mix

Claas Tucano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Husky    1

kolego nie kupuje kombajnu patrzac na moc ale na powierzchnie separacji....,itp

 

logicznie myslać wraz ze wzrostem mocy zwiękaszają się pozostałe parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zawsze... ale dobra jest niedziela wieczór i trzeba się wyluzować. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wlasnie niekoniecznie, bo taki lexion o tej samej mocy moze miec 5 lub 6 klawiszy, wiec przerob takiego kombajnu zdziebko sie rozni a moc nie. poza tym pozostale modele z danej serii rozniace sie tylko moca silnika juz sa nie wiele drozsze, a tak w ogole to chyba nikt nie czai o co ci chodzi o_O

czepiasz sie czegos, ale tylko po to zeby dym zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
był u mnie gość z okolic Świecia oglądać 320. Sporo podrożały sprzęty. Ja za swojego płaciłem 113 tyś euro, a z tego co pamiętam wychodził ok 30% drożej. Szok. Żeby to szło jeszcze ze wzrostem dochodu z ha!!

Qrde a jak swojego czasu u Korbanka negocjowałem Tucano 320 to wyszedł 110 tyś z V490 i wózkiem, a mówią że Korbanek tak kosi ;) ale to był 2008 to też inna sprawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Cena przyzwoita na te czasy. Myślę, że to też kwestia z kim negocjujesz ;) Ja dziś też bym się skusił na heder Vario, bo stół to popylina, ciekawe czy nasze są lepiej skonstruowane. Na pewno połowę tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

Witam. Jutro przyjeżdża do nas serwis Claasa i będą wgrywać nowy system komputerowy. Chodzi tu głównie o zamienione czujniki w zbiorniku (najpierw pokazywało się 100% a potem 70% w systemie). A co do hederu Vario - uważam, że jest to wielka wygoda jak masz rzepak, albo dużo leżącego zboża. Sam używam i cenie sobie możliwość szybkiej zmiany ustawienia z rzepaku na zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja uwazam, ze to najwieksza wygoda gdy ktos uprawia rozne gatunki zboz, od jeczmienia po zyto.

 

dla samego rzepaku nie wydawalbym 2 razy tyle pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kolego Husky jaki kombajn chcesz kupić??? Jeżeli cena jest Twoim kryterium wyboru 100% to oczywiście wybierzesz najtańszą ofertę Twoje prawo pytanie tylko czy będzie to dobry wybór. Claas był jest i będzie najdroższym kombajnem (niestety)i w większości ze względu na cenę nie jest wybierany też chciałbym kupić AUDI ale mnie nie stać chyba że na 15 letnie. Jeżeli porównujesz JD 1470 i Fendta-MasseyFerguson(patrz LAVERDA) to chyba porównanie nie do końca słuszne.

A odnośnie dygresji że Korbanek sprzeda więcej MF i Fendt niż Claas kombajnów to niech sprzedaje, znam już użytkownika Fendt 5220E kupił bo ma już ciągnik FENDT (bardzo zadowolony) i myślał że kupuje również "NIEMIECKI" kombajn. Po pierwszym sezonie swój wybór skwitował tak lepiej było kupić CLAAS-a, drożej ale... i właśnie to ale kosztuje więcej.

Wybór należy do Ciebie.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

ja uwazam, ze to najwieksza wygoda gdy ktos uprawia rozne gatunki zboz, od jeczmienia po zyto.

 

dla samego rzepaku nie wydawalbym 2 razy tyle pieniedzy.

 

My właśnie uprawiamy różne gatunki zbóż (ok. 30 ha żyta, ok. 30 ha jęczmienia, 120 ha pszenicy i 70 ha rzepaku). Ale nie to było głównym kryterium przy wyborze hederu Vario. Aha, jeszcze co do serwisu - był wgrywany nowy system (ver 1.10), który ma dodatkowe opcje i ustawienia oraz były robione wzmocnienia przy przedniej osi (płyty były dospawane). Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji serwisowej.

 

A jeszcze co do ceny - porównywałem ceny naszego Tucano 450 do identycznej maszyny używanej z Niemiec (traktorpool.de). Różnica wynosiła 10 tys. euro na korzyść naszego (nasz - 170 000 euro, używany 400 mth - 185 000 euro). Tak więc ceny w Polsce są bardzo dobre, lepsze niż w niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

to co bylo takim kryterium?

Ja wiem? Elastyczność i szybkość dostosowywania się do warunków na polu. No to w sumie masz rację. Ale dobry bajer jest jak się szybko zmienia z rzepaku na zboże - kosy odczepiam, stół cofam i gotowe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja stol zdejmuje 15 min. zalozyc sobie moge nawet w lutym, wiec nie widze sensu kupowania vario tylko dla rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsysiek    4

A możesz to zrobić na polu i potem go zabrać? Tata ładuje kosy na pickupa i je zabiera/przywozi w momencie, gdy chcemy tego samego dnia kosić różne rośliny. Ale jakbyś już miał, to byś nie chciał wracać do zwykłego hederu - bo ja polubiłem ten heder, czyli dla każdego coś innego. A tak z ciekawości - czym kosicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

medionem 310 ze zwyklym hederem. na pewno bym to polubil tylko nie zaplacilbym tyle kasy za to udogodnienie, co innego jakbym zbieral rozne zboza od zyta po jeczmiec, to wtedy musowo heder vario.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Jeszcze trochę i nie będzie problemu. Facet z niemiec z Claasa mówił mi, że zwykłe hedery na wymarciu. Mówiłem mu o moim problemie ze stołem - że nie można za bardzo nisko kosić, bo kosy walą o glebę, a on na to ze pomału wycofują i już technologię bezsens zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

nie sadze aby calkowicie zamienili zwykle hedery na wario bo to jeszcze bardziej podrozy kombajn a nie wszyscy uprawiaja rzepak a zalozenie i odlozenie stolu nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olus    0

nie sadze aby calkowicie zamienili zwykle hedery na wario bo to jeszcze bardziej podrozy kombajn a nie wszyscy uprawiaja rzepak a zalozenie i odlozenie stolu nie problem

 

Vario nie takie kolorowe jak je malują i wątpię aby Claas z tego całkowicie się wycofał. Chociażby ze względu na ciężar całego hedera, który jest o wiele większy niż w przypadku nawet hedera ze stołem. Po co wozić wszystko kiedy od sierpnia raczej rzepaku już nie zbierasz (no dobra są sporadyczne wyjątki) dodatkowo osobiście słyszałem o mniejszych stratach plonu na hederze w przypadku zbioru ze stołem niż hederem Vario - zaraz mnie się spytacie co, jak i dlaczego ale niestety tam nie odpowiem bo dokładnie nie wiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No to skoro nie będą chcieli wycofać się ze zwykłych stołów to dla mnie powinni je przerobić, bo widzę w nich poważną wadę konstrukcyjną jeśli chodzi o kąt nachylenia podstawy kos bocznych stołu w stosunku do powierzchni. Mam problem z zebraniem rzepaku po ścieżkach jak zrobię desykację swoim bidnym - niskopodwoziowym pilmecikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weres    0

Hej Darolee z tego co czytałem wczesniej posiadasz claasa tucano320 przymierzam sie do zakupu tego modelu jak bys mógł powiedziec coś o nim jak sie sprawuje??? czy były jakies wieksze awarie i na co zwracac uwage przy zakupnie?? jak mozesz to napisz na gg. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

Koledzy powiedzcie mi który kombajn lepszy claas Tucano 320 czy JD 1470 z hederem 600. Który ma więcejzalet i jakie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No to masz kolego problem, jak wszyscy przed zakupami czegoś tam - "który model lepszy", na to pytanie sensownie mógłby Ci odpowiedzieć tylko właściciel obu modeli, a takich ze świecą szukać ;[

Jak wiadomo w 90% każdy chwali swoje. To co kupił jest najlepsze i już :blink:

Po kupnie swojego kombajnu przestałem się nimi dokładnie interesować, ale domniemam, że 1470, to następca 1450, po lekkim lifcie.

Ja przy kupnie kombajnu po analizie różnych marek zostałem przy Tucano 320 i JD 1450. Pozostałe z różnych przyczyn (głównie wykonania) odpadły. Wydaje mi się, że oba modele są dobre, kwestia tylko punktu spojrzenia i na co postawisz.

Jak nie planujesz zmieniać kombajnów jak rękawiczki, to postawiłbym na classa. Wydaje się być żywotniejszym modelem i jak o niego zadbasz doczeka z Tobą emerytury.

Sprawdź sobie, ale zdaje się, że JD będzie nieco wydajniejszy. Dużym minusem Tucano jest mała średnica bębna, co będzie odczuwalne, np. w rzepaku. W zbożach nie ma to żadnego znaczenia. No i czyszczenie. Jeszcze nie widziałem tak czystego rzepaku, czy pszenicy, jak od mojego kombajnu. Ojciec jak pojechał z pszenicą do elewatorów, to facet na zsypie myślał, że była ona czyszczona. A no i ojca kolega ma JD 1450. Po 3 sezonie ukręcił mu się jakiś wałek, teraz nie powiem jaki, bo parę lat temu to było, ale dało mu to trochę przy tym pracy. Jego kolega ma ten sam model i po mniej więcej takim samym czasie to samo się stało. Nie sadzę aby w 1470 zmienił się cały system omłotu, wiec trzeba się liczyć ryzykiem tej awarii.

To ogólnie tyle a Ty się męcz z wyborem ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moj znajomy ma mediona (co prawda 340), mege 350 i jd 1450. efekt jest taki, ze jelenia probuje sprzedac juz pare lat :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawcioken    0

dokonałem wyboru Tucano 320 - standard plus gumy 800, klimatronik i heder 4,9 z wózkiem.=500tyś

koledzy powiedzcie czy brać elektrycznie regulowane sita? bo jeszcze mogę zmienić kompletacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

Szczeże to jeśli do elektrycznej regulacji sitnie nie ma kolosalnej dopłaty to radzę Ci dołóż dieniek. Szczególnie przydaje się przy rzepaku gdzie na polach występują różnice w masie 1000 nasion i zmiana działki i już trzeba sita przestawiać. Tak samo jest gdy młoci się w nocy kombajn już tak nie siepie i nie tnie słomy rzepaczanej i łuszczyn i można bardziej otworzyć sita , a wejś wychodź po 22 z kombajnu i przestawiaj sita- jak ja tego nie lubię :blink: . W TC nawet tego w opcji nie ma ; jeden z sąsiadów się uparł ze chce to mieć ale dealer nie podjął się tego, natomiast skompletował mu TC5070 z hederem vario co trochę przeróbek wymagało ale opłaciło się. Ja bym był w stanie za tą reguklację dopłaccić do 5 tys złotych bo wedłóg mnie jest warto- komfort pracy dużo większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

tez uwazam, ze sita warto wziac, dodatkowo uwazam, ze warto wziac elektrycznie przestawiane kierownice szarpacza slomy. przy orce moze to nie jest az tak wazne, ale i tak lepiej sie mloci jesli na jedna strone sloma nam nie naleci, natomiast jesli chcesz w przyszlosci robic doswiadczenia z rezygnowania z pluga to to jest podstawa. jak wiadomo kombajn na lata sie kupuje.

 

ja w tamtym roku tez nie myslalem, ze moge uprawiac kiedys bez pluga :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj