mix

Claas Tucano

Polecane posty

darolee    12

Ehhh ci przedstawiciele :) Ja tam jeszcze nie spotkałem rolnika, który by twierdził, że łożysko jest lepsze od panewki. Pewnie żywotniejsze, ale weź rozbierz łożysko - dzionek z głowy, a w tym roku to przez deszcze ile kasy do tyłu by było ;)

 

Co do skrzypienia panewek, to u mnie po 3 sezonach nic nie skrzypi, a pewnie smar nie zaszkodzi, byle nie za rzadki.

 

Co do NH, to rozmawiałem ze znajomym, który sprzedał gospodarkę (150ha) i usługowo ma kilka kombajnów. Jednego NH reszta Claasy. NH chce sprzedać, bo niektóre części, to są nawet kilkukrotnie droższe jak do Claasa. Ma trochę tych kombajnów, więc pewnie wie co mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja po 8 sezonach wymienilem panewki, a wczesniej poddawal ojciec 2 razy delikatnej regulacji, jak najbardziej jestem zadowolony, gdyz teraz uzytkujac juz leciwy kombajn za kazdym razem wyjezdzajac w pole boje sie, zeby lozysko nie piardlo.

 

czesc uszkodzonych da sie wylapac przed sezonem, ale nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Pewnie żywotniejsze, ale weź rozbierz łożysko - dzionek z głowy

taka noga z mechaniki z ciebie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Dziś na stronie Claasa zobaczyłem że paleta modeli na rok 2012 będzie uszczuplona, a mianowicie nie będzie już Tucano 330, 340, 440 i 470.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1932    1

Wie ktoś co będzie zamiast modeli 330 340 440 i 470 ?

wczoraj byłem na pokazach i jeszcze był 440

Gdzie tak pisze że już ich nie będzie na polskiej stronie claas nic nie pisze

Edytowano przez Patryk1932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6
miroM1984    6

jak odkrecic korek i sprawdzic stan oleju hydraulicznego w tucano 430?

czy ten korek sie normalnie odkreca czy trzeba jakis myk zastosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

Masz zbiornik na zewnatrz, przy silniku (ok.30l), a korek, czarny, wielki z bagnetem. Opuszczasz przenośnik pochyły na ziemię i sprawdzasz stan na bagnecie. Chyba, że chodzi Ci o skrzynię przekładniową przedniej osi....

Popularne są też ekrany LCD LED, które różnią się od zwykłych LCD rodzajem podświetlenia - wykorzystuje się diody LED. W mniejszych odbiornikach LED stosuje się podświetlenie ramowe, czyli diody umieszcza się tylko na brzegach matrycy. W dużych ekranach podświetla się całą matrycę i używa technologię LDT, która steruje jasnością diod. Dzięki temu można uzyskać idealną czerń i przy okazji zaoszczędzić na energii. Ekrany LED dają lepszy jakościowo obraz, są jednak znacznie droższe od zwykłych LCD.Kolejnym rodzajem telewizorów jest OLED, w których wykorzystuje się diody organiczne. Można w nich uzyskać niewiarygodnie naturalne kolory. Dzięki brakowi filtrów ograniczających świecenie, obraz zyskuje znacznie lepszą jakość w porównaniu do innych odbiorników. Nie ma też problemów z czernią, gdyż przy ciemnym ekranie diody po prostu nie świecą i w przeciwieństwie do kryształów wykorzystywanych w ekranach LCD, nie przepuszczają światła. Ekrany oferują też szeroki kąt widzenia oraz krótki czas reakcji matrycy - jedynie 10 ms, bez rozmycia i efektu smug. Wyświetlacze OLED pobierają najmniej energii z obecnych ekranów. Niestety, ekrany tego typu mają istotną wadę - są podatne na wilgoć. Żeby nie uległy zniszczeniu muszą być hermetycznie zamknięte w obudowie, co znacznie zwiększa koszty produkcji.Najnowszą technologią stosowaną w telewizorach jest użycie laserów do wyświetlania obrazu. Stosuje się lasery trójkolorowe (czerwone, niebieskie i zielone), dzięki czemu telewizor jest w stanie odzwierciedlić znacznie więcej kolorów niż inne ekrany. Dla porównania monitory LCD są w stanie wyświetlić około połowy palety kolorów, które człowiek może zobaczyć. Telewizory laserowe oferują aż 90% kolorów, które widzimy. Dodatkowo używają tylko 25% energii potrzebnej do wyświetlenia obrazu w panelach plazmowych. Są także znacznie lżejsze i trochę węższe od płaskich telewizorów. Intensywność kolorów jest taka sama przez cały okres żywotności telewizora. Niestety, obecnie jest to mało popularny typ ekranów i są bardzo kosztowne.

Edytowano przez jacekbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Spotkal sie juz ktos w cebisie z bledem "poslizg bebna mlocacego" ? Zauwazylem tez ze jak np ustawiam obroty bebna na 1200 to on nie dojdzie do tych obrotow tylko ma z 10 lub czasem 20 mniej . Da sie tam cos wyregulowac bo paska za bardzo nie napne bo nie ma napinacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Da się. Ja to robiłem tak, że daję dużo wyższe obroty bębna młócącego. Potem on przeskakuje ten zakres i wchodzi na zadany przez ciebie. Dzieje się to tak, gdy dochodzisz do skrajnych obrotów bębna młócącego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

u mnie też ten problem występuje, ale jak go trochę pomolestuję na obrotach to jest ok. Ja z kolei, kiedy mi zaczyna krzyczeć, schodzę z obrotami mocno w w dół i potem do góry, ale muszę obadać patent kolegi powyżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

to ja odwalilem lepsza maniane

pierwszy raz jak mi sie to zdarzylo tzn ten blad to zmniejszylem mu obroty i to byl blad, pasek byl za luzny, skakal i tarl o ten napinacz podspodem i zezarlo caly pasek i musialem wymienic a nowy 1600 w serwisie

przy wymienianiu rozkminilem o co chodzi o teraz nie daje mu malych obrotow zeby nie byl za luzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Ale przyczyna jakaś musi być tego. Nie może tak być, że na minimalnych obrotach zerwie Ci pasek. Ja czasem kminek, rzepak (jak mocno łupie) młócę przy prawie minimalnych obrotach i wszystko gra. A przecież nie są to modele tak stare żeby paski już były do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

zauwazylismy na starym pasku ze mial po calosci 50 mm szerokosci a w jednym miejscu 45 i pewnie na malych obrotach jak byl luzniejszy jak wchodzil w to dolne kolko to wtedy skakal i uderzal w ten napinacz pod spodem (od paska napedu mlocarni) i przez to sie wytyral

 

teraz jest zalozony nowy pasek i nie trze jest w miare napiety ale niepodoba mi sie to ze nie uzyskuje pozadanych obrotow, rozumiem jak mlocisz to traci obroty jak idzie masa, ale chodzac na pusto bez obciazenia powinien ustawione obroty osiagnac

 

ten pasek jest na dwoch kolkach gorne ma podlaczona hydraulike do zsuwania, rozsuwania zeby regulowac obroty, natomiast dolne tez sie zsuwa i rozsuwa ale tam jest tylko taka sprezyna, moze trza ja wymienic albo jkos docisnac lub wyregulowac, w ksiazce nie doczytalem sie nic na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1572

Panowie mamy problem z opuszczaniem hedera raz opuszcza normalnie innym razem bardzo powoli , moze macie pomysł gdzie szukać przyczyny czy w oprogramowaniu czy w hydraulice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Mam to samo od dwóch lat. Przedostatnie żniwa zacinał się od czasu do czasu, musiałem podnieść heder ostro do góry by go odblokować. W ostatnie żniwa to już była masakra. Kilka razy nie chciał się odblokować i myślałem ze będzie trzeba zjechać do domu. jeszcze w czasie zbiorów serwis wymienił mi zawór regulujący przepływ oleju od hedera (prędkość jego opadania), ale nic to nie dało. Teraz będą wymieniać zawór główny. Dziwna tez sprawa, że kilka razy przyjechałem z pola z zaciętym hederem i na drugi dzień było wszystko ok, bez kombinowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1572

Tak dokładnie to samo , facet z serwisu najpierw uparł się na jojstik ale od razumówiłem że to nie wina sterowania ,ja myślę że to może być elektrozawór albo błąd w programnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Nie może być to sam joystick na moje, bo sytuacja ma miejsce również przy przełączaniu zapamiętanej wysokości. W tej sytuacji powinien zwyczajnie opaść i tyle, nie ma regulacji elektrycznej czy ma opadać wolniej czy szybciej, przynajmniej nic mi nie wiadomo. Nie wiem na czym polega ostatni etap opuszczania hedera z zapamiętanej wysokości wtedy, kiedy zwalnia i się doregulowuje - tu bym właśnie widział ten błąd oprogramowania. Choć z drugiej stromy wgrywali mi kiedyś tam nowe oprogramowanie, a początki przycinania zaczęły się jeszcze na starym. Ten sam błąd w dwóch wersjach oprogramowania? Trochę naciągane jak dla mnie.

@robert1226 Jakiego masz Tucano i z którego roku?

Daj znać co będą robili z tym i czy coś dało czy nie. I ja podzielę się wiadomościami co robili i czy coś dało czy nie. Jak mówiłem już mam zamówione części do zaworu głównego. Ale czy da to coś pewnie się okaże w żniwa, bo zauważyłem też, że zaczyna się to robić przy gorącym oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1572

To jest tucano 320 2009rok to jest kombajn kolegi ja jestem operatorem .

 

 

Program był też zmieniany jakiś czas było dobrze ale problem wraca , też mi się wydaje że na gorącym oleju jest gorzej .

darole; gdzie brałeś kombajn .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

jaka wage przykladacie do ustawien blachy kierunkowej wiatru, czy dlawienia przy roznych rodzajach zboz?

w ksiazce te ustawienia sa jednakowe dla podstawowych zboz jak rzepak, przenica , jeczmien czy zyto, a wy duzo manewrujecie tymi parametrami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Kolega tak się pyta jakby miał sterowanie z kabiny ;) Myślę, że ustawienia blach są ok (zmieniałem dopiero na kminki). Jak coś nie pasuje to szukałbym w ustawieniach sit i pobawiłbym się wiatrem. Książkowe ustawienia sit dla mnie są do ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj