sprzeczne z prawem. Uznanie przypadku działania siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności będzie następowało w drodze decyzji administracyjnej kierownika biura powiatowego ARiMR w sprawie przyznania płatności.

W 2011 roku płatności w ramach wsparcia bezpośredniego będzie mógł otrzymać następca "rozwiązanego" lub "przekształconego" rolnika.

ARiMR zwraca też uwagę, że od 1 stycznia br. obowiązują dodatkowe normy i wymogi wzajemnej zgodności. Wszyscy rolnicy otrzymali wysłaną im za pośrednictwem poczty broszurę o tych wymogach a ponadto wykaz norm i wymogów dostępny jest na stronie internetowej www.arimr.gov.pl oraz biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR.

Departament Komunikacji Społecznej ARiMR

Departament Płatności Bezpośrednich ARiMR


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Myślę, że to czy składanie wniosków przez Internet przyjmie się wśród rolników czy nie w dużej mierze będzie zależeć od sposobu rozwiązania kwestii podpisu cyfrowego. Zależy czy ARiMR pójdzie taka drogą jak Urzędy Skarbowe czy taką jak Urzędy Celne.

O ile to drugie rozwiązanie jest bezpieczniejsze o tyle to pierwsze jest przyjaźniejsze dla użytkownika końcowego.

Zobaczymy co będzie napisane w rozporządzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Koleżanka z ARiMR mówiła mi że podobno ma być tak samo jak z rejestracja zwierząt, czyli składamy wniosek o dostęp przez internet i dostajemy login i hasło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Nie wiem jak jest ze zwierzętami, po złożeniu wniosku przez internet nie musisz już składać papierowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Myślę że przyjmie sie wśród młodych bo starsi raczej nie będą się w to bawić. Tylko czy jak teraz prowadzę zgłaszanie zwierząt przez internet to będę musiał ubiegać sie o kolejny login i hasło do dopłat czy to na tym samym będzie. Bo jak na każde działanie bedzie przyznawany login i hasło zeby cokolwiek zrobić to trochę beznadziejnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Ja jestem zwolennikiem tego rozwiazania. W tym roku jeszcze mam wniosek papierowy bo taki był zamówiony. Od następnego już tylko przez Internet. Spis Rolny też zrobiłem w Internecie. Narodowy Spis Powszechny również tak zrobię. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność pieniędzy i papieru oraz to, że na bieżąco są wykrywane błędy we wniosku, które użytkownik popełnił. Login i hasło będzie zawsze takie samo. Oczywiście użytkownik może je sam sobie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Co znaczy „w tym roku taki był zamówiony”, wnioski papierowe Agencja wysyła do wszystkich, a czy złożysz papierowy czy przez internet ( jak będzie faktycznie taka możliwość) to już twój wybór. Przypomina mi się pierwszy wniosek i chyba już tam było pytanie czy chcemy składać wnioski przez internet. Trochę czasu im zajęło wdrożenie tego pomysłu, który daje ogromne możliwości zaoszczędzenia kasy. Po pierwsze na drukach i wysyłce wniosków (co najmniej kilkanaście milionów złotych) po drugie na redukcji etatów w agencji bo nie będzie potrzeba tylu pracowników do przepisywania tego co jest we wniosku do systemu informatycznego, po trzecie zaoszczędzona kasa rolnika na dojazdy do BP.

Wraz z tą zmianą koniecznie należy skrócić okres wypłaty dopłat do jednego miesiąca. Czyli grudzień jest na wypłatę dopłat za dany rok.

I proszę mi tu ni pisać, że dziadki nie będą mieli jak wypełnić wniosku. Po pierwsze dopłaty są dobrowolne i nie ma przymusu składania wniosku, po drugie pewnie i tak dziś wypełnia im te wnioski doradca z ODR-u lub sąsiad, który jak zna się na wypełnianiu wersji papierowej to poradzi sobie także z wnioskiem przez internet. Ale pewni na takie banalnie proste rozwiązania będziemy czekać jeszcze ładnych parę lat. W tym dzikim kraju przepisy tworzy się by urzędników zatrudniać a nie zwalniać.

Edytowano przez adamj24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie którym się wydaje że nie przejdzie ja powiem tak że jest wiele takich spraw które wydawały się bardzo odległe a są na porządku dziennym, może na początku będzie mała liczba rolników z tego korzystać ale z czasem będzie się mocno powiększać.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Co znaczy „w tym roku taki był zamówiony”

 

To znaczy tyle, że na końcu ubiegłorocznego wniosku zaznaczyłem kwadracik z napisem "proszę o wysłanie wniosku w wersji papierowej". Teraz zaznaczę kwadracik z napisem "proszę o udostępnienie na stronie internetowej ARiMR".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Jeśli pozostanie tylko login i hasło i nie będzie dodatkowej weryfikacji np. certyfikatem kwalifikowanym czy też niekwalifikowanym to myślę, że ta forma się przyjmie.

Gdyby weszły certyfikaty, to niekoniecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

załóżmy że chcę składać wniosek przez neta - jak mam poprawić zle narysowane przez ARiMR granice działek?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

dobre pytanie i jeszcze mam inne czy będzie je można sobie wydrukować

Najlepiej jak by było tak jak w spisie rolnym że można sobie obejrzeć przykładową stronę i sprawdzić jak to działa a nie w ciemno się zgadzać bo może to być jakiś bubel i trzeba będzie się mocno na gimnastykować żeby to coś wypełnić

 

 

dzisiaj byłem w agencji i pytałem się oto osobiście mi to jak na razie odradzał bo jak mówił więcej zachodu niż pożytku. a generalnie z mojej oceny sami nie wiedzą co to ma być i jak to ma wyglądać.

Edytowano przez darko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Ja mam prezentacje wypełniania elektronicznego jak kogoś interesuję mogę wrzucić bądź wysłać na e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

poproszę na nikita_bennet@poczta.onet.pl


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

A mnie koledzy ciekawi czy juz ARiMR przyslala Wam formularze papierowe?bo ja jeszcze nie mam a juz skladac wnioski mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

Nie wiem jak jest ze zwierzętami, po złożeniu wniosku przez internet nie musisz już składać papierowo ?

 

Składając zgłoszenie przez internet nie ma potrzeby składania papierowego zgłoszenia;

 

Wypełniony wniosek obszarowy można wydrukować, poza tym jest dostępne dość szerokie wyjaśnienie jak wypełniać taki wniosek;

 

Posiadając login i hasło rejestracyjne do systemu IRZ nie ma potrzeby składania ponownego wniosku o wydanie loginu do strony wypełniania wniosku obszarowego. Do obu stron logujemy się tym samym loginem i hasłem ;)

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigniewPGR    109

Ja złoże drogą elektroniczną z dwóch powodów:

- ze względów ekologicznych,

- chciałbym, żeby ograniczyli tą ********* biurokrację w urzędach - powinni 20% tych wszystkich urzędasów zwolnić, zatrudnić młodych ambitnych po stażach! A nie stażyści robili za czarnych Murzynów, a stare pączki pierdziały w stołek i myślą, że im się należy ta posada jak psu miska! Urzędnik myśli że jak jest zatrudniony to ma posadę do końca życia, a tak nie powinno być. Ludzie muszą się czasami przekwalifikowywać kilka razy w życiu. Mam nadzieję że dojdzie za chociaż 50 lat do tego, że te wszystkie urzędasy będą przychodzić za parobków na gospodarstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

A mnie koledzy ciekawi czy juz ARiMR przyslala Wam formularze papierowe?bo ja jeszcze nie mam a juz skladac wnioski mozna

W KUJ-POM wielu rolników nie ma jeszcze decyzji o wysokości dopłat za 2010 rok i szybko mieć nie będzie,tym bardziej nie otrzymali formularzy na ten rok, a czas leci....


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Ja własnie złożyłem wniosek o przyznanie loginu i hasła potrzebnego do wniosku o płatności. Ludzie z powiatowego oddziału patrzyli na mnie jak na UFO i ogólnie rzecz biorąc odradzali "bo system coś tam" i mieli podobność na szkoleniach żeby rolnikom to wybijać z głowy. Nie wiem jak to traktować. czy obawa o swoje stołki czy rzeczywiście coś jest na rzeczy. Ale wniosek przyjęli i kazali czekać na ten login. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0

ja złożyłem drogom papierową

 

bo też się pytałem o elektroniczną i też mi odradzali niby osobiście

 

ale jak znam życie nie jest ta forma elektroniczna do końca dopracowana a oni w agencji na pewno nie są też przygotowani jak to obsługiwać i się tego boją jak diabeł święconej wody bo to by ich kosztowało na pewno sporo czasu i nauki.

 

za rok na pewno złożę przez internet może trochę to dopracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

tez miałem tak samo byłem wczoraj i tez złozyłem wniosek o login i hasło to byli jakby zdziwieni, ale wniosek przyjeli i tez kazali czekać, ale koleś z agencji powiedział mi prosto z mostu ze to jest nowość i jak chce szybko dostac dopłate za 2011 to lepiej jeszcze w tym roku składac papierowy bo z tamtym mogą być problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Składając zgłoszenie przez internet nie ma potrzeby składania papierowego zgłoszenia;

 

Wypełniony wniosek obszarowy można wydrukować, poza tym jest dostępne dość szerokie wyjaśnienie jak wypełniać taki wniosek;

 

Posiadając login i hasło rejestracyjne do systemu IRZ nie ma potrzeby składania ponownego wniosku o wydanie loginu do strony wypełniania wniosku obszarowego. Do obu stron logujemy się tym samym loginem i hasłem ;)

 

Więc trzeba składać nowy wniosek, o nowy login i hasło, czy wystarczy użyć tych do IRZ?

Zaryzykowałbym nawet opóźnienie wypłaty, byle tylko można było bez problemu samemu wysłać dane do systemu arimr. Czy może ktoś już wypełnił wniosek lub przetrawił te wszystkie instrukcje ze strony agencji i wychwycił jakieś trudności, nieścisłości???

 

edycja - dzisiaj jest dostęp do systemu, sprawdziłem i działa powoli na loginie i haśle z IRZ, ale tylko w Firefox 3.5 3.6 oraz IE 8.0. Są wszystkie dane tak jak w wersji papierowej, więc tylko ewentualnie poprawić VIII i nanieść załączniki graficzne, kliknąć zatwierdź i gotowe, podpisane, dostarczone. Czy prostsze i łatwiejsze?

Edytowano przez wiesaw

samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darko    0
jest dostęp do systemu, sprawdziłem i działa powoli na loginie i haśle z IRZ

potwierdzam

Edytowano przez darko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

chyba znowu jakieś problemy z serwerami ARiMR bo wczoraj i dziś nie mogę się zalogować do systemu płatności bezpośrednich. Napiszcie czy też macie takie problemy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez TomZet
      Witajcie. 
      Z tego co udało mi się do tej pory wyczytać od 2023 zasady przyznawania premii dla młodego rolnika ulegną znacznym zmianom. 
      Pierwsza z nich to powiększenie dotacji z 150 na 200 tysięcy. 
      Kolejna bardzo ważna, ale chyba jeszcze nie potwierdzona to brak wymaganej ziemi. Do tej pory rolnik musiał w ciągu 9 miesięcy od otrzymania pozytywnej decyzji powiększyć gospodarstwo do minimum średniej województwa lub kraju.  Dzisiaj wiemy, że najprawdopodobniej ten wymóg niknie, zostanie zastąpiony nieco większą niż dziś wielkością ekonomiczną gospodarstw. 15 tysięcy euro. 
      Co sądzicie o tej zmianie? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj