Skocz do zawartości
mix

Claas Tucano

Polecane posty

Avendrion    39

Strasznie drogie te Tucano... już lepiej kupić używkę lexiona 460 i wyjdzie się o wiele lepiej, a z tego co czytałem to bardzo awaryjne kombajny...

Wiadomość z agroFakt.pl

NHTC56    5

Tak to jest jak płaci się za marke no i nowosć na rynku, jak kogos stac i chce go kupic to i tak go kupi, no ale troche szkoda kasy, bo opinie o tucano nie sa zbyt dobre, na temat awaryjnosci :/

brzozak2    236

bledy wieku mlodzienczego prawie zawsze sie pojawiaja, po to jest gwarancja :lol:

TumeK    9
Jeśli chodzi o trzęsienie się kombajnu, to nie wiem jak to ująć, ale generalnie kombajn " został stworzony do wytrząsania", drgać zawsze będzie, przecież to nie samochód. No chyba, że ma źle wyważony bęben (w co wątpię), to faktycznie będzie chodził jakby miał się rozsypać (doświadczenie z bizona). Jeśli chodzi o komp to faktycznie wada fabryczna. bardzo dużo tego wymieniają - mi po 1,5 ha pracy.

ale mi chodzi o takie trzęsienie ktore nie powinno wystepowac w kombajnie, nie poto wytrząsacze mają gumy amortyzujące zeby trząsło.z tym trzęsieniem problem był gdzie indziej gdzies w przy podajniku

chillout89    1

Jedyna awaria wykryta po uruchomieniu tucano był brak klimy(naprawiono po 3 dniach). Całe zniwa bezawaryjna praca. Cena w okresie podpisywania umowy porownywalna do mediona.

darolee    3
ale mi chodzi o takie trzęsienie ktore nie powinno wystepowac w kombajnie, nie poto wytrząsacze mają gumy amortyzujące zeby trząsło.z tym trzęsieniem problem był gdzie indziej gdzies w przy podajniku

Nie będziemy się nad tym rozczulać. Być może jest jakaś wada konstrukcyjna w modelu Twojego znajomego. Pod tym względem można zasięgnąć języka u użytkowników Mediona i Megi, bo przecież budowa (prócz zewnętrznych blach) i zasadza omłotu jest niezmieniona!

Jeśli chodzi o awaryjność - nie zgodzę się do końca z kolegami. Ewidentną wadą fabryczną jest komputer, wymienili tego mnóstwo, ale szło to sprawnie i nie słyszałem narzekań na długie oczekiwanie wymiany. Można się przyczepić do blokujących biegów. Mi zdarzyło się to raz w 1 dniu pracy, ale wyczucie maszyny i jest ok. Zapewne z rozpędu mi się kiedyś to przytrafi lecz ja już się stoi z łyżką do opon przy przednim kole rozblokowanie zajmuje 5 sekund. Inne zdanie będzie miał ten kto , jak słyszałem wyrwał dźwignię zmiany biegów, no ale jak kogoś oderwali od kilofa i posadzili na kombajn ;) Po sezonie przyjechał serwisant z Poznania, zmienił jakąś kostkę elektryczną, i dał w 2 miejsca podkładki płaskie oraz wgrał nowy soft.

Reasumując. Szybka wymiana komputera na początku sezonu na dobry. 1 zablokowanie (po wprawieniu się to nie zdarzyło). Dalej bezawaryjnie!!!

Ja tam zaliczam póki co go do dobrych maszyn. Ale tak naprawdę można to ocenić po kilku sezonach, choć wydaje mi się, że jak nie siądzie elektryka to patrząc na mediona i megi - nie powinno się nic dziać

TumeK    9

mój drugi kolega tez kupil tucano z tą samą wadą ...

dyczkowski    3

Słyszeliście o nowym wynalazku claasa ??? Dominator 170 konny w blachach tucano, ale z 4 klawiszami. Ktoś to widział ?? Był u mnie przedstawiciel i mówił ze juz jest on dostępny w polsce ;):D

darolee    3

Bardzo dobre posunięcie by to było, bo pomiędzy dominatorem a tucano gigantyczna próżnia. Gdyby coś takiego było, to pewnie bym kupił zamiast swojego Tucano 320.

brzozak2    236

no co ty <_< :) przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

ralfMTX140    3
Słyszeliście o nowym wynalazku claasa ??? Dominator 170 konny w blachach tucano, ale z 4 klawiszami. Ktoś to widział ?? Był u mnie przedstawiciel i mówił ze juz jest on dostępny w polsce :P:P

Wiesz moze jeszcze cos o nim wiecej? :P

darolee    3
no co ty :P :P przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

No niby dominator 150 ma porównywalna wydajność co rekord. Więc jak by coś wymyślili większego... a mniejszego od Tucano, czemu nie. Zwłaszcza, że mam 90h i z tegorocznym widokiem na ok 30 ha kupna, a jak zniosą dopłaty do kredytów na przyszły rok, to kto kupi ziemię oprócz warszawiaków :) Więc myślę, że przy 120 ha - jak dobrze pójdzie i mozolnym przyrostem areału na przyszłość maszyna była by w sam raz :P

Ja tucaniakiem zrobiłem w zeszłym sezonie 100 mth z dużą dozą dojazdów ze względu na pogodę :)

Avendrion    39
no co ty :P :P przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

Bo np. nie wszyscy chcą się męczyć z rekordem? :P I na mniejsze areały by był na pewno lepszy niż Tucano.

brzozak2    236

90 ha do mlocenia to juz nie taki maly areal wcale :P a tucano 170 nie bedzie nic wydajniejszy od dominatora 150

dyczkowski    3

Tzn co tu wiedzieć....kombajn 4 klawisze ze 170 konikami identyk jak tucano. Facet mówił ejszcze ze ten ma miec podobną powierzchnie wytrzasanai jak model 320, bo te klawisze sporo dłuzsze maja byc :P

darolee    3

Powiem tak. Kolega ma Dominatora 150 na 60 ha i stwierdził, że dla niego jest akuratny, ale na większe gospodarstwo by nie polecał. Z kolei inny na ten kombajn na 100 ha i nie bardzo jest zadowolony, bo trochę mały. Musieliby zrobić coś wycelowanego w środek z ewentualną przewagą w stronę tucano 320. Z drugiej strony, jak by to miało kosztować 20-40 tyś mniej od Tucano 320, to i tak bym się zastanawiał i przychylał się do większego :P

dyczkowski    3

A nie wspomniałem...przedstawiciel mówił, ze ma byc sporo tańszy od Mediona nawet :P widze konkurencje dla mniejszych TC :P

brzozak2    236

no wtedy to tak, nowy design na pewno bedzie kusil :P , a jak pow. wytrząsaczy bedzie mial wieksza to istotnie bedzie ciekawa alternatywa dla mniejszych gospodarstw :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma ktoś może jakieś zdjęcia prasowe tego mini Tuca??? To może być bardzo ciekawa alternatywa dla tc5050 lub tc5060.

Kurus    0
Napisano (edytowany)

To by było nawet ciekawe.

Edytowano przez brzozak2
nabijanie postow

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez TopAgroPlus
      Witam wie ktoś może od czego są przekaźniki 68 i 67 oraz bezpiecznik b18 wiem że od klimatyzacji ale za co głównie odpowiadają? Kombajn to Claas Dominator 108 Maxi sl.
    • Przez luxik123321123
      Witam mam mały kłopot Celtis 456 2007r. nie wiem gdzie podpiąć 2 przewody elektryczne a boje sie zeby czegoś nie spalić chodzi o jeden gruby przewód z oczkiem 10 sprawdzałem go miernikiem na przejście i wychodzi w trzech pinach w okrągłej kostce spinanej przy kabinie, oraz 3 kable z oczkami 10  spiete razem jeden z nich po przedzwonieniu miernikiem ma przejście na masie jak dotykałem go i sruby przy skrzyni to dzwonił. Ktoś by mi podpowiedział? obydwa te przewody dochodzą obok skrzynki akumulatorowej i nie wiem czy do masy je podpiąć czy do klemy +
    • Przez JaJacek
      Pojawił się błąd 414 i 314 na panelu na słupku. Na desce rozdzielczej pali się żółta kontrolka z błyskawicą i przerywany sygnał dźwiękowy. Brak mocy, nierówne obroty, sam zmienia biegi.
      Niedawno regenerowany był alternator, może to ma coś wspólnego? Akumulator od nowości, czyli ma 10 lat.
      Ciągnik jest po tuningu, miał już ze 4 lata temu wymieniany komputer sterujący, ten co jest na bloku silnika po lewej stronie.
      Ktoś pomoże na szybko????