mix

Claas Tucano

Polecane posty

brzozak2    241

Ile średnio % wilgotności ma Wasza pszenica podczas omłotu?

jak mozna srednia wyznaczyc? co roku jest inaczej i zalezne jest to od warunkow, raz sucha to 14%, innego roku 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fakt złe słowo raczej statystycznie/zazwyczaj. :D W moich warunkach nie ma takich odchyłów, wiec oscyluje to w granicach 12-14%, jak ma więcej niż 14 to się nie kosi; poza tym młóci się suchą, bo suszarni nie ma i kombajn wydajny. :)

 

@tomasek znów mnie nawiedzałeś. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
:D łoł :rolleyes: Brzozak nie żartuj, u nas 14% to mokra, a 17 to już "gnój" u nas się kosi to ma średnio 12 raz jest 11 raz 13 ale 13 ro już rzadko bo potrącenia są na skupie

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ale u brzozaka zboza rosna w innych warunkach "klimatycznych" niz na lubelszczyznie i mysle ze to ma wplyw na jakosc zboza, i wszystko zalezy od skupujacegotongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe panowie trochę odbiegamy od tematu ..ale może na chwilę :D 12% wow może i fajnie ale jak ktoś uprawia tylko rośliny to po co sobie z kieszeni odejmować skoro bez potrąceń za wilgotność z reguł przyjmują od 14,5 sporadycznie od 14. Ja kosiłem w zeszłym roku miała ok 14 i ma teraz 14 do 14,5 (wczoraj poszedł 1 samochód na próbę do Glencore) ale to był wyjątkowo dobry rok. Ostatnie lata na północy z omłotem to katorga, bo z reguły leje w żniwa - w przeciwieństwie do południa :rolleyes: Ogólnie jak ma z rana 17 to już młócę zwalam do garażu i wywożę w wolnej chwili lub po żniwach, a suchą (dla mnie 15 w dół to już sucha) walę do BINów. Ale są lata co i 19% się młóciło na skład i wio do ELEWARRu :)

 

A @Bobek_Farmer skoro mówisz, że wydajność mnoży się x0,75 no to wyjdzie Ci to magiczne 12t ( od 17t - 12,75t) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Bo niektórzy prywatni posiadacze elewatorów skupują do 13% a jak wyżej to cena jest niższa. Co innego państwowe zakłady. Przedsiębiorstwo prywatne może kupić zboża jakie mu pasuje ustali limit 13% i kto mu każe go podnieść do 14,5%?

Ten link to jest do skupu interwencyjnego a to zupełnie co innego :rolleyes:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja pierdziele co za roznica czy interwencyjny czy nie, dajecie sie w trabe robic i tyle prywatnemu sprzedawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

kto sie daje ten sie dajetongue.gif a odnosnie spalania to ile taki tucano moze wciagnac paliwa na godzine pracy?wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

U nas w okolicy wszyscy tak kupują to dlaczego Ja mam się wychylać :rolleyes: nikt nie protestuje to się tak kupuje.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hmm powiem szczerze, że spalania Tucano, to jeszcze nie mierzyłem. Zawsze jest szybka akcja i mi jakoś wyleci to skontrolować.

A jeśli chodzi o tą wilgotność zboża, to macie bardzo dziwne te elewatory. Nie wiem o co tu chodzi w 99% spotykam się tylko z wilgotnością 14,5% a handluję od pomorza do okolic Poznania. Zresztą skoro Glencore kupuje z 14,5% to mówimy tu nawet o handlu na arenie międzynarodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Nie mówię o Elewatorach tylko o prywatnych kupujących :rolleyes: w ZZZ jest 14,5, ale prywaciarze biorą przy takiej wilgotności potrąceniami albo tej wilgotności wcale nie sprawdzają. Jak to mówią punkt siedzenia zależy od punktu widzenia.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

Powrócę jeszcze do tych czujników o które pytałem wcześniej. Dowiedziałem się w serwisie, że nie które maja wadę i będą je wymieniać niebawem na koszt firmy. Wystarczy zgłosić do serwisu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

oo dobrze wiedzieć. A może wiesz czy to jakaś konkretna seria? Bo ja mam jeden z pierwszych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zglos niech wymienia nawet "na zapas" :)

 

chociaz mysle, ze u ciebie moze byc cos na rzeczy, bo u mnie jak widze pole po wschodach samosiewow, to tak by sie zgadzalo z czujnikami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

Czy ktos moze podpisal; juz umowę z dealerem na tucano 320?

jaka faktycznie trzeba zapłacic cene za taki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

był u mnie gość z okolic Świecia oglądać 320. Sporo podrożały sprzęty. Ja za swojego płaciłem 113 tyś euro, a z tego co pamiętam wychodził ok 30% drożej. Szok. Żeby to szło jeszcze ze wzrostem dochodu z ha!!

 

A z tymi czujnikami strat to lipa. Dzwoniłem do centrali serwisu i nic nie wiedzieli o fabrycznej wymianie. Muszę wymienić ten czujnik na wytrząsaczu, bo w tym sezonie zgłupiał do reszty. Pytałem się o cenę wymiany i też się zdziwiłem w różnicy. Czujnik na wytrząsaczu prawie 700 a na sitach prawie 1500 czy 1600. A niby prawie identyczne, tylko ciut dłuższy na sitach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

czy nie może ktos kto jest po rozmowach z dealerem podac za ile mozna kupic tucano 320?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

czy nie może ktos kto jest po rozmowach z dealerem podac za ile mozna kupic tucano 320?

 

 

Heder 4,90 stół dwie kosy boczne mechaniczne,wózek reszta standard 460tys netto


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

460 cena w kosmos, sam korbanek pewnie sprzeda wiecej masseya i fendta niz wszyscy dealerzy clasów

 

p.s 190KM za 460tys!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie patrz na moc silnika, tylko na wydajność, jakość itp. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a kto ci każe kupic claasa? jesli uznajesz ze rozwiazania i jakosc oferowana przez claasa jest dla ciebie nieadekwatna do ceny to bierzesz inny kombajn - proste i logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak chcesz kupować kombajn patrząc na moc to powodzenia. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj