daniel1986

Wybór owijarki stacjonarnej

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jaro    166

Też o tym myślałem-ale napiszę dlaczego tak mi zależy na tym zakłądaniu folii-mój Starszy jest troszkę inwalidą i trudności sprawia mu włożenie folli "pod sznurek" (ja baaardzo mocno zbijam bele).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Jeżeli chodzi Ci głównie o zakładanie foli to można by pokusić się o rozwiązanie takie jakie jest w Sipmie - Maji (wbrew pozorom nie jest ono skomplikowane). Myślę, że dałoby się zrobić ten element "chwytająco-ucinający" folię we własnym zakresie ewentualnie dokupić go i zamontować w stacjonarnej owijarce. Wtedy jednak pojawia się problem sterowania - trzeba byłoby to robić raczej ręcznie co pociąga za sobą dalsze kłopoty - nie wiem jak Twój starszy, ale wiem z doświadczenia, że z reguły sprawdza się powiedzenie: "trochę techniki i już się gubimy".

W sumie moim zdaniem najprostszym rozwiązaniem byłoby "naśladowanie" pracy Maji tzn.

1. folię zawiązujesz do jakiegoś wystającego elementu stołu i zaczynasz owijać belę,

2. po 2-3 obrotach odcinasz folię od tego elementu i owijasz do końca,

3. po owinięciu odcinasz folię od beli i wyrzucasz ją,

4. patrz pkt 1.

Dzięki temu nie musisz wciskać foli pod sznurek - co często może sprawiać trudności, a za bela nie ciągnie się "oczyszczenie".

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirek767    46

dodam tylko że w elektrycznej folię zakręca się za kółko (nie do sznurka), po 2-3 obrotach folia sama spada z niego i tylko ucinasz na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

No ale lepszy i prostszy efekt daje ten nożyk, niedawno szukałem tego na internecie i znalazłem jeden filmik gdzie robią tak bele.

Na samym początku jest jedna bela zrobiona tak, bez wysiadania, bez zbędnych manewrów. Tylko trzeba belę nałożyć na folię a nie przy niej i takie rozwiązanie jest najlepsze dla owijarek stacjonarnych moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podejrzewam że po świętach chyba zmienię pompę w C-360 na zetorowską przy okazji zmienię olej na taki jak w JD i zamontuję rozdzielacz dwusekcyjny-ciekawe tylko jaki siłownik zastosować (skok i średnica).

PS.Ciekawa jest jeszcze opcja z tym zasilaczem hydraulicznym-ale z tego co widzę to chyba tam silniczek 4kW siedział-nie za mały aby-ciekawa jaka tam jest wydajność?

 

PS2.Zauważyłem ten filmik -no to mam też jeszcze lepszy patent

Edytowano przez jaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termik32    11

Sam robiłem i pracuję na zasilaczu z silnikiem 5,5 kW pompa 25 ltr/min 160 atm. (np od trola:)- w zupełności wystarczy -Co do Siłownika - jeżeli będziesz miał tłoczysko ok 50 mm to też góry tym przestawisz. Dla lepszego zrozumienia czy szukania siłownika powiem Ci że w zależności od tego z jakiej rury jest wykonany minimalna średnica zewnętrzna to 65 mm. Inna sprawa silnik elektryczny nie zawsze pobiera moc nominalną. Osobiście za ok 8 tys mogę zrobić ci nową owijarkę wykorzystującą hydraulikę tylko do wywrotu - natomiast napęd stanowi motoreduktor. W tym przypadku zapotrzebowanie mocy zmniejsza się do 3 kW.

Edytowano przez Termik32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Panowie-czy ktoś (oprócz Termika 32-ale jego coś nie widać na forum ) budował może taki zasilacz hydrauliczny jak wyżej wspomniany ?Jeżeli tak to prosiłbym o podrzucenie jakichś wskazówek typu gdzie kupić i jaką pompę,rozdzielacz, z czego zbiornik, jak najłatwiej połączyć pompę z silnikiem-ewentualnie który z siłowników dostępnych w handlu można użyć do wywrotu w owijarce.Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Panowie mam pytanie chciał bym dorobić do owijarki stacjonarnej Sipma Z-274/1 stojak do bel jeśli ma ktoś taki stojak przy owijarce stacjonarnej to czy bym mógł o parę fotek jak wygląda to dokładnie najbardziej mnie interesuje przy Sipma Z-274/1 ale może być inna. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Witam przymierzam się do kupna owijarki ,owijać będzie rocznie do 300 balotów no może 350 :).

Jak myślicie wystarczy mi ta : http://allegro.pl/nowa-owijarka-bel-noz-banki-stawiacz-wolny-start-i2156317478.html i tym podobne czyli te (słabsze)

Czy może jednak : http://allegro.pl/owijarka-tekla-z-274-1-sipma-nie-klara-ariadna-i2154162232.html ??? :)


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Nie wiem jakiej firmy ale wydaje mi się że czas sipmy już się kończy - załatwili się ceną i jakością - bez względu jaka to będzie maszyna , tak wiem każdy będzie chwalił sipmę bo ma , duża konkurencja np. dla pras są Włoscy producenci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego ..pimper.. tak jak napisane wyżej sipma odstrasza ceną, między tymi owijarkami różnicy poza ceną nie widać więc po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A może ktoś ma pojęcie czy ktoś produkuje owijarki z hydraulicznym wywrotem ? (nie chodzi mi o wywracanie za pomocą siłownika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Rok temu stałem przed kupnem owijarki i wybrałem tą http://otomoto.pl/owijarka-bel-z-220-A34601.html Kupiłem ją z uwagi na cenę i jakość wykonania nie wydawała mi się zła,pozatym nie wiele nią owijam ok.100-120 bel rocznie,więc taka mi wystarczy ;)Nie żałuje wyboru,bo nie miałem żadnych problemów z nią.Dokupiłem do niej też stawiacz bel,który również sprawuje się świetnie.Gdybym posiadał większy areał pokusił bym się o napewno lepszą tzn.droższą owijarkę,bo przeważnie(choć nie zawsze) cena idzie w parze z jakością,wytrzymałością towaru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Co z częściami ? wszystko to samo , ci co robią po stodołach i znane firmy robią z tego samego - pompa chyba z Tucholi łańcuch , łożyska , węże itp. - wszystko dostępne , ważne by wszystko było dobrze z pasowane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

A co z częściami zamiennymi do tego typu owijarek ?? Qgadek5228 i nic ci sie jeszcze w niej nie popsuło ??

Nic powtarzam nic mi się w niej nie popsuło,0 awarii,owijarka naprawdę godna uwagi,a części to napewno się jakieś znajdą,narazie się nie psuła to i części do niej nie szukałem ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem w tym roku zakupić owijarkę stacjonarną miala ona by tylko owijać sianokiszonkę z 4h łąki więc to nie jest dużo. I teraz nie wiem czy wybrać jakąs podrobę w cenie 4,900 z allegro czy dołożyć z 2.000 więcej i mieć np. Sipme lub metal-fach. Proszę właśnie o opinie na ten temat osób kture miały z tym już do czynienia bo to by była moja pierwsza owijarka i dlatego nie wiem co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel372    1

jesli chcesz kupic podrobe to radze wcale nie kupuj u nas maja i nie moga dac rady owinac

jesli chcesz tansza owijarke to kup metal fach tylko na waska folie to koszt kolo 7.5 tys a na szeroka to koszt 8 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam owijarke nie sipmy ani metal-fach nie jestem w stanie teraz powiedziec jakiej firmy.Uzytkuje ja 10lat owijam nia swoje 20ha traw +20ha na uslugach na pokos niewiem ile dokladnie sztuk.Drobne awarie sie tylko zdazaly a to lozyska i w tamtym sezonie lancuch napedzajacy spadl , nic wiecej sie nie dzialo.Ja jestem z niej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto    6

Ja mam owijarkę SIPMA TEKLA pracuje już 12 lat rocznie robiąc 300 bel i nie było żadnej awarii.

Edytowano przez Huberto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli za takimi podróbami to się lepiej nie oglądać,to dołożyć te 2,000 i mieć trochę lępszą. Dlatego własnie wolę poczytać opinie innych osób niż wydać te 4,900 i nic nie mieć z tego sprzętu żadnego pożytku. Ja własnie jeszcze się interesowalem owijarką sipma chyba kosztowała w granicach 7,100 na folię 500, w podobnych cenach też są Metal-fach. A jak to jest w praktyce z tymi foliami 500 i 750 które są lepsze? Albo jakie są rużnice miedzy tymi foliami? Tak naprawdę to bym wolał tą 500 bo tańsza i też nie mam tyle łąk to po co mi ta droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qurek    6

Witam

Folio 750 robisz bodajże o 8 obrotów mniej, na beli 120x120. Na taki areał spokojnie wystarczy ci 500.

Rozglądałeś się za używaną? Za 4000-5000zł można znaleźć niemalże nówkę SIPME.

Edytowano przez Qurek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nikt933
      Mam zamiar kupić Deutz'a Fahr'a Agrotrona, gdzieś około 115-135 km, rocznik około 1997-1998. I tu pytanie do was drodzy koledzy, czym mam się prowadzić przy kupnie używanego ciągnika. Na co mam zwracać największą uwagę. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.
    • Przez pitermtk
      chciałbym kupić opony do 3512 obecnie mam 12,4 R32 ale wydają mi się troche wąskie i zastanawiam sie czy kupić 14,9 R28 czy 16,9 R28
    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez bekba
      Uzytkownikom owijarek prsynajmniej u mnie w okolicy zdarza sie ze urwie sie lancuch od napedu. Czesto zdarza sie tez to w najmniej spodziewanym i najmniej odpowiednim momencie np w poznych godzinach. A jak wiadomo baloty sprasowane nie moga czekac do nastepnego dnia kiedy to kupimy nowy lancuch. Urwanie lancucha spowodowane jest szarpnieciami. Oczywiscie mozna tak operowac owijarka zeby ich nie bylo. Czesto jednak pospiech powoduje ze sa szarpniecia co skutkuje urwanym lancuchem. Na poczatku myslalem po prostu zeby zalozyc mocniejszy lancuch jednak mamlepszy pomysl. Jak wiadomo owijarka napedzana jest silnikiem hydraulicznym i nagle zamkniecie przeplywu powoduje gwaltowne zatrzymanie silnika. W niektorych ladowaczach czolowych montowany jest amortyzatow gazowy ktory lagodzi skakanie kiedy jedziemy po dziurach. I tutaj nasunal mi sie pomysl zeby zamontowac taki amortyzator gazowy na powrocie ojeju z silnika hydraulicznego. Na powrocie dlatego ze na wejsciu poowodowal by opozniony start czego nie zrobi na powrocie. W razie gwaltownego zamkniecia doplywu oleju ow amortyzator zlagodzil by szarpniecie powodujac lagodne zatrzymanie owijarki. Wg mnie pomysl jest godny uwagi. Szczegolnie ze koszt takiej instalacji nie duzy.A byc moze nie wymyslilem nic nowego bo ktos juz montuje podobne amortyzatory w owijarkach. Niech wypowiedza sie uzytkownicy owijarek.
    • Przez asdafi
      Witam!
      Chciałbym się Was poradzić jaki ciągnik zakupić, który będzie pracował głównie przy jednoosiowej,samozaładowczej owijarce do bel. Rocznie do owinięcia ok 300 balotów. Ciągnik jak najtańszy(ok 15 tys) i który nie dużo spali w takiej pracy.
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj