mix

Claas Tucano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MDSikor    6

AC to Auto Contur (poziomowanie hederu)


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Ciekawe co z tym DHK będzie. A nowy dealer to niby gdzie miałby byc ulokowany? A taniej napewno nie bedyie. Czytalm kiedzs gdzies, ze gosciu kupowal traktor i u polskiego dealera bylo o parenascie tysiecy drozszy niz u niemieckiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz92    0

Witam was, jestem tu nowy. My z ojcem mamy Tucano 320 z hederem 4.9 (+stół Rolmako) i przystawką do kukurydzy 4-rzędową. Czy w waszych modelach też jest problem z nadmiernymi drganiami kabiny gdy się wszystko włączy bez obciążenia, tj. "na sucho"? Był u nas serwis na przeglądzie i stwierdzono, że wszystkie modele Tucano mają taką wadę :) Szczerze mówiąc, w kukurydzy nie było tego problemu, ale teraz w zbożach chwilami ciężko coś odczytać z monitora.. Przeczytałem kilka stron tutaj i przyznam, że my też urwaliśmy lewarek zmiany biegów na wysokości ok. 30cm od góry; był on jednak przyspawany tak, że ni jak się to ma do "niemieckiej precyzji" :) ale serwis przyjechał i wymienił wszystko. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hmmm no był już ten problem z tymi drganiami poruszany, ale Ty dokładniej napisałeś. Ja mam właśnie 320 i takie duże drgania nie występują. W zasadzie to najbardziej odczuwalne są drgania od młocarni, ale przecież to normalne w kombajnie, skoro wymuszany jest ruch sporej masy kombajnu. No a takie nietypowe drgania to w zasadzie nie występują, może minimalnie, bo co sobie przypominam to joystick czasami dziwnie lekko latał jak go nie trzymałem. Przyjrzę się jeszcze dokładnie teraz temu problemowi przy najbliższej okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz92    0

Przyjechał do mnie ok. 16 serwis Claasa i oświadczyli, że we wszystkich Tucano te problemy z wbijaniem biegów są fabryczne, mają za free wymienić jakieś poduszki pod kabiną i dużo elementów skrzyni biegów (dokładnie nie wiem jakich), a wymiana zajmie im co najmniej 1.5 dnia. Jak skończą, to wam napiszę, co dokładniej wymieniają i jakie są efekty..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Serwisant mi opowiadał, że jak uruchamiał gościowi kombajn to na odchodne wyrzucił go na luz, za godzinę gościu dzwoni, że coś się z "elektryką" zepsuło, bo biegi nie wchodzą, a serwisant na to że biegi to trzeba z zaparciem włączać :) Wymiana poduszek pomaga, ale nie eliminuje problemu wibracji całkowicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

1) Widać, że klient ma spore pojęcie o kombajnie, skoro stwierdził, że elektryka padła, bo się biegi nie zmieniają

2) Jeśli chodzi o zmianę biegów, to nie trzeba siły tylko chwilę cierpliwości i wyczucia. Dobrze jest jak kombajn ma możliwość lekkiego toczenia się. Jak się toczy hamulec i prób wrzucenia biegu, jak nie da rady, puścić hamulec i jeszcze raz to samo. Jak nie ma możliwości toczenia się to wrzucić inny bieg (chyba najlepiej poprzednio używany) i przejechać z metr, i próba zmiany. Taki mam patent, żeby mi wajcha w ręku nie została :)

 

 

Tak na marginesie na forum toczy się boje kto ile ha swoim czy tam nie swoim kombajnem wymłóci. Wielkie boje jaka marka najlepsza. Nie wiele wypowiedzi widziałem, że coś jest lepsze od Lexiona. I właśnie tak się trafiło, że po sąsiedzku podczas koszenia pszenicy podziwiałem (ze swojego biednego Tucano 320) jak na polu śmigały 3 Lexy - chyba 540 ale głowy nie dam bo nie były na tyle blisko aby odczytać nr. Z zazdrością podziwiałem jak koszą no rewelacja. Tylko po 2 tygodniach przeraziło mnie jak zobaczyłem ile samosiewów wzeszło. A tak się zbiegło, że posieli tam rzepak. Byłem tam wczoraj, rzepak im powschodził kiepsko, ale pole wygląda jak stadion na Wembley- piękna murawa :) Ja może nie jeżdżę za szybko 5-6/h przy średnim plonie 7-8t ale niewiele zostaje na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1) Widać, że klient ma spore pojęcie o kombajnie, skoro stwierdził, że elektryka padła, bo się biegi nie zmieniają

 

To to jest nic mi po uruchomieniu na drugi dzien rano klient dzwoni ze sie czujnik ciśnienia oleju zepsuł. Pytam jak to stwierdził on ze odpalił właśnie kombajn i na cebisie wskazówka cisnienia oleju jest na min... oraz ze jak kosił słyszał ze czujnik trzasnął (doby ma słuch) chwilowo zdębiałem a potem sie domyśliłem i miałem racje... koles patrzał na temp płynu chłodzącego.... (postraszyłem ze zabiorę gwarancje i więcej tel nie było)

 

Co do trzęsień to warto zauważyć ze bez chederu tucano nie trzęsie tak bardzo - wina leży w napędzie kosy...

 

 

bartosz92 w skrzyni wymieniany jest tylko plastikowy wybierak zmiany i tylko jak go połamiesz wbijając na chama ;p

 

 

RADA

nie wchodzi wam bieg - poruszajcie na luzie hydrostatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

moim zdaniem lepiej do przodu odrobine podjechac niz ruszac hydrostatem, w koncu to zazebienie mechaniczne sie nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@brzozak2 a jak pojedziesz do przodu nie poruszając hydrostatem ? :D


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

RADA

nie wchodzi wam bieg - poruszajcie na luzie hydrostatem

moim zdaniem lepiej do przodu odrobine podjechac niz ruszac hydrostatem, w koncu to zazebienie mechaniczne sie nie zgadza.

@deer daruj, ale czytaj ze zrozumieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf5030    0

sory ze nie na temat ale gdy wejdziemy do strefy euro to takiego tucano kupimu za 100 tys a nie jak teraz za 450 czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf5030    0

no w euro ale wszystko bedzie w euro.tak jak teraz ktos zarabie 3 tys zl,to bedzie zarabial 3 tys euro tak czy nie ,jak tak to bedzie dla rolnikow lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

4 razy mniej zarobisz i 4 razy mniej wydasz, jesli chodzi o cyferki. nie wiadomo dla kogo bedzie lepiej.

nie rob OT!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smerf5030    0

to na to samo wychodzi,zal no trudno pozyjemy zobaczymy

Edytowano przez brzozak2
sam jestes zal - wstawiam % za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz92    0

Mam takie pytanie: jak byli u mnie serwisanci, to podpięli się z notebookiem do Cebisa i go zaktualizowali, w nowej wersji względem poprzedniej doszły gotowe ustawienia pod zboża, można je odczytać na monitorze zamiast wertować instrukcję. Czy można aktualizować terminal we własnym zakresie? Gdzie można znaleźć nowy firmware do Tucano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bartosz92 jesli posiadasz laptopa, interfejs do claasa, odpowiedni program i wiedze jak to zrobić...

firmware znajdziesz na stronie claasa ale i tak tej niedostępnej dla zwykłych użytkowników...

 

wniosek: niewykonalne

 

zresztą te gotowe ustawienia sie tak zgrywają z tym co na polu że prędzej sie dwie niedziele do kupy zejda

tamte wartości sa wartościami orientacyjnymi - ale jesli na ich idealnych ustawieniach nie masz strat, masz czyste i całe ziarno to chce poznać twoja technike upraw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

standardowe ustawienia sie moga czasem przydac (rzadko, ale...). mialem kiedys taka sytuacje, ze pojechalem na usluge, koszilismy we 2 ok. 200 ha pszenicy i na koniec trzeba bylo 2 ha owsa zebrac. jak ja zobaczylem to pole za 2 miesiace to masakra ;)

 

ale skoro juz jest ten cebis, to czemu by nie mialo byc zainstalowane i czekac na odpowiednia sytuacje :P

 

natomiast trzeba uwazac, bo mi w traktorze jak zmienili softa to nie bylo w nim jednej funkcji, ktora pozornie nie potrzebna, bardzo ulatwiala mi prace :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

brzozak2 zakładam, że tym traktorem był MF? bo tam takie cuda na kiju sa możliwe przy zmianie softa - z max wypasionego można zrobić ursusa c-330 B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj