Zaloguj się, aby obserwować  
klk16

Problem z dobraniem pługa do case jx 90

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
klk16    0

Witam chiałem się zapytać jaki pług mam kupić do ciągnika jx 90 zastaniawiam się na zagonowym 3 lub 4 skibowym gleba bardzo zakamieniona górki gdzie niegdzie glina

Edytowano przez klk16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja do tego ciągnika wybrałbym pług obrotowy 3*48. Myśle, że będzie w sam raz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

a jak sądzicie z taką 4 kevlanda sobie poradzi na tych moich ziemiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jak będziesz orał na 15cm to pewnie tak ale zimowa orka powinna być na jakieś 25cm więc myśle, że możesz mieć problem. A ile masz kasy na ten pług? Jak byś uskładał jakieś 23tyś to by wystarczyła na nawy obrotowy pług akpil 3*48. Producent zaleca do tego pługa 90km więc twój ciągnik będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli mowa o obrotowych to ja do nh 86 km zakładam 3*44 i śmiało sobie radzi czarnoziem kl 4 5 górek nie ma w 4 miał za cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

td i jx to prawie to samo-mam do td 4x35 zagonowy UNI z zabezpieczeniami sprężynowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

niestety nie jest to czarnoziem tylko 5 6 klasa ziem bardziej jestem przychylny do 4 skibowego tylko się boje żeby mój ciągnik nie był za słaby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

td i jx to prawie to samo-mam do td 4x35 zagonowy UNI z zabezpieczeniami sprężynowymi.

w zasadzie to tak ja mam serie T a dokładnie t5040 płóg akpila

 

niestety nie jest to czarnoziem tylko 5 6 klasa ziem bardziej jestem przychylny do 4 skibowego tylko się boje żeby mój ciągnik nie był za słaby

5 6kl ale co piach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

4x40 spokojnie da radę,chyba że masz więcej kasy to jakiś obrotowy ze zmienną szerokością orki taki trzyskibowy 3x50, ja mam przy swoim 3x40 to nie raz dwójką drogową orze, i to ojciec zawsze gada że za głęboko, a jak głębiej wezmę to dwójka na półbiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krupekf16    8

Ja bym radzil 3+1*40 80 km chodzi w 4 skibach to 90 km smialo a w trudnych warunkach mozesz odpinac 4 korpus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

no właśnie jak by były piaski to bym na pewno wzioł 4 ale jest glina i piaski tak wszystko razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

no ale seria T różni się od TD udźwigiem podnośnika,i żeby nie był pług za ciężki jak u znajomego co kupił farmera i nie mógł wyrwać pługa z ziemi,wychodził i rękoma musiał pomóc,na pusto go podnosił a w ziemi nie.ten zagonowy to wystarczy na ten podnośnik ma blisko tony,no i co ważne koło zakryje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

widze kolega z pomorskiego więc wie jakie znajdują sie tereny na kaszubach i napewno pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Ja bym proponował jakieś 4 zagonowe Kvernelanda np. http://moto.allegro.pl/plug-kverneland-4-skibowy-i1481011484.html Mam takie same pługi. Ciągałem je TD85D (84km). Na glinie pod górkę miał ciężko ale jakoś sobie radził. Na 3 i 4 klasie śmigał z nimi aż miło. Jak będzie miał w tych za ciężko to tylko skiba do góry i będzie szedł.

Edytowano przez Matiboos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

no jak chcesz . bo unię tur b zabezpieczeniami śrubowymi 3+1 byś miał za 19000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

oj niestety aż takich funduszy nie posiadam dużo wydałem na ciągnik na pług chcę mniej wydać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pewnie że wiem jakie są ziemie na Kaszubach,bo je mam,na 300 metrach pięć rodzai gleby:glina ,żwirowata,piasek,średnia i na koniec jeszcze torf.ręka ciągle na dźwigni,a jak wjadę w kamienie to korpusy chodzą jak klawiatura.

żadne zabezpieczenia kołkowe się nie sprawdzą,śrub byś tyle ze sobą nie zabrał.resor czy sprężyna jest dobrym wyborem(4x35),no i go targa TD 80.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

oj niestety aż takich funduszy nie posiadam dużo wydałem na ciągnik na pług chcę mniej wydać

 

A ile dałeś za ciągnik ?

Edytowano przez Jakub667

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klk16    0

A nie macie czasami na sprzedaż 4 skibowego keverlanda

 

za ciągnik ponad 130tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162

ja mam trójki 35 chcesz to ci sprzedam i napowno nie będą zadrze :lol: hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

kolego my mamy lemkena opala 110 obrotowy 3 skibowy to zetorem 7745 ciągaliśmy teraz do jx90 mamy to samo ale 3+1 zobaczymy jak będzie szedł:) jak będzie ciężko to 4 skibę się odkręci a co do pługa to jest super:) lekki w sam raz do case'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj