mix

Claas Tucano

Polecane posty

Avendrion    40

Strasznie drogie te Tucano... już lepiej kupić używkę lexiona 460 i wyjdzie się o wiele lepiej, a z tego co czytałem to bardzo awaryjne kombajny...


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak ktos chce nowy kombajn to go kupi :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Wiadomo. Nowy to nowy :lol:


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Tak to jest jak płaci się za marke no i nowosć na rynku, jak kogos stac i chce go kupic to i tak go kupi, no ale troche szkoda kasy, bo opinie o tucano nie sa zbyt dobre, na temat awaryjnosci :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No narazie to początki ich eksploatacji ale wrażenia nie są najlepsze :lol:


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

bledy wieku mlodzienczego prawie zawsze sie pojawiaja, po to jest gwarancja :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
Jeśli chodzi o trzęsienie się kombajnu, to nie wiem jak to ująć, ale generalnie kombajn " został stworzony do wytrząsania", drgać zawsze będzie, przecież to nie samochód. No chyba, że ma źle wyważony bęben (w co wątpię), to faktycznie będzie chodził jakby miał się rozsypać (doświadczenie z bizona). Jeśli chodzi o komp to faktycznie wada fabryczna. bardzo dużo tego wymieniają - mi po 1,5 ha pracy.

 

 

ale mi chodzi o takie trzęsienie ktore nie powinno wystepowac w kombajnie, nie poto wytrząsacze mają gumy amortyzujące zeby trząsło.z tym trzęsieniem problem był gdzie indziej gdzies w przy podajniku


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chillout89    1

Jedyna awaria wykryta po uruchomieniu tucano był brak klimy(naprawiono po 3 dniach). Całe zniwa bezawaryjna praca. Cena w okresie podpisywania umowy porownywalna do mediona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
ale mi chodzi o takie trzęsienie ktore nie powinno wystepowac w kombajnie, nie poto wytrząsacze mają gumy amortyzujące zeby trząsło.z tym trzęsieniem problem był gdzie indziej gdzies w przy podajniku

 

Nie będziemy się nad tym rozczulać. Być może jest jakaś wada konstrukcyjna w modelu Twojego znajomego. Pod tym względem można zasięgnąć języka u użytkowników Mediona i Megi, bo przecież budowa (prócz zewnętrznych blach) i zasadza omłotu jest niezmieniona!

 

Jeśli chodzi o awaryjność - nie zgodzę się do końca z kolegami. Ewidentną wadą fabryczną jest komputer, wymienili tego mnóstwo, ale szło to sprawnie i nie słyszałem narzekań na długie oczekiwanie wymiany. Można się przyczepić do blokujących biegów. Mi zdarzyło się to raz w 1 dniu pracy, ale wyczucie maszyny i jest ok. Zapewne z rozpędu mi się kiedyś to przytrafi lecz ja już się stoi z łyżką do opon przy przednim kole rozblokowanie zajmuje 5 sekund. Inne zdanie będzie miał ten kto , jak słyszałem wyrwał dźwignię zmiany biegów, no ale jak kogoś oderwali od kilofa i posadzili na kombajn ;) Po sezonie przyjechał serwisant z Poznania, zmienił jakąś kostkę elektryczną, i dał w 2 miejsca podkładki płaskie oraz wgrał nowy soft.

 

Reasumując. Szybka wymiana komputera na początku sezonu na dobry. 1 zablokowanie (po wprawieniu się to nie zdarzyło). Dalej bezawaryjnie!!!

Ja tam zaliczam póki co go do dobrych maszyn. Ale tak naprawdę można to ocenić po kilku sezonach, choć wydaje mi się, że jak nie siądzie elektryka to patrząc na mediona i megi - nie powinno się nic dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

mój drugi kolega tez kupil tucano z tą samą wadą ...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Słyszeliście o nowym wynalazku claasa ??? Dominator 170 konny w blachach tucano, ale z 4 klawiszami. Ktoś to widział ?? Był u mnie przedstawiciel i mówił ze juz jest on dostępny w polsce ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Bardzo dobre posunięcie by to było, bo pomiędzy dominatorem a tucano gigantyczna próżnia. Gdyby coś takiego było, to pewnie bym kupił zamiast swojego Tucano 320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no co ty <_< :) przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3
Słyszeliście o nowym wynalazku claasa ??? Dominator 170 konny w blachach tucano, ale z 4 klawiszami. Ktoś to widział ?? Był u mnie przedstawiciel i mówił ze juz jest on dostępny w polsce :P:P

Wiesz moze jeszcze cos o nim wiecej? :P


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
no co ty :P :P przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

 

No niby dominator 150 ma porównywalna wydajność co rekord. Więc jak by coś wymyślili większego... a mniejszego od Tucano, czemu nie. Zwłaszcza, że mam 90h i z tegorocznym widokiem na ok 30 ha kupna, a jak zniosą dopłaty do kredytów na przyszły rok, to kto kupi ziemię oprócz warszawiaków :) Więc myślę, że przy 120 ha - jak dobrze pójdzie i mozolnym przyrostem areału na przyszłość maszyna była by w sam raz :P

 

Ja tucaniakiem zrobiłem w zeszłym sezonie 100 mth z dużą dozą dojazdów ze względu na pogodę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40
no co ty :P :P przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

 

Bo np. nie wszyscy chcą się męczyć z rekordem? :P I na mniejsze areały by był na pewno lepszy niż Tucano.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

90 ha do mlocenia to juz nie taki maly areal wcale :P a tucano 170 nie bedzie nic wydajniejszy od dominatora 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Tzn co tu wiedzieć....kombajn 4 klawisze ze 170 konikami identyk jak tucano. Facet mówił ejszcze ze ten ma miec podobną powierzchnie wytrzasanai jak model 320, bo te klawisze sporo dłuzsze maja byc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

@brzozak2

 

Ale to też nie taki areał żeby kupić na niego chociażby Tucano 320 :P


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Powiem tak. Kolega ma Dominatora 150 na 60 ha i stwierdził, że dla niego jest akuratny, ale na większe gospodarstwo by nie polecał. Z kolei inny na ten kombajn na 100 ha i nie bardzo jest zadowolony, bo trochę mały. Musieliby zrobić coś wycelowanego w środek z ewentualną przewagą w stronę tucano 320. Z drugiej strony, jak by to miało kosztować 20-40 tyś mniej od Tucano 320, to i tak bym się zastanawiał i przychylał się do większego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

A nie wspomniałem...przedstawiciel mówił, ze ma byc sporo tańszy od Mediona nawet :P widze konkurencje dla mniejszych TC :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no wtedy to tak, nowy design na pewno bedzie kusil :P , a jak pow. wytrząsaczy bedzie mial wieksza to istotnie bedzie ciekawa alternatywa dla mniejszych gospodarstw :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma ktoś może jakieś zdjęcia prasowe tego mini Tuca??? To może być bardzo ciekawa alternatywa dla tc5050 lub tc5060.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurus    0
Napisano (edytowany)

To by było nawet ciekawe.

Edytowano przez brzozak2
nabijanie postow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj