lukio1414

Problem Ursus 2812

Polecane posty

andrzej2110    535

Da rade. Mam agregat 2,8m który od 15 pracuje z 3512. Agregat podnosi nawet ciapek. nie ma lekko ale daje rade. Kiedyś odpiłem wałki i przypiąłem poznaniaka. Ciągnik dał rade podnieść. Foto w galerii.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Co z tego jak podniesie , jak to będzie i męka dla ciągniika w pracy i efekt uprawy marny ;)

Ale próbuj , najwyżej będziesz odejmował kilka łap dla sprawniejszej pracy :) a najlepiej zamień się ze mną na agregaty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

http://www.youtube.c...u/4/oAdEHE-r-bM ten filmik dobitnie ukazuje ile uniesie U3512/2812 bo gabarytowo to to samo, a zauważ ,że obciążniki ma wysunięte do przodu :D

 

Koniec OT

 

Co do agregatu, to zależy czy masz na tych wąskich czy szerokich zębach. Jeżeli na wąskich to spokojnie na 1H powinien dać radę, przecież pod zboża płytko się uprawia. Zawsze można odkręcić po bokach parę łapek i będzie sobie radził :)

 

Edit: Oblukałem co to za agregat i powiem ,że na 1H powinien spokojnie dać radę. Zresztą jak ciapek ciąga 2.1 bometu (filmik poniżej) to Ferdek podoła w 2.5 ;)

 

 

 

 

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

2812 w agregacie 2,5 metra..? chyba wam sie coś pomyliło :lol:

do niego to 2.1 to już max z podnoszeniem to żaden problem ale pola to nim dobrze nie uprawisz. :lol:

do takiego agregatu to 4512 by był optymalnym ciągnikiem B)

ja wiem, że co niektórzy na af to robią swoimi ciągnikami 300% normy :lol: , ale ja chce podkreślić że mówie o uprawie a nie o skrobaniu i drapaniu po polu B)


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

W takim razie ile cm wpuszczasz agregat w ziemię, bo ja 5-10cm max bo głębiej to już totalny bezsens ;)

 

 

 

 

 


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Samczyk popieram. Kiedyś robiłem głęboko, na całe cynki. Teraz robię płycej. Ustawiam go tak aby w drugim przejeździe ciągnik dał rade na 2H.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

http://www.youtube.c...u/2/aVLU7RQls7c

 

To ja myślałem ,że po 1 przejeździe takiego zestawu pole się nadaje pod zasiew

 

Ja też jeszcze niedawno wpuszczałem głęboko kultywator ale poczytałem opinie mądrych ludzi z AF i teraz robię jak trzeba ;)

 

 

Ja mam kultywator na szerokim zębie a tyłu zamiast wałków mam lekkie brony i po 1 przejeździe mogę wjeżdzać z siewnikiem :)

 

 

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

http://www.youtube.c...u/4/oAdEHE-r-bM ten filmik dobitnie ukazuje ile uniesie U3512/2812 bo gabarytowo to to samo, a zauważ ,że obciążniki ma wysunięte do przodu :D

 

 

Tu się kolego szanowny mylisz bo 2812 i 3512 to nie są te same gabaryty, 2812 jest ponad 20cm krutszy, nie ma wstawionej w skrzynie przystawki tzn przydłużenia mostu w miejsce którego wstawia się przystawkę do przedniego napędu ma inny tylny most i inne przełożenia skrzyni biegów.

mocą to nie jest aż taka duża różnica między 28 i 35 bo w końcu silnik ten sam, a co do samego agregatu wszystko zależy od takiego na jakich ziemiach chcesz pracować i w jakich warunkach, ja mf 255 ciągałem pojedyńczy strunowey 2,8m i kultywator na 13 łap stary szerokie łapy i szedł ale płyciutko musiało być, oj płyciutko 2H to tylko z dobrym wiatrem bo temperatura zbliżała się do czerwonego pola, ale te wszystkie wyczyny to na 5-6ta kl na cięższej ziemi no to sorby bardzo ale było bardzo biednie

 

heh a jaki masz niby problem rozpinasz wał strunowy polatasz samym kultywatorem potem ze strunowym na 2H i będzie lepiej zrobione niż za jednym przejazdem a w paliwie też pewnie wiele nie stracisz, albo po prostu odejmij kilka zębów

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

To ,że inny most to wiedziałem, ale przedłużce mostu to już nie, dzięki za info ;)

 

Heh to mój ma chyba 2,2 m i miałem 13 łap (tych szerokich) :huh:

 

 


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Żeby po jednym przejeździe pole się nadawało do siewu za pługiem musiał bym ciągnąc wał Cambela. Pole niby równe ale za miękkie. Poza tym na glinkach za słabą rozkruszy 1 przejazd.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

ja muszę mieć zapas mocy. wole zapiąć do mojego małego agregatu mtz niż 2812 (wcześniej 3p) bo na paliwie dużo nie stracę a praca nie do porównania i efekt też.

a jeżeli ktoś ma do wyboru tylko mały ciągnik to agregat tez powinien być odpowiednio mały.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Ja mam Ursusa MF 255 z 1991 i wiem że jak nie daje rady podnieść tego co ma z tyłu to podnosi przednie koła nawet z obciążnikami.

yahooo777 czas na remont!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

samex69, agregat waży 670 kg, ma z przodu wałki i dwa podwóje z tyłu, zetora 7245 podrywa przy nim, i on ma 2.8 szerokości zauważ, i Ty uważasz że go MFem podniesiesz i ujedzisz z nim??? ROzsiewacz amazone 850 podnosi bez problemu, wy sie ogarnijcie może troche z tym co piszecie bo to śmieszne sie robi;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Samczyk popieram. Kiedyś robiłem głęboko, na całe cynki. Teraz robię płycej. Ustawiam go tak aby w drugim przejeździe ciągnik dał rade na 2H.

 

 

Andrzej tym agregatem który posiadasz nie da sie głęboko pracowac więc nie wiem jak Ty to robiłes ;)

 

A po drugie lepiej raz przejechać a dobrze niż latac po kilka razy , ujezdzac niepotrzebnie ziemię - na pewno na paliwie nie zaoszczędzisz i ciągnik naturalnie tez więcej się zużywa . U nas kiedyś pod buraki takim agregatem jak twój tylko 2.10 m szerokosci robiło się po dwa razy , tyle ze dodatkowo obciążąło sie brony belką , pierwszy przejazd 2 biegiem a drugi 3 (w c-360 3p) efekt był imponujący , uprawione płytko ale bardzo dokładnie i równo , pod sianie zbóż zawsze wystarczał jeden przejazd .

 

@samczyk , chyba przy tej ilosci łap to jest szerokosc 1,8m - mam taki do trzydziestki samoróbkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukio1414    1

Tu się kolego szanowny mylisz bo 2812 i 3512 to nie są te same gabaryty, 2812 jest ponad 20cm krutszy, nie ma wstawionej w skrzynie przystawki tzn przydłużenia mostu w miejsce którego wstawia się przystawkę do przedniego napędu ma inny tylny most i inne przełożenia skrzyni biegów.

mocą to nie jest aż taka duża różnica między 28 i 35 bo w końcu silnik ten sam, a co do samego agregatu wszystko zależy od takiego na jakich ziemiach chcesz pracować i w jakich warunkach, ja mf 255 ciągałem pojedyńczy strunowey 2,8m i kultywator na 13 łap stary szerokie łapy i szedł ale płyciutko musiało być, oj płyciutko 2H to tylko z dobrym wiatrem bo temperatura zbliżała się do czerwonego pola, ale te wszystkie wyczyny to na 5-6ta kl na cięższej ziemi no to sorby bardzo ale było bardzo biednie

 

heh a jaki masz niby problem rozpinasz wał strunowy polatasz samym kultywatorem potem ze strunowym na 2H i będzie lepiej zrobione niż za jednym przejazdem a w paliwie też pewnie wiele nie stracisz, albo po prostu odejmij kilka zębów

 

Ferdek ja mam te cienkie zemby w agregacie z tyłu 2 wałki, pole drynowane można czołgem czołgiem wjezdzac ale jest trohe do roboty 8ha ;)

 

Cześć, sprzedałem Zetora 5211 i mam takie pytanie czy Ursus 2812 pociągnie Agregat Bomet 2,5m bieżnika pozostało sporo gdzieś tak 80% silnik ma zdrowy 900mth i jak myślicie czy pociągnie czy nie z góry dzieki ;)

 

A mam jeszcze takie pytanie zastanawiam się nad kupnem zetora 5340 z przodkiem jak waszym zdaniem się ten sprzęt sprawuje i czy go polecacie, a tak z ciekawości ile to pali na mth z góry dzięki :D ( a co wiecej spali zetor 5340 czy 5211 pod 3-pługami i agregatem 2,5 bo tylko te prace bede wykonywał)

Edytowano przez lukio1414

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

kolego nie ma co porównywać 5211 do 5340..

ciągnik z przodem to inna historia..

ja jak przesiadłem sie z 60 na MTZ to wiem ze praca z przodem jest o wiele przyjemniejsza i lżejsza.

ciągnik z przodem pójdzie lekko a i spalanie nie będzie tragoczne..

wiem że w warunkach gdzie 60 miała ciężko spalała tyle prawie tyle samo co mtz w tych samych warunkach tylko pracowało sie 100 razy lepiej i przyjemniej.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Dokładnie, uciąg, komfort pracy i zadatek mocy;] na ekonomie też Ci sie to przełoży w znaczącym stopniu


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh agregat jedno a ciągnik to 2ga sprawa, zapnijcie cokolwiek do ciagnika na niskoprofilowych szerokich oponach radialnych i też zagęści ziemie ładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Raczej nie ma szans. Jeszcze zależy na jakich łapach ale raczej nie podoła. Widziałem pole po zestawie C-360 i gruber, nie wiem dokładnie jaka szerokość ale ledwo wystawał poza obrys ciągnika, pole wyglądało tragicznnie. Przy tego typu maszynach musi być dość duża prędkość robocza. Lepiej zainwestować dobry pług podorywkowy lub talerzówkę ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Mi 3512 nawet nie dał rady podnieść agregatu 2.8 bometowskiego więc może być ciężko..

 

Tak jak obiecałem wrzucam fotkę agregatu 2,8 m (robocza) który podnosi ursus 3512 - podnosi bez najmniejszego problemu. (gdy tylko admin zatwierdzi foto edytuję posta i wkleję link)

Chyba jednak pompa/tłok-uszczelnienia u Ciebie nie jest najlepszym stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Agregat waży ponad 600 kg i jest długi, podczas podnoszenia zawór przeciążeniowy przeskakuje tylko, siewnik do nawozu z zawartością 800 kg podnosi wiec nie uważam żeby coś złego z nim sie działo;]


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Mieliśmy zetora 5211 i 5340 z pompą eko to w lekkich pracach spalanie było podobne natomiast w cięższych pracach 5340 spalił więcej (wiadomo 4x4 i 15km więcej). Komfort w 5340 napewno dużo lepszy i wiadomo praca z przodkiem dużo przyjemniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj