wojtas

Co z tym cukrem?

Polecane posty

jacus    3048

od dzisiaj promocja w supermarkecie-3,99 zl, szal sie chyba skonczyl.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Zaraz coś innego podrożeje. Jak widać niezbyt mądrych ludzi w naszym kraju nie brakuje. Znowu będą latać po sklepach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

prestiż mierzony jest teraz zapasami cukru w szafie :lol:

ażeby im te zapasy zgniły,robactwo się zalęgło ;[

emeryci+cukier w biedronce=interwencja policji-nie miałem czym nagrać-lepsze jak promocja karpia w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

chłopaki widziałem cukier po 3,8 w sklepie więc widac że wysprzedają się na potęgę za miesiąc po 2,5 pln :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Słuchajcie, cukier to szkodliwa substancja, ale cieszę się że jest drogi, może w końcu ktoś z nas zarobi na tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

maka podrożała i wyroby z niej też to cukrownicy też chcą zarobić, teraz podniosą cenę słodyczy, cukier niedługo spadnie i wszystko wróci do normy a słodycze drogie zostaną, sami nakręcamy spirale drogiego cukru. ON to masakra, teraz baryłka po 115$ i ON 5 zł a jak była baryłka po 160$ ropa byla to 4,30...brak słów... Rolnik i tak nie dostanie nic za ten cukier, cukrownie taką cenę zrobią żeby tylko nie dzielić się z rolnikiem.. Teraz ludzie gadają że to przez obecny rząd takie ceny ale cukrownie to PIS zamykał i tego juz nikt nie powie... To prawie wszystko jest w rękach prywaciarzy i "biznesmenów" i rząd nie ma nic do gadania...

Bimber podrożeje kurde;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo    36

we wiadomościach mówili że na allegro można kupić cukier więc wchodzę na alledrogo a tam handel importowanym cukrem normalnie kwitnie :huh:


Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

prestiż mierzony jest teraz zapasami cukru w szafie :lol:

ażeby im te zapasy zgniły,robactwo się zalęgło ;[

emeryci+cukier w biedronce=interwencja policji-nie miałem czym nagrać-lepsze jak promocja karpia w realu.

 

Trzeba tak mieszać aby sąsiedzi słyszeli że stać nas jeszcze na cukier.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

co z tym cukrem ?

 

co z tym paliwem???

 

Dziś tankowałem benzynę za 5.26 !!!!

 

I zakłamany rzad nam wmawia że i tak mamy najtańszą albo jedna z tańszych cen na paliwa w europie .... buhahaha

 

 

Ciekawe co by zrobił niemiec , kiedy zarabiałby 2000 euro - za paliwo płacił 5 euro, za cukier 5 euro, za kielbasę 20, za jabłka w skle pie 4 ... wyszedłby na ulicę !!!

Edytowano przez pooch

W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kiedyś powtarzałem że im droższa ropa tym lepiej dla rolnika i dalej to podtrzymuje. Jak drogi cukier też lepiej dla rolnika :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Panowie tylko kto na tym zarabia .Plantator na pewno nie <_< w tym roku przy polaryzacji 17% to Südzucker zapłacił nam 117zł :( .Cukrownia Strzelin.Polska kiedyś eksportowała a teraz niestety importuje :rolleyes: .Sam widze co się dzieje u mnie w okolicy zostali tylko nieliczni.Przykładowo w naszej wiosce było 12 plantatorów teraz zostaliśmy sami :lol: .A przy takich cenach jakie były w tamtym roku i plonach to nie było ciekawie .Cena praktycznie nie zmienia się a koszty rosną .Dodam że w tamtym roku pryskaliśmy 4 razy na chwasty,raz na chwościk.Uprawa buraków jest bardzo kosztowna .Dobrze że chociąż w tym roku cena całego kompleksu(odbiór buraków) będzie po stronie cukrowni .Tylko jest pytanie jakie będzie kurs Euro :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

kiedyś powtarzałem że im droższa ropa tym lepiej dla rolnika i dalej to podtrzymuje. Jak drogi cukier też lepiej dla rolnika :)

 

Czemu droga ropa jest dobra dla rolnika?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Czemu droga ropa jest dobra dla rolnika?

Bo wszystko co się da przerobią na paliwa jak są drogie kukurydze trzcine cukrową rzepak itd, a ty na ha rok do roku stracisz 80 pln na drogim paliwie bezpośrednio i z 400 - 500 pośrednio


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To mogę powiedzieć że nie dla każdego rolnika droga ON jest dobra ;P Jak ktoś ma hodowle to odczuwa to jeszcze bardziej, bo ON droga i pasze które trzeba dokupić też drogie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

tak czy siak-od dobrych dwóch tygodni cena cukru maszeruje równym krokiem w dół*, takim 40 groszowym, cotygodniowym krokiem:)

 

*na podstawie notowań Biedronka Gmbh :)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeberka363    1

i cena w dół na pewno pójdzie! już kiedyś tak było-ceny w górę i ludzie szaleli a potem cena w dół... ale nie wiem od czego to zależy...

 

może od głupoty kupujących???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Dobrze robią , ja chce w końcu wino pędzić :lol: a tak na serio gdy ceny szybowały w górę w grudniu to poszedłem z mamą na zakupy tzn po 30kg cukru , a znajomy na kasie mówi pytając "woja idzie"?


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Głupoty w narodzie niegdy nie brakowało. Wielu zostało to jeszcze z poprzedniej epoki. Najpierw histeria, że zabraknie, że podrożeje. Szybko do sklepu narobić zapasów. A potem radość, że jest. Tacy "zapobiegliwi" się obkupią i ceny spadają. Oczywiście we władzach jako reprezentacji społecznej tejże głupoty też nie może zabraknąć. I tak oto minister rolnictwa w rządzie pis Jurgiel zgodził się na zmniejszenie limitu produkcji cukru dla Polski. Pokłosiem tej decyzji było zamknięcie zmoderniozwanej cukrowni w jego okręgu wyborczym w Łapach k Białegostoku. Cukier w niemczech był tani ponieważ oni produkują więcej niż konsumują w Polsce jest odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj