Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil1998

Fahr M900-Opinie

Polecane posty

Kamil1998    85

cześć. co sądzicie o tym kombajnie? proszę o opinie tylko tych co mają styczność lub mieli z ty kombajnem. kto zna dane techniczne? z góry dzięki.

wojteek    0

POSIADAM M1002 są to podobne kombajny, bardzo wydajny i ładnie czysci. kupujac zwroć uwage na siłownik przyspieszacza czy nie cieknie i nie jest rozbity bo to droga rzecz 2500 zł i trudno dostepna jak i reszcza czesci deutz-fahr.

akmaly    184

Kombajn dobry, prosta konstrukcja i większość napraw można wykonać samemu. Odnośnie tego siłownika wariatora (przyspieszacza jazdy) to nie ma takiej tragedii. Z reguły pada taka dysza którą podawany jest olej do siłownika a to pasuje do claasa i kosztuje ok 150 zł + uszczelniacze 10zł, ( dodatkowo uszczelnienie siłownika ale to grosze). Poza tym kombajn dość zwinny ( denerwuje mnie przesunięcie tylnych kół w jedną stronę niby w celu zwiększenia zwinności ale jazda na wprost to przyzwyczajenia wymaga :)). Pasy dostępne, łożyska też, uszczelniacze i przewody również. Silnik bardzo dobry tylko lepiej szukać modeli 922, 980 ( 4 cyl.) lub 1002, 1080 (5cyl) niż M900 bo ten model ma najsłabszy silnik 4 cylindrowy ale na równy teren wystarcza, z sieczkarnią w pszenicy nic mu się nie robi ( wiem bo właśnie taki mam). Problem z częściami oryginalnymi do Fahra jest do tych właśnie starszych modeli jak serie M. Ale w obecnych czasach nie ma problemu z doróbką, a ceny części oryginalnych i tak wyższe jak doróbki. Łańcuchy od claasa. Jeśli chodzi o silnik to części od najmniejszych kołeczków dostaniesz bez problemu. Ogólnie polecam.

Wiadomość z agroFakt.pl

mark4    0

cześć posiadaczom kombajnów fahr. Mam fahra M-980 sprawny szybki sprzęt tylko heder za mały bo w cięciu 2,7m i moje pytanko brzmi.Czy może ktoś z was chciałby się zamienić hedrami mnie interesuje 3m cięciu ,u mnie stan idealny nie wyrobiony na bieżąco usuwane usterki,również za dopłatą jeśli stan będzie idealny.

2 pytanko;przyspieszacz jazdy, u mnie wolno przyspiesza a szybko zwalnia mam tak od 6 lat jak go kupiłem i nie wiem czy to jest normalne czy siłownik już jest słaby. Proszę o porade.pozdrawiam

akmaly    184

Witam.

U mnie w M900 też wolniej przyśpiesza niż zawalania ten przyśpieszacz wiec chyba tak mają. Co do hedera to mam ten większy czyli 3,15m a cięcia ma dokładnie 2,95m (3 m z dziobami utnie) ale mi by przydał się taki 3,2m smile.gif. Brakuje mi tych cm

mark4    0

Dzięki akmaly bo się bałem że to się kończy ,a odnośnie hedra to pow. 3m to w ciężkim zbożu przy 4 garach to ma ciężko ,5garów to spokojnie by chodził, chociaż widziałem M-922 z 3,5 m hedrem.

Ja mam heder o typie m-1124 i on ma większy ślimak to zn. wyższy niż np.seria kombajnów 700 ale się wolniej kręci i też nie wiem czy się nie ślizga na sprzęgle bo się szybko zapycha a w szczególności jak złapie tzw. wiechcia .

Jak jest u ciebie z tą prędkością ślimaka i zapychaniem.POZDRAWIAM

akmaly    184

Dzięki akmaly bo się bałem że to się kończy ,a odnośnie hedra to pow. 3m to w ciężkim zbożu przy 4 garach to ma ciężko ,5garów to spokojnie by chodził, chociaż widziałem M-922 z 3,5 m hedrem.

Ja mam heder o typie m-1124 i on ma większy ślimak to zn. wyższy niż np.seria kombajnów 700 ale się wolniej kręci i też nie wiem czy się nie ślizga na sprzęgle bo się szybko zapycha a w szczególności jak złapie tzw. wiechcia .

Jak jest u ciebie z tą prędkością ślimaka i zapychaniem.POZDRAWIAM

Jeśli chodzi o zapychanie to powiem szczerze że mi się to raczej nie zdarza chyba że zaryję w ziemię jak jest bruzda duża w jęczmieniu:) ale ogólnie nie ma problemu. Co do tej mocy to w moim przypadku wystarcza nawet w dorodnej pszenicy z sieczkarnią sobie ładnie radzi ale po równym, znajomy ma na górkach i już raz zajechał silnik i tam rzeczywiście się męczy ten motorek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez ToMclo
      Witam
      Potrzebuje kilku czesci do deutz fahr, a w mojej okolicy nie ma zadnega sklepu z czescimi do niego, moze ktos wie czy w Województwie podlaskim jest jakis serwis lub sklep z czesciami do Deutz fahr
    • Przez Orzech334
      witam wszystkich. mam zamiar zakupic df agroxtra4.75, jest on bez spreżarki, czy jest mozliwosć montazu jej i kupna osobno.no i oczywiscie prosze o opinie na temat tego modelu. dziekuje
    • Przez rafal2511
      WITAM.
      Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych . jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY
    • Przez szerszen
      witam
      posiadam deutza z serii M i ma egr...czy idzie go obejsc w jakis sposob czy nic sie nie da z tym zrobic??
    • Przez usiek93
      Wie ktoś może o nowej serii deutz fahr serii 5 G