mix

Claas Tucano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tc56    4

Dane są na stronie claasa. Najmniejszy ma 204 km. Seria 300 nie ma wstępnego bębna porzed młocarnią tak zwanego przyspieszacza(400 już ma). Mi się coś wydaje ze seria 300 zastąpi mediona , a 400 megę tylko po co wypuzczają nową Megę też . Teraz chyba w claasie kombajny będą się różnić szczególami tak jak w NH CS a CSX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Tego nie wiadomo, czy cokolwiek zastąpi i produkcji jakiego modelu zaprzestanie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Najpierw niech Claas sprawdzi czy podoba się on klientom a dopiero puźniej zastąpi tym modelem mediona i mege

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Podoba?? To nie samochód że ma się podobać. On ma być wydajny i tani, bezawaryjny i dobrze czyszczący zboże oraz ma mieć małe straty zboża. Wygląd jest ważny ale to nie jest pierwsza rzecz na którą się patrzy przy wyborze kombajnu.

Może ma jeszcze wyciągać 100km/h w 10 sekund i mieć odtwarzacz DVD w standardzie?? :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor11441    1

Niewiem czy zauwazyliscie że komabjm jest stosuknkowo dlugi co może mieć korzystny wpływ na czystość wymłucoego ziarna.


Od kołyski aż po grób jedna wiara jeden klub John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
według mnie-słabego wykonania mniejszych modeli.

Zastosowano go wraz z ulepszoną konstrukcją w modelach Medion i Mega,

1 wykonanie - co dokladnie masz na mysli?

2 konstrukcja - system omlotu i separacji ziarna sie nic nie zmienil, a wiecej konstrukcji nie widze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tak sobie poczytalem i .... przychyle sie do opinii coniektorych. Rozmawialem z przedstawicielem DHK i tucano prawdopodobnie zastapi mediona i mege. Ale to wszystko zalezy od przyjecia modelu na rynku. Puki co beda produkowane rownolegle. A jesli chodzi o cene to moge powiedziec o najmniejszym modelu, bo do takiego sie przymierzam. Medion 310 + 5000 euro = Tucano B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

teraz na stronie claasa nie ma atlesa ciekawe czemu może wejdzie na jego miejsce axion a potem niżej arion

 

sory żę nie na temat ale mnie ciekawi


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

axion i arion to inna liga niz atles, wiec albo zrezygnowali z tego segmentu, albo niedlugo zobaczymy nastepna premiere. pisalismy juz o tym w innym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Na stronie claasa pisze że 27.11 będzie jakaś premiera B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Witam. Przymiezam sie do kupna Tucano 320 ( grudzien/styczen). Ktos moze jeszcze? Bo interesowaly by mnie porady w sprawie dodatkowego wyposarzenia. Zarowno jesli chodzi o sprawy techniczne jak i do poprawy komfortu. U korbanka w Pasleku choc przedstawiciel bardzo fajny chlopak, to trudno od niego wyciagnac takie rzeczy, ale jak sie nie znajdzie jakis master w tym temacie, to bede go musial pomeczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek16m    102

Raczej tutaj ciężko będzie znaleść osobe, która posiada taki kombajn, bo jego premiera w Polsce była na AgroShow czyli nie dawno. I jak dobrze pójdzie to możesz być pierwszym posiadaczem tej maszyny w Polsce. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

znajomy bierze tucano 460 i chyba bedzie predzej bo ma nr w pierwszej setce, takze darolee dam znac i mozemy razem pojechac obejzec tukana :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe zabawne. Obejrzec?? Bylem w Pasleku stoja 2 Aresy i 3 MF. Zreszta brzozak2 wiesz jak jak jest w HDK na placu "2 ciagniki i jakis kombajm jak dobrze pojdzie", nie to co w AgroSerwisie JD ...caly sznurek maszyn. A z zakupem kombajnu to na pewno nie bedzie predzej, bo ja nie biore na PROW :lol: Tylko mam dylemat bo kolega JacekNH zabil mi gwozdzia. Pogadalem z nim troche na gg i poleca bardziej NH TC5000. Podobno jakosc omlotu nieporownywalna i sam nie wiem. Ma chlopak pojecie,bo 110 ha marchew nasienna, kasolki i takie tam. Ja HN odrzucilem na dzien dobry, bo sam wiesz jaka u nas opinia o tej marce kombajnow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tak wiem jaka jest opinia, wez jeszcze to pod uwage co ja ci mowilem o omlocie na priv, pewnie bedzie to pokrewne z tym co mowil jaceknh. wiem jedno ze pracuje juz pare sezonow rownolegle z porownywalnymi kombajnami marki df i jd, na tamte napewno bym sie nie zamienil, a ten nh to wlasnie mozna sie nad nim zastanawiac, ciekawe co postanowisz, bo to ciezka sprawa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ja również się sie przymierzam do kupna Tucano. nikt mnie nie przekona do innej marki niz claas. jeśli ktos chciałby porozmawiać na ten temat to zapraszam na gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
ja również się sie przymierzam do kupna Tucano. nikt mnie nie przekona do innej marki niz claas. jeśli ktos chciałby porozmawiać na ten temat to zapraszam na gg

 

Na ile hektarów go kupujesz...?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Wogóle to wie ktos ile ta maszynka ma kosztować???? Bo co do wyposażenia to jak sobie oglądnołem to podobnie jak w lexionie.....moze zamiast tucano lepiej bedzie najmniejszego lexionka kupic, bo chodzi mi o maszyne z silnikiem kolo 200-230KM :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

mam do koszenia 150ha ale jest również możliwość wykonywania usług u znajomego bo ma 1800ha i trochę nie wydala, za najmniejszego chcą 100000euro (Tucano 320), mnie interesuje 430 i czekam na przyjazd przedstawicela, który ma przyjechać ze specyfikacją. co do najważniejszych elementów wyposarzenia ---> przesyłam link

 

 

 

http://www.korbanek.com/domhandlowy/pl/cla...techniczne.html

 

co do lexiona... nie stać mnie :( a jeżeli powiększe swój areał [a jest taka możliwość] to będzie w sam raz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
mnie interesuje 430

bez sensu, wez 440 i tak spore pieniadze chcesz zainwestowac to doluz troche i bedziesz mial spokoj, a tak wezmiesz 430 i po 2 latach uzytkowania bedziesz zalowal ze ma tylko 5 wytrzasaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Lepiej kupic cos o numer wieksze niz pozniej zalowac :(

 

A co do linka to widze ze korbanki wreszczie zadbali o strone internetowa :(


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No jeśli chodzi o cenę to ja mam podpisaną już umowę w PLN na Tucano 320. W euor 113 tyś. - 410 tyś PLN netto. Euro za 3,62 i już jestem spokojny. Stracę to stracę myślę ze nie wiele, ale mogę też zyskać. Do standardu dołożyłem kola 800 przód i 500 tył, stół do rzepaku z 2 kosami, wózek, automatyczny zaczep i climatronic. Jeśli chodzi o różnicę między Tucano 320 a jego starszym bratem Mediomem 310 to było koło 5 tyś euro, więc myślę, że na dzień dzisiejszy sie nie opłaca zawracać gitary. Technologia identyczna, a gadżety ściągnięte z Lexa ... myślę, że warto dołożyć parę zł do komfortu. Większe modele w porównaniu z Megą przedstawiają sie podobnie. Jeśli chodzi o wielkość kombajnu, to jestem zwolennikiem, żeby był zapas!!

 

A jeśli chodzi o witrynę internetową DHK no to chyba lysyrolnik kawał czasu tam nie zaglądałeś :(

 

P.S. Okazyjnie dla wszystkich najlepszego w Nowym Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ech opon i climatroniku to ci zazdroszcze :( cebis tez fajny bajer, jak zrealizujesz zamowienie to przyjade obejzec cudo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj