mix

Claas Tucano

Polecane posty

leszek83    0

Jeżeli kogoś interesuje jaką wydajność ma class Tucano to niech odwiedzi powyższą stronę tam są wszystkie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

hmmm bardzo ciekawa jednostka :P

ale ja nie powiedzialbym ze tucan 6 kalwiszowy zbierze wiecej niz 5 klawiszowy lexion z jakims normalnym silnikiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

więc przypuszczasz kryptoreklamę? ;)

dziwna ta struktura serii Claasa, gdzie najsilniejszy model mniejszej serii jest mocniejszy od najsłabszej jednostki serii większej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek83    0

Nie wiem jak to jest ale przedstawiciel claasa sam potwierdził, że Lexion 530 nie zrobi więcej niż Tucano 450, więc daje to dużo do myślenia, a strona na której są te porównania należy do producenta class więc chyba wiedzą lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

taa przedstawiciele korbanka oni to wiedza na pewno lepiej ;) mowia ci tak zeby sprzedac, a nie zebys mial lepsza wydajnosc, dla niego predzej kupisz tukana bo jest tanszy, on na prowizji straci 500 zl, ale zarobi 4000, a jakby zaczal kombinowac z drozszym lexem to moglbys kupic co od konkurentow i tak to dziala.

przeanalizuj parametry to zobaczysz (ja tylko tak rzucilem okiem, wiec pewnosci 100% na teraz tez nie mam).

 

pamietaj, ze claas tez chce sprzedac jak najwiecej, musisz ruszyc banka by ocenic co jest wiarygodne, a co jest chwytem marketingowym, wg mnie taki wikres to tylko reklama, zadnych konkretow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek83    0

Zgadzam się z Tobą , ale pisząc to przeanalizowałem parametry kombajnów , ale także mam porównanie ze spółki mają megi 360 i lexa 540 gościu mówił że lex 540 niewiele więcej robi niż mega a tucano to nic innego jak mega tylko w innych blachach i ulepszony , napisałem tyle co wiem ,a co do przedstawicieli to wiem jak oni działają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

to widocznie gosc slabo ogarnia lexa, bo nie wiem jak moze mlocic niewiele wiecej, przeciez przez klepisko moze przelec ponad 2 razy tyle materialu zniwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no to trzeba bedzie wziasc kalkulator i policzyc, ale to juz nie dzisiaj ;) konedata znow podaje inne dane, a jeszcze inne znalazlem kiedys w zestawieniu kombajnow (chyba przez agromechanike).

nie ma danych a propos srednicy 1 bebna i klepiska pod nim, chyba ze zle patrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek83    0

moim zdaniem nie trzeba kalkulatora wystarczy rzucić okiem na dane , spójrz na powierzchnie sit i wytrząsaczy a średnica bębna nie ma wiele do rzeczy tylko kąt opasania klepiska i szerokość bębna oraz powierzchnia sit i wytrząsaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tak sobie patrzę na polemikę kolegów ...

Domniemam, że porównania producenta były robione na zbożach. Tu masz @leszczek83 rację, że średnica bębna nie ma wielkiego znaczenia, bo są duże prędkości obrotowe, ale wjedź sobie w rzepak to tucano czy mega przy średnicy 450 się chowa do lexa. Co prawda nie kosiłem ani nie widziałem w tym przypadku lexa, ale nawet bizon rekord ma lżej na bębnie od tucano (320 w moim przypadku). W rzepaku to podstawowe ograniczenie wydajności! Jedziesz nie za szybko a pod podłogą jeden wielki "jęk". Swoją drogą nie mam pojęcia czemu zastosowali 450 zamiast 600. W zbożu (ze swojego skromnego rocznego doświadczenia) chyba najczulszy jest na wytrząsaczach. Tak patrząc po czujnikach strat. Choć prawdę powiedziawszy czujniki też realnie patrząc można sobie w buty wsadzić. Na wytrząsaczach przy szybszej jeździe czujnik wykazuje straty a na ściernisku ani ziarenka - nawet przy ustawieniu czułości na 25% mimo, że producent zaleca 60%. Tak reasumując to lex powinien nieco więcej skosić w zbożu. W rzepaku domniemam, że dużo więcej ze względu na bęben.

 

A teraz moja kwestia. Chciałbym się kolegów (właścicieli tucano) podpytać, czy ktoś ma zamontowanie oryginalnie lampy drogowe stosowane do składanego przyrządu żniwnego (te montowanie na słupkach - w linii pionowej pod lusterkami). Chciałbym sobie takowe dokupić i miałbym parę pytań. Proszę o odzew na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek83    0

no to kolega mnie zaskoczył bizon rekord lepiej idzie od claasa w rzepaku , powiem tak sam mam bizona rekorda 1997 i w rzepaku przy plonie 5,5 tony z hektara kosiłem 5 ha dziennie i chyba 20 razy w ciągu dnia bęben się zapchał jak nie więcej z nerwów zamówiłem kombajn mege 360 i w ciągu dnia wygolił mi 26 ha w jednym kawałku , a jak kolega zaznaczył to ma tucano 320 a to ma jeden bęben plus odrzutnik a mega 360 albo tucano 450 ma APS .

 

Na to czemu zastosowali 450 a nie 600 nasuwa mi sie jedna odpowiedz im mniejsz średnica bębna tym mniejsze zapotrzebowanie mocy , jeżeli ta średnica by się nie sprawdzała to nie stosowali by jej aż przez tyle lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No widzisz @leszek83, ja żeby nie paplać bzdetów przyrównałem do swojej 320. A to co napisałeś, świadczy o tym, że APS, to krok milowy w omłocie w roślinach "badylowych" takich, jak rzepak. Moim w rzepaku (zresztą podobnie jak Medionkiem ) to nie poszalejesz, a na moje 90 ha do i tak on jest aż na wyrost. Ale ciekawa informacja myśle dla przyszłych kupujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przeglądając ostatnio YouTube natrafiłem na coś takiego:

W tytule filmiku jest napisnae że jest to nowy tucano z rotorem, czy ktoś coś słyszał o tym prototypie?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas    1

Jest to prototyp CLAAS-a , hybrydowa wersja TUCANO , prawdopodobnie model 470.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morpheus    0

Podobno Tucano posiada młocarnie APS z Megi w wersji niemal niezmienionej. Powiększono w nim nieco chwytacz kamieni co przyczyniło się do skrócenia klepiska pod bębnem przyspieszającym o ok. 3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

Nie mam pojecia ale jak na moje oko to pozbywaja sie żyły złota coś nie do pomyślenia normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bosss    5

no ba, sami się nie pozbywają. Claas na 99% zakończył oficjalnie współpracę z DHK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Hmm a co z serwisem dla tych co już mają jakiegoś claasa? Ciekawe kto teraz będzie sprzedawał claasa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Mi się wydaje że claasowi nie wystarczyło to że korbanek podzielił się na 2 firmy, napewno sprzedaż była zbyt niska i się chłopaki wkurzyli. Może teraz będzie lepszy dealer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Sprzedaż nie była przecierz taka niska.

Może u nowego dealera będzie taniej.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj