daniel1986

Wybór owijarki stacjonarnej

Polecane posty

damia102    1

pawel372

a dlaczego niby nie podróbe?

w tym sprzęcie nie ma się co zepsuć jeśli pompa w ciągniku jest sprawna i silnik owijarki i zawory to każda owijarka będzie dobrze owijać.

jak uważasz ja na te 4ha wziąłbym podróbę na szeroką folie i tyle po co wydawać kasę na markę tylko. markowe a podrby się praktycznie nie różnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus28    0

Witam zastanawiam się nad wyborem owijarki stacjonarne i chciałbym z związku z tym zapytać o opinie tych dwóch firm która jest lepsza marco polo czy AGRO-MAX?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wielkiej różnicy w jakości tych owijarek raczej nie powinno być. Będą dobre pod warunkiem, że nie robisz za dużo belek rocznie. Ważne aby miały opcję foli 750 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus28    0

Co do belek to zamierzam ich robić ok 200 rocznie, nad samozaładowcza nie myślałem ponieważ nie przewiduje takiej potrzeby na taka ilość belek to w zupełności wystarczy mi stacjonarna tylko zastanawiam się która z tych dwóch będzie najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449
Napisano (edytowany)

i po roku odnowie temat,,marco polo git.

Co wartościowego wniosłeś tym postem?

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo815    0

Chciałem zapytać odnosnie tej owijarki z agromaxu. Posiadam właśnie taką już prawie rok, chodzi ona z MF255 i owija wolno, i nie wiem czy to jest winna owijarki czy tego że traktor ma słabą pompe? A także chciałem sie zapytać jak ustawiacie przy niej folie. Bo jak na razie to owijałem 50 i czasami przy pracy było tak że folia była naciagnięta, a zaraz później zbyt luźna.  Co bele musiałem schodzić z ciągnika u ustawiać od nowa folie  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jaki tam masz w niej napinacz? Masz jakąś nakrętkę żeby go zablokować jak wsadzisz folie? Bo tak myślę, że się poprostu luzuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

Witam, mam pytanie do użytkowników owijarek stacjonarnych Kverneland, czy ktoś taką owijarkę zakładał do C-330 i pracował takim zestawem?? chce kupić owijarkę i padło na Kverneland albo sipma Tekla, wiem, że z teklą będzie miał problem i nie chodzi mi tu o wolne owijanie bo przy mojej ilości zniosę to, tylko o wyrzucenie balota ze stołu to odpada, dlatego myślę o kverneland bo tam jest inna metoda wyrzucenia balota (na siłowniku), oglądam ogłoszenia i jest taka KV o modelu 7550 ale nie znam dokładnie masy (pewnie większa od Tekli) a sprzedawca nie zna, interesuje mnie ogólna współpraca/mobilność takiego zestawu (mam inne wydatki i nie chce sprzedawać tego małego ciągniczka a wiem, wiem że to by mi rozwiało ten problem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam, mam pytanie do użytkowników owijarek stacjonarnych Kverneland, czy ktoś taką owijarkę zakładał do C-330 i pracował takim zestawem?? chce kupić owijarkę i padło na Kverneland albo sipma Tekla, wiem, że z teklą będzie miał problem i nie chodzi mi tu o wolne owijanie bo przy mojej ilości zniosę to, tylko o wyrzucenie balota ze stołu to odpada, dlatego myślę o kverneland bo tam jest inna metoda wyrzucenia balota (na siłowniku), oglądam ogłoszenia i jest taka KV o modelu 7550 ale nie znam dokładnie masy (pewnie większa od Tekli) a sprzedawca nie zna, interesuje mnie ogólna współpraca/mobilność takiego zestawu (mam inne wydatki i nie chce sprzedawać tego małego ciągniczka a wiem, wiem że to by mi rozwiało ten problem :)

C330  spokojnie  podnosi  teklę , kiprować  też  daje  radę ,  trzeba  tylko  trochę zadbać o  hydraulikę 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

mam zadbany sprzęt w 100%, ale też nie chce robić czegoś na "aby aby" dlatego pytam tutaj, wolę wybrać lepszą opcję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jasne ...  w  100%  to jak  z fabryki  wyjechał- nie  był sprawny  :P

Jakie  aby aby? sam piszesz ze  nie  zalezy  ci na  szybkim tempie ....

Skoro masz  taki super  szyk  w  traktorze,  to co się boisz  wyrzucania  balota? moja  30  wyrzuca  bez  problemu,  czasem  mokre  aż  cieknie  po  zmienno-komorowej prasie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

szybkie tempo to wydajność pompy w litrach która przekłada się na obroty stołu i z tego zdaje sobie sprawię ze nie będzie szału ale jak mówiłem zniosę to. mówiąc "aby aby" miałem na myśli wyrzucanie balota bo to w końcu tylko ,,ciapek,, a jak  nie widziałeś zadbanych maszyn to zapraszam na północ kraju ale już takie to południe naszego kraju uszczypliwe i łapie za słówka.


to skoro tak mega spokojnie to współpracuje to może poszukam Tekli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Żeby  współpracowało  spokojnie,  trzeba  troche poprawic  fabrykę ... w  oryginale  moze  byc  problem 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

tak podejrzewałem, że coś przerobiłeś  bo słowo ,,zadbać,,mi nie pasowało a to w takim razie jak to tam zrobiłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Trzeba zadbać  o to żeby  było  dobrze  ;)

Wydajna  wzmacniana  pompa i podkręcony  nieco  zawór  przelewowy [ Lub  dołożone  podkładki ]-  to  cała  tajemnica  

 

 

 

Oczywiście   sprawny  rozdzielacz  i  szczelność  w  całym  układzie  również

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2180

    Kontynuując myśl Mariusza,  podczepić na przód dodatkowe 100 kg by pod górkę  hamulcami nie skręcać  B) ,i ewentualnie wieszak ramienia przesunąć,zamontować ,naspawać na  górze  ramienia  dolnego oko,tak z 10 cm za tym ostatnim otworem....Zmniejszy to zakres działania podnośnika ,w  normalnych pracach niezauważalnie,,ale przy owijarce i innych maszynach nie będzie  przeżywał :blink:  Małrycy większego ciężaru,a i w Ciebie wleje deko optymizmu ;) .Tylko z szacunkiem na nierównościach, bo będziesz miał   ''poprawioną fabrykę'' :ph34r:   ,jak zbyt często zapomnisz to Będziesz fabrykę poprawiał :P :lol:  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

dzisiaj przywiozłem Tekle z 2011r na 50 i 75. w tygodniu założę ją do Bucka i zobaczę co będzie robić z balotem ;) taki suchy test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Wie ktoś może gdzie dostanę kompletny trzymak-nóż do foli w owijarce? I ewentualnie jak to cenowo wygląda? 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez nikt933
      Mam zamiar kupić Deutz'a Fahr'a Agrotrona, gdzieś około 115-135 km, rocznik około 1997-1998. I tu pytanie do was drodzy koledzy, czym mam się prowadzić przy kupnie używanego ciągnika. Na co mam zwracać największą uwagę. Za wszystkie podpowiedzi będę wdzięczny.
    • Przez pitermtk
      chciałbym kupić opony do 3512 obecnie mam 12,4 R32 ale wydają mi się troche wąskie i zastanawiam sie czy kupić 14,9 R28 czy 16,9 R28
    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez bekba
      Uzytkownikom owijarek prsynajmniej u mnie w okolicy zdarza sie ze urwie sie lancuch od napedu. Czesto zdarza sie tez to w najmniej spodziewanym i najmniej odpowiednim momencie np w poznych godzinach. A jak wiadomo baloty sprasowane nie moga czekac do nastepnego dnia kiedy to kupimy nowy lancuch. Urwanie lancucha spowodowane jest szarpnieciami. Oczywiscie mozna tak operowac owijarka zeby ich nie bylo. Czesto jednak pospiech powoduje ze sa szarpniecia co skutkuje urwanym lancuchem. Na poczatku myslalem po prostu zeby zalozyc mocniejszy lancuch jednak mamlepszy pomysl. Jak wiadomo owijarka napedzana jest silnikiem hydraulicznym i nagle zamkniecie przeplywu powoduje gwaltowne zatrzymanie silnika. W niektorych ladowaczach czolowych montowany jest amortyzatow gazowy ktory lagodzi skakanie kiedy jedziemy po dziurach. I tutaj nasunal mi sie pomysl zeby zamontowac taki amortyzator gazowy na powrocie ojeju z silnika hydraulicznego. Na powrocie dlatego ze na wejsciu poowodowal by opozniony start czego nie zrobi na powrocie. W razie gwaltownego zamkniecia doplywu oleju ow amortyzator zlagodzil by szarpniecie powodujac lagodne zatrzymanie owijarki. Wg mnie pomysl jest godny uwagi. Szczegolnie ze koszt takiej instalacji nie duzy.A byc moze nie wymyslilem nic nowego bo ktos juz montuje podobne amortyzatory w owijarkach. Niech wypowiedza sie uzytkownicy owijarek.
    • Przez asdafi
      Witam!
      Chciałbym się Was poradzić jaki ciągnik zakupić, który będzie pracował głównie przy jednoosiowej,samozaładowczej owijarce do bel. Rocznie do owinięcia ok 300 balotów. Ciągnik jak najtańszy(ok 15 tys) i który nie dużo spali w takiej pracy.
      pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj