mix

Claas Tucano

Polecane posty

jacekbee    2

mam pytanie względem czujnika strat na wytrzasaczach. jak załącze sieczkarnie to bardzo zaczynają szaleć wskaźniki czujnika wytrząsaczy na wyswietlaczu (mimo tej samej prędkosci - wydajności) i muszę zmiejszać wartości czułości strat (np. z 60 na 10). czy to normalne?? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sprawdź czy nie sa zasyfione... może jakies coś sie poprzyklejało - to tez wpływa na wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Panowie pytanie mam ile wydajności ma Tucano 320 + heder C490 i Tucano 440 z V600. Byłbym wdzięczny.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja w medionie 310 (heder 4,5m w tym wypadku to nie rzutuje) okreslam max wydajnosc przy optymalnych warunkach zbioru na 12 t/h, 440 mysle ze 20t/h zbierze spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Hmm to 320 ma 2 razy tyle wydajności co zakładaliśmy :D Korbankowo zapewniało o 14t ale oni zawsze zawyżają więc wolałem się dopytać. To ja swoje 80ha to w 4 dni wyrobie bez problemu :( :( :( Szał


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

poprzednio pisales o 250 ha, nastepnym razem dodaj co uprawiasz i ile, bo to troche zmienia postac rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

250 ha to całość Ojca i Brata, 80 ha to zboża. Do tego QQ 25ha, lucerna 15ha, zboża na kiszonkę 10 ha, sorgo 8ha, nurti honey 2ha, marchew 40ha, ziemniak 50ha, burak cukrowy 40ha, zboża 60ha na swoim i 20ha dzikich dzierżaw których nie podaję do obliczeń. Zboża to żyto, jęczmień, owies, bobik (wiem że to nie zboże) po 15ha, 10ha pszenicy ozimej (Ojciec stwierdził, e najwyższy czas posiać jakieś zboże na sprzedanie), no i 10 ha mieszanki do tego 95ha pastwisk i 30 ha naszych łąk, ale na siano to jeszcze cudze łąki kosimy. Z ANR mamy 50ha ale to kupujemy na dniach, jest tam QQ i lucerna


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

''CHYBA'' to jest wszystko co wiesz o tym kmbajnie?? jak nie masz konkretnych argumentów to nie przypuszczaj i nie opieraj się na plotkach bo to nie jest forum filozoficzne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Ponieważ te kombajny są na rynku od niedawna to jest to prawie że pewne iż są nie dopracowane:) Jest to nowa seria która bedzie ciągle udoskonalana więc bedą sie pojawiać problemy dlatego odradzam kupno kombajnu z nowej serii aczkolwiek parametry techniczne tucano sa zachęcająca. Wiem po swoim Johnie ze kupowanie nowego modelu nie jest najlepszym wyborem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Tucano jest na rynku od ponad 2 lat i jest to priorytetowy kombajn w ktory firma Claas bardzo sie angażuje. W ciagu tych dwóch lat maszyna otrzymała wiele ulepszeń i usunięto największe "błędy młodości". Wiec nie pisz ze nie warto jej kupywac, gdyz to tylko swiadczy o twojej niskiej wiedzy na temat tych kombajnów. Z pewnoscia jest to kombajn ktory ma duza przyszlosc, a dotyczy to paru rozwiazan technicznych ktore zostaly zastosowane w tej maszynie. Do tego dochodzi fakt, ze Claas nawet w momencie jakis niedociaglosci usowa usterki na wlasny koszt....nawet po paru latach uzytkowania maszyny. Tak bylo tez w przypadku kombajnu Lexion.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hej moi mili :D

1) @Lukasz1987 w zbożu ja Tucano 320 koszę 16-18t/h, w rzepaku tak pi x drzwi 11-12t/h mam niewielkie gospodarstwo wiec nie spieszy mi się :rolleyes: , a przy tej wydajności można powiedzieć, że nic nie gubisz. Zastanów się jeszcze nad kombajnem z rotorem bo widzę ze siejesz QQ, a znajomy sobie zachwala ogólnie ten typ (w szczególności do QQ) ma obecnie Case na rotorze (a miał rożne już kombajn)

 

2) @jacekbee dla mnie w sumie to czujnik strat można wsadzić sobie w buty. Zmniejsz sobie na te 10% jedz jak uważasz i zobacz co się dzieje z tylu. Czujnik nawet podatny jest na kierunek i siłę wiatru, bo będzie na niego nawiewać sieczkę jak się jedzie z wiatrem( przy silnym wietrze w różnych kierunkach jazdy wskazuje zupełnie inne straty). Swoją drogą serwisant mówił mi, że stare czujniki były lepsze.

 

3)@tomaszek767 jaki nie sprawdzony? przecież w żadnej firmie kombajny jeśli chodzi o technikę omłotu nic się nie zmieniło od epoki Vistuli jeśli chodzi o średnie kombajny, owszem wprowadzili większe z separatorem, czy z rotorem ale o tych nie mówię. Ja wybierając swój Tucano podpytywałem się użytkowników Mediona. Ze mam "telewizorek" zamiast LCD, zamienioną pozycję silnika ze zbiornikiem, czy "kowalowi" trochę młotek się omsknął i inaczej blachy wyklepał - same plusy. Druga sprawa, że Claas jest moim zdaniem super firmą jeśli chodzi o serwis i wszelki wady fabryczne usuwają w zasadzie natychmiast. Porównując Case (bo mam rocznego CVX 175) to mogę stwierdzić, że pracownicy koncernu Fiata mogą jedynie iść do Claasa buty pucować(nie mówię o dealerach, ale o Case i Case Polska).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

18t/h? Ile ta pszenica daje z hektara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

@darolee My rocznie siejemy po 15ha owsa, jęczmienia i pszenżyta oraz bobiku, w zeszłym roku posiane było 10ha ozimej na sprzedaż ale ze względu na cenę poszła na paszę. QQ jest na kiszonkę a nie na ziarno. Patrząc na cenę zbóż to rozważamy sianie jedynie bobiku a pozostałe zboża mamy zamiar kupować, ale zobaczymy, jeszcze. W sumie to 16-18 ton to mocno dużo a 12ton z rzepaku to już całkiem potęga. U nas wydajność rzędu 12 ton jest wystarczająca.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem sceptyczny co do tych wydajności. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

A podobno 430stka osiąga 18t/h więc nie wiem komu wierzyc :rolleyes:


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli protoplasta tucano 320 byl medion 310, to ja nigdy wiecej jak 12 t/h pszenicy nie wymlocilem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hmm to może małe sprostowanko. Liczę sam omłot nie licząc zawracania i wysypywania, bo z zegarkiem nigdy nie patrzyłem

U mnie ostatnie lata osiągam dość systematycznie średni plon 7-8t pszenicy. Założę 7,5t na kompie pokazuje mi w trakcie koszenia 2,2-2,5ha co daje 16,5 do 18,75t w sumie można to uśrednić do 17t wydajności samego omłotu (chyba że komp coś przekłamuje z areałem - mam ustawioną szerokość hedera minus 20 cm). Pewnie, że wyjdzie rzeczywisty czas dłuższy, bo np. zawsze czekam parę minut aż dojedzie przyczepa, zależy od gabarytów pola- jego długości, czy też od masy słomy w stosunku do masy ziarna itp. itd. Ale mówimy tu o wydajnościach właśnie, czyli o omłocie?!

 

Jeśli chodzi @tomaszek767 o usterki...proponowałbym przeczytać wcześniejsze posty (wszystko tam jest), no ok ...mechanicznych usterek nie miałem, padł po 1,5h pracy komp, który szybko wymienili(jakaś fabryczna wada bo sporo tego się nazmieniali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

mowimy o wydajnosci, omlocie jeden diabel, widze skad wynikaja roznice. przy plonie pszenicy 8 t/ha w godzine nie omloce 2 ha, a ty ponad 2, dlatego wychodzi roznie.

 

ja szybciej jak 5 km/h nie pedze po polu, a przy 8 tonach z ha to juz musi byc bardzo sucho zeby tak popedzic.

 

5000 x 4 = 20 000 m^2 = 2 ha minus nawroty mi wychodzi ponizej 2 ha/h - matematyce tak samo :rolleyes:

@darolee z jaka predkoscia jezdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@darolee czyli wyliczasz wydajność jakby to powiedzieć netto, za brutto uznać można wydajność pomniejszoną 0.75 raza. :rolleyes:

 

@brzozak2 skoro macie takie same kombajny i warunki bodajże podobne, to z czego wynikają różnice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zdaje sie ze jestem nudziarzem bez fantazji, dlatego slabo powoze kombajnem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trudno, żeby kosić trud pracy całego sezonu z prędkością Golfa GTi, pokonującego Nordschleife. :rolleyes: Po to człowiek trzyma przez kilka miesięcy kombajn w garażu, by się w sezonie poturlać z prędkościami zlotowymi po okolicznych "torach rajdowych". :D

 

Ile średnio % wilgotności ma Wasza pszenica podczas omłotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

a ja jestem ciekaw ile taki kombajn spali na godzine pracy?wink.gif

 

@Bobek raczej Golf mkI z ABF-em i kilkoma koniami wiecej pod maskatongue.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj