tomek15h

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224

Polecane posty

tomek15h    110

Witam.Chcę zamontować dodatkowy rozdzielacz hydrauliki do 1224 ale tak aby pracował niezależnie .Chodzi mi o to z jakiego kanału mam wziąć zasilanie rozdzielacza i do jakiego kanału mam podpiąć powrót.Prosze o wypowiedzi osób które coś takiego robiły w tym modelu ursusa bądz w modelach pochodnych.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

ja montowałem dodatkowy rozdzielacz do1214 ale do jego zasilania mam i osobną pompe!! B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

a ja podłączyłem rozdzielacz pod gniazda hydrauliki zewnętrznej.obsługuje dwie sekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja tu nie mogie jednej rzeczy zrozumiec.

załózmy tak ze przykladowo wezmy ursusa 912

ma on z tylu 2 aktywne gniazda olejowe dwustronnego dzialnia. pompa jest wlaczona i jesli nic nie jest do tych gniazd podlaczone to gdy puscimy w jedno olej(zaczniemy kiprowanie) to ciagnik wyraznie zadusza. na jedno z tych gniazd zakladamy rozdzielacz np. 5 sekcyjny( czyli pobiera on olej z tego gniazda z tylu ciagnika i jest na nim sterowanie za pomoca ktorego mozna puszczac olej na poszczegolne 5 sekci (zalozmy ze to sterowanie to umieszczone na rozdzielaczu wajhy takie jak np przy trolu albo cyklopie)) iteraz chce puscic olej na 2 i 4 sekcje to jak to zrobic?

czy jak poprostu pociagne za te 2 i 4 wajhe to olej w nie pojdzie czy nie? czy musze jednoczesnie przytrzymywac wajhe od kiprowania w kabinie?bo rozumiecie o co mi chodzi jak z kabiny puscimy olej na gniazdo to ciagnik zadusza a jak bym chcial sterowac z rozdzielacza to nic nie da ze pociagne za ta 2 i 4 wajche bo niebedzie doplywu oleju bo nie jest wcisnieta wajha w kabinie.

 

 

i czy mogie tak zrobic ze na pompie z lewej strony podlacze dodatkowy waz ktory pobrowadze do kabiny a w kabinie rozdzielacz np 5 sekcyjny ktorym bede sterowac 5 gniazd

 

 

ile moze kosztowac taki rozdzielacz 2 sekcyjny gdzie jest 1 wejscie olejowe i za pomoca wajch podawany jest na na 2 wyjscia?

wiem ze troche pokrecone ale ktos moze to wytlumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Witam

Kolego o ile dobrze Ciebie zrozumiałem to

1. Rozdzielacz musisz podłączyć do obydwu zewnętrznego ciągnika ale do obydwu szybkozłączy to zapewni obieg oleju przez rozdzielacz 5-cio sekcyjny i wtedy może on spełnić swoje zadanie. Czyli pierwsze gniazdo – wajcha w kabinie do góry wlot oleju do rozdzielacza 5-cio sekcyjnego, drugie gniazdo powrót bądź do gniazda zlewu oleju wykorzystywanego do odprowadzania oleju nap w pługach phx.

2. Można podłączyć dodatkowy rozdzielacz bezpośrednio do pompy ale szeregowo czyli najpierw rozdzielacz zewnętrzny a miejsce wypływu oleju z tego rozdzielacza podłączyć hydraulikę ciągnika. Jednak co takiego połączenia nie jestem pewien bo producent chyba inaczej to rozwiązał.

W tym miejscu prosił bym kolegów niech by się wypowiedzieli gdzie w ich cięgnikach jest podłączony tzw rozdzielacz RBS

3. Rozdzielacz 2-sekcyjny możesz kupić za około 400 zł. plus sterowanie do zmiany trybu działania sekcji 1jeden , dwa siłowniki.

Rozdzielacz zewnętrzny nie może mieć tylko wejścia olejowego musi mieć odpływ bo takim sposobem jak piszesz to można zastosować zwykły zawór (kran) hydrauliczny za 50 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ok teraz to rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

W woli wyjaśnienia dla zainteresowanych zamontowaniem rozdzielacza rbs w dużych ursusach:

Przerobiłem temat montażu rozdzielacza rbs w u 1224 zrobiłem to szeregowo czyli :główny przewód zasilający ten 1 od pompy podpiołem do otworu zasulającego w rozdzielaczu a powrót w rozdzielaczu(otwór) podpiołem tam gdzie uprzednio był podłączony ten 1 od pompy przewód zasilający.Wszysko było ok i chodziło do momętu gdy uruchomiłem dzwignią rozdzielacza standartowego ,standartowe wyjście zewnętrzne.

Efekt był taki ze rbs-a rozasdziło!!! Pod obciążeniem ciśnienie tak wzrasta że rbs tego nie wytrzymuje.Stanowczo odradzam taki sposób zakładania rozdzielacza!!!

Doszedłem do wniosku ze zrobię to tak jak zrobił to kolega Turnina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Rozszadzało korpus(aluminiowy) na którym jest zamocowana dzwignia obsługi rozdzielacza,a poza tym tylna pokrywka sekcji poddawała sie (pracowała mimo ze skręcenia 4 śrubkami).N tym odcinku gdzie zamocowałem ten rozdzielacz czyli między pompą a korpusem podnośnika panuje ciśnienie w okolicach 300 atm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A ja ci powiem że miałeś odwrotnie podłączone węże i dlatego rozsadziło, w każdym rozdzielaczu jest jedna zasada że zasilanie podpina się od strony zaworu bezpieczeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13

a mi sie wydaje że to nie wina odwrotnego połączenia tylko tego że i przed i za rozdzielaczem było wysokie cisnienie i zawór by i tak nic niedał bo cisnienie i tak niemiało by gdzie uciec! musiał by mieć zamontowany zawór z rurką przelewową wtedy by to może zdało egzamin :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ale zawór przelewowy jest w układzie hydraulicznym ciągnika innym sposobem pękałby przewód idący od pompy do podnośnika w przypadku podnoszenia zbyt dużego ciężaru ciśnienie nie może być teoretycznie większe jak 20 MPa.

Może ten rozdzielacz nie może pracować pod ciśnieniem z obydwu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

witam posiadam ursusa 12 24 z 86 r kupiłem niedawno agregat uprawowosiewny (mają w tym tygdniu przywieść) ale zastaniawia mnie jedno dwa gniazda będa zajęte przez hydropack żeby podnieść i opuścić siewnik no i mam jeszcze dwa wolne wyjścia w które podłącze przewody od znaczników i zastanawia mnie jak to będzie działać żeby przeżucić znacznik a nie podnosić siewnika i odwrotnie pomoże ktoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Dwa wyjścia masz na rozdzielacz z prawej strony i drugie dwa wyjscia masz na rozdzielacz dodatkowy z lewej strony (taka mała dzwignia)Łapiesz juz??Przynajmniej ja mam tak w swoich zetorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

a czy ktoś z posiadaczy 12 24 używał kiedyś wszystkich wyjść hydraulicznych ?? a jak tak to do jakiego sprzętu i jak to działało ??

a nie mam żadnej takiej dzwigni ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Wajcha od dodatkowego rozdzielacza znajduje się za siedzeniem z lewej strony obok linki zalączania przedniego napędu ;)

P.S Czemu masz dwa węże do hydropaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasterz    2

heh no poprostu mam tłok dwustronny i tyle i dlatego mam 2 węże ale już wszystko ok dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Hej chopaki więc to jest tak W zetorach orginalnie jest dodatkowy rozdzielacz czyli macie 6 szybkozłączy a w ursusie nie ma tego rozdzielacza czyli macie 4 szybkozłacza rozdzielacz w ursusie to opcja dodatkowa. Więc jak to działa w wersji z 4 dwie są do chydrauliki zewnetrznej po prawej stronie a po lewej u dołu to powrotny do motorów olejowych u góry po lewej to działa tak że jak podnosimy agregat z siewnikiem na chydropaku to jedną dźwignią najpierw podniesie siewnik potem całość a gdy macie wersję z 6 to po środku są dwie dodatkowe od chydrauliki zewnętrznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koris    0
Ale zawór przelewowy jest w układzie hydraulicznym ciągnika innym sposobem pękałby przewód idący od pompy do podnośnika w przypadku podnoszenia zbyt dużego ciężaru ciśnienie nie może być teoretycznie większe jak 20 MPa.

Może ten rozdzielacz nie może pracować pod ciśnieniem z obydwu stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Witam

Interesuję się tematem RBS, bo i u mnie dwa gniazda nie wystarczają. Zacząłem się zastanawiać jak to zrobić fabrycznie. Zauważcie jak w katalogach wygląda rurka zasilająca RBS, w nowszych jest inna niż w starszych. Poza tym w starszych katalogach Rozdzielacz główny ma opisane wyjście na RBS, w nowszych nie ma opisanego. Nigdy nie widziałem ciągnika z RBS, ale myślę że wyjście na niego z głównego rozdzielacza, jest to ta śruba w korpusie podnośnika z przodu korpusu. Jest to zaślepka 22. Czyli tak jak pokazane w starszych katalogach, wykręcamy 22 zaślepkę i zakręcamy rurkę z oczkiem w to miejsce i RBS ma zasilanie. Powrót z RBS to do zlewu, co jest z lewej strony korpusu mostu.

 

Czy zamiast RBS można zastosować rozdzielacz z błotnika od 330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2
Witam

Interesuję się tematem RBS, bo i u mnie dwa gniazda nie wystarczają. Zacząłem się zastanawiać jak to zrobić fabrycznie. Zauważcie jak w katalogach wygląda rurka zasilająca RBS, w nowszych jest inna niż w starszych. Poza tym w starszych katalogach Rozdzielacz główny ma opisane wyjście na RBS, w nowszych nie ma opisanego. Nigdy nie widziałem ciągnika z RBS, ale myślę że wyjście na niego z głównego rozdzielacza, jest to ta śruba w korpusie podnośnika z przodu korpusu. Jest to zaślepka 22. Czyli tak jak pokazane w starszych katalogach, wykręcamy 22 zaślepkę i zakręcamy rurkę z oczkiem w to miejsce i RBS ma zasilanie. Powrót z RBS to do zlewu, co jest z lewej strony korpusu mostu.

 

Czy zamiast RBS można zastosować rozdzielacz z błotnika od 330?

 

 

Witam B) mam podobne pytanie (na hydraulice znam się tyle co "do poczytania") otóż: na wycinaku Strutmann jest zamontowany rozdzielacz 3-sekcyjny (podłączone do niego: winda, piły i i łącznik hydrauliczny do ciągnika)...czy taki rozdzielacz zdałby egzamin gdyby go zamontować do tura w C360?

 

i czy jeżeli podłączę te przewody z wycinaka bezpośrednio do gniazd hydrauliki Belarusa 820 (z pominięciem wyzej wymienionego rozdzielacza) to czy to będzie chodziło? Chodzi mi o ciśnienie, czy nie rozsadzi przewodów? itd (na czym się jak na razie mało znam) będę wdzięczny za odp B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drejsyk    0

Każdy rozdzielacz musi miec zasilanie i powrót, sekcje przekierowują olej,jedna sekcja jeden siłownik,taki rozdzielacz możesz zastosowac do tura w C360, jak podłączysz do belerusa bez tego rozdzielacz to będzie działac ciągnik ma swój rozdzielacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Oj ma ma B) w końcu te trzy wajchy po coś są ;P

zastanawiałem sie tylko nad przerzuceniem instalacji w Belarusie- jest tak: ma jedna sekcję fabrycznie założoną z tyłu a po jednej z lewej i prawej strony z przodu, obok kabiny (pewnie do domniemanego tura z tym że na nim tura ma nigdy nie być więc są tam zbędne)...chcąc pociągnąć te wyjścia na tył lepiej dać rurki czy przewody elastyczne, węże hydrauliczne?

 

I jeszcze jedno: jeśli mam zakładać zewnętrzną pompę do c360 pod filtrem powietrza to jaką polecacie? od jakiego ciągnika? dzięki z góry za odp B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Domin151
      Witam mam problem otóż ostatnio orałem i  przestał działać mi podnośnik myślałem że to pompa wymieniłem na nową zaczepiłem pług  i podnosi bardzo powoli  na wolnych i wysokich obrotach podnosi tak samo przyczepę kipruje normalnie 
      filtry wyczyszczone olej max  
       
    • Przez zetor70116718
      Witam , Panowie czy może ktoś wytłumaczyć mi o co chodzi... Mianowicie ciągnik obecnie pracuje przy agregacie talerzowym i siewniku 2.5m. Agregat waga.1050 Kg , siewnik Nordsten (mała skrzynia) . Zauważyłem że podnośnik podczas drogi lub pracy w polu przy nierównościach ( dziury w drodze Polnej, bruzdy na poprzeczniakach ) , gdy podskoczy na nierówności sam opuszcza i automatycznie odrazu podnosi. Nieraz robi to powoli a nieraz gwałtownie. Czy może mi ktoś wytłumaczyć w czym tkwi problem lub spotkał sie z czymś takim ?
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam balotowałem ursusem  i ciśnienie z komory uciekało jak niewiem nie trzyma zawór u ursusa 1014 sprawdziłem nawet ciśniomierzem. Do was pytanie czy można zrobić osobny rozdzielacz i gdzie z weżami się podpiąć w tym ursusie może wtedy nie bedzie uciekać jak kupię rozdzielacz osobny 
    • Przez Psajdak009
      Witam. Potrzebuję pomocy w kwestii hydrauliki w ciągniku C - 385. Na początku ciśnienie na wyjściu wynosiło 150 barów. Po podpięciu pługa obrotowego, ciśnienie spadło do 70 -80 barów i ciągnik ma problem z obrotem i trzęsie ciągnikiem. Gdy olej się rozgrzeje, to o obrocie już nie ma mowy. Teraz ciśnienie wynosi 70-80 barów i nie co może być przyczyną. Dodam, że podczas pracy z pługiem, węże bardzo się grzeją i siłownik też. Olej w normie, filtry wymienione. Zauważyłem, że olej wydaje się tak jakby był trochę spieniony. Co może być przyczyną niskiego ciśnienia. Dziękuję za podpowiedzi 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj