mix

Claas Tucano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chillout89    1

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem, że inna skrzynia jest w Tucano seria 300 a innna w 400. Więc może w 400 jest to jakoś lepiej rozwiązane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

nie chcę się kłócić ale zdaje mi że jest ta sama... może ktoś to sprawdzić?? a może ktoś kto ma 300 napisze o swojej skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No słyszałem już o tym jakiś czas temu, a i niedawno jak Andrzej z serwisu pasłęckiego był u mnie to mówił, że ktoś wajchę od biegów urwał. Ja mam 320 i na dzień dobry podczas próby w rzepaku jeszcze u sąsiada zablokowałem go na jedynce. Nie zatrzymałem porządnie kombajnu, wrzuciłem luz, a wodzik został w 1 biegu. Na szczęście samo odblokowanie zajmuje 10 sek. No a Jędrzej z serwisu mówił, że ten feler ma tylko 1 , prawdopodobnie do czasu wyrobienia się - u mnie i domniemam u reszty użytkowników raczej się nie wyrobi, zresztą nie wiem po co ta jedynka jest hehe :lol: No a z tym wyłamaniem czegokolwiek to się dziwie, chyba oburącz szarpali. Ja identycznie jak jacekbee, zmieniając bieg nie wkładam w to nie wiadomo jakiej siły. Jak nie wchodzi wrzucam poprzedni, który używałem, bo ten wchodzi bez problemu, ruszam milimetry i próbuję ponownie. Nie przypominam sobie, żeby po niewielkim ruszeniu nie wszedł mi żądany bieg.

 

A co do skrzyni, na 90% jest ta sama. Facet na szkoleniu chyba coś o tym wspominał, ale tylko coś mi tam świta i do końca też nie jestem pewien.

 

jasne brzozak 12 t/ha no i widać kto tu reali nie zna, z taka nowiną to do przedszkola dzieci mozesz iść uczyć.

 

Taaa jak byś Grzegorz pokornie spytał gdzie, to byś dowiedział się, że przy sprzyjającej aurze na Żuławach to nie pierwszyzna. Możesz mi nie wierzyć, w cale mi na tym nie zależy - w moim, a w zasadzie jeszcze w tedy w ojca gospodarstwie rekord to 14 t/ha pszenicy Pegasus.

Mam nadzieję, że będziesz konsekwentny i już nie będziesz nic pisał, bo z każdym zdaniem z tych wszystkich "śmiesznych ludzi" zdecydowanie przodujesz .... obyś samotnie nie wpadł na metę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

darek wystraczy hamulec wcisnac zanim wylaczysz bieg i nie trzeba podjezdzac do przodu :lol:

z urwana wajcha tez sie da zmieniac biegi nie wychodzac z kabiny :) co prawda u siebie nigdy nic nie urwalem, ale zmienialem w medionie co mial urwana :)

jedynki uzywam gdy sa takie warunki, ze mlocarnie zamula (jak woda przelewa sie przez kola, a zboze urosnie wyborne), jak jest slabe zboze to mozna sie bawic na 2 :) . od razu dopowiem, ze wjezdzam w mokre dlatego, ze sa kawalki na ktorych musialoby przez nastepny tydzien swiecic slonce, zeby bylo w miare twardo oddalone 10 km od domu i to poletka po 1-1,5 ha wiec zawsze w sezonie mam pare hardcorowych hekatrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
darek wystraczy hamulec wcisnac zanim wylaczysz bieg i nie trzeba podjezdzac do przodu :lol:

 

Po pierwszym zablokowaniu zawsze używam hamulca lecz nie zawsze chce wskoczyć inny bieg!

 

wjezdzam w mokre dlatego, ze sa kawalki na ktorych musialoby przez nastepny tydzien swiecic slonce, zeby bylo w miare twardo oddalone 10 km od domu i to poletka po 1-1,5 ha wiec zawsze w sezonie mam pare hardcorowych hekatrow

 

No tak koło Wisły to wody nie brakuje, ale i u mnie nie mało :) Mam takie śmieszne kawałki, że woda w zaniżeniu 20-30 cm, a z pługiem jadę jakby jej nie było, gorzej z dalsza uprawą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

tez juz mam tucano 320 dostalem go pod koniec zniw gorczyce nim kosilem szlo za***iscie dobrze a grzesiek nie wypisuj takich glupot nie jechales nim to nie wiesz jak ci sie nudzi to idz zamiataj pustynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Witam wszystkich , kombajn na 250 hektarów TUCANO 440. Proszę o wypowiedzi na temat tej maszyny wady, zalety. Jakie wyposażenie warto kopić ?

Proszę o wypowiedzi właścicieli. Przeniesione na prośbę szanownego moderatora od siedmiu boleści bo lubi zapychać tematy:)


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Przeniesione na prośbę szanownego moderatora od siedmiu boleści

to sie nazywa paradoks, napisz sam wiecej szczegol, skad ktos mamy wiedziec czy potrzebne ci szersze ogumienie, itp.

tak to jest ze podasz 1 informacje i zadowolony, a pozniej trzeba sie dopytywac przez 10 postow o co w ogole ci chodzi

w tym temacie masz juz sporo info o tukanie (ciekawe czy w ogóle go przeczytales), wiec co my mamy dodac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Człowieku jak byś był profesjonalista to nie pytasz sie przez 10 postów tylko wykładasz kawę na lawę i mówisz przykładowo : "mam ten kombajn, mam takie wyposażenie , to jest złe to jest dobre tego nie polecam to warto kopić". A jak ty bijesz piane typu widziałem na allegro, albo na stronie producenta to takie informacje sa nikomu nie potrzebne bo jeżeli drążysz temat to większość tych miejsc już odwiedziłeś. To jest forum i oczekuje sie tu raczej wypowiedzi użytkowników a nie laików co widzieli kombajn przez szybę jak jechali w samochodzie... Panowie nie uprawiajmy partyzantki typu jak to mówi moderator: "pociągnij temat" tylko w życiu liczą sie konkrety. Pozdrawiam wszystkich użytkowników kombajnów Claas.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Przeniesione na prośbę szanownego moderatora od siedmiu boleści
Człowieku jak byś był profesjonalista.....

A ty byś mógł się zachować jak dorosły człowiek a nie jak dziecko któremu zabrano zabawkę (zamknięty temat). Dałem ci linka do prawie identycznego tematu który został zamknięty już dawno a ty się upierasz żeby twój temat był osobno (jakiś wyjątek specjalnie dla ciebie???) bo w obecnym nie podobają ci się posty...

 

 

PS masz chociaż 15 lat??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jesli wciaz sie upierasz ze to my mamy ci powiedziec wszystko na temamt tego kombajnu, to ci powiem:

kup sobie, na 250 ha wystarczy i prawdopodobnie bedziesz szczesliwym uzytkownikiem.

uznaj to forum za nieprofesjonalne i odejdz sam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Proszę bardzo: "jeden za drugim stoi nikt sie nie boi" zmowa moderatorów ;) jak z Panem andrzejem2110 rozmawiałem to mu troszkę argumentów brakowało w wypowiedziach, ale jak chce sie wykazać to niech sobie pisze farmazony. Jak by był bystry to by zauważył ze sa tematy do konkretnego modelu a jemu raczej pasuje żeby tematy nabijały strony bez przynoszenia konkretnych wiadomości dla użytkowników. Gratuluje władzy :D oby była we właściwych rekach...


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

robisz OT, wiec jesli nie tego nie skonczysz to wiadomo...

jestesmy tu po to by sie wykazac ;) , bo spadne ze stolka, nie masz pojecia ile codziennie postow poprawiamy i nikt o tym nie wie, zamykamy tematy, uaktualniamy opisy, bo zalezy nam ze to forum sie prezentowalo, by mozna bylo logicznie cos znalezc, ale dla ciebie oczywiscie najwygodniej jest napisac cos, otworzyc nowy temat i niech inni sie martwia, zapytam po raz kolejny przeczytales ten temat, co jeszcze mozemy dodac czego tu nie znalazles?? umiesz czytac ze zrozumieniem, zdalwales juz jakies testy, mature itp.??

Człowieku jak byś był profesjonalista to nie pytasz sie przez 10 postów tylko wykładasz kawę na lawę i mówisz przykładowo : "mam ten kombajn, mam takie wyposażenie , to jest złe to jest dobre tego nie polecam to warto kopić". A jak ty bijesz piane typu widziałem na allegro, albo na stronie producenta to takie informacje sa nikomu nie potrzebne bo jeżeli drążysz temat to większość tych miejsc już odwiedziłeś. To jest forum i oczekuje sie tu raczej wypowiedzi użytkowników a nie laików co widzieli kombajn przez szybę jak jechali w samochodzie...
dlaczego mnie oceniasz, skoro nic o mnie nie wiesz??
Jak by był bystry to by zauważył ze sa tematy do konkretnego modelu

zyjesz w jakiejs innej czasoprzestrzeni przeciez to jest wlasnie temat o modelu tucano :D do ktorego andrzej cie skierowal, a o ktory ty wczesniej pytales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

Tak Panie brzozak2 znielub mnie jeszcze bardziej. Jestem moderatorem i jestem najmądrzejszy w okolicy ;) wypowiadam sie na wszystkie tematy bo znam sie na wszystkim. Zapamiętaj sobie kolego jak w reklamie: " jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego", wypowiadam sie na temat Ciebie bo czytałem wszystkie twoje posty i po nich stwierdzam ze naprawdę jesteś dobry w te klocki:) ale takie co sie w piaskownicy wywracają a nie na prawdziwym areale:) ... testy i maturę które mi zarzucasz sam powinieneś sprawdzić bo może amnestia pana G cie objęła i jesteś tu z przypadku. A propos tych postów co je czytałem to mnie nie interesuje ze ktoś wyrwał dźwignię biegów (bo to jakiś opętany człowiek) mnie interesują tylko konkrety......


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

to pytaj - odpowiem dla świętego spokoju. ale jak chcesz konkretne odpowiedzi to zadaj konkretne pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dobra ja sie poddaje, pyskowka do niczego nie dojdziemy, ciesze sie ze miales mila lekture 1900 postow ;)

jacekbee odpowiedz tylko wlasnie o to chodzi na co?

podaj konkrety, tylko jakie?

od poczatku o to walcze, ale nawet nie ma na co odpowiadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

hmmmm Jacubee jeżeli masz takowy kombajn to proszę o jego ocenę z Twojego punktu widzenia Twoje za i przeciw... Nic pyzatym. To dla ludzi co nie potrafią czytać :D Jak to Pan moderator mówi ze zrozumieniem proszę;)


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

mam 2 znajomych którzy są "szczęsliwymi" posiaaczami Tucano 340 z tego jeden mniej wadliwy drugi bardzej lecz obydwa maja wady...

Przykład 1 :

-padł komputer pokładowy <po 30 mth> został naprawione

- padł drugi raz <po 40 mth>

-z niewiadomych przyczyn zblokowalo koła leczkomputer nc nie wyswietlił no i tarcze chamulcowe do wymiany

-kombajn z hederem do zboza przechodzi takie drgania ze mógł by robic jako ubijaczka do ziemi..

-i wiele wiele innych drobnych awari typu mały wyciek problem z odpaleniem...

 

Przykład drugi mniej wadliwy:

-kombajn trzęsie sie jak wibrator...

-koła były nie dokręcone... ani jedno...<to akurat wada serwisu>

-no i rolnik kupujący go po otrzymaniu kombajnu doswiadczyl Braku wielu częsci kombajnu (bolcy, zawleczek itp)....

 

jak dla mnie kombajn Drogi i mało wydajny...


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

wydajność- rzecz względna, jak masz 1000ha to się zgodzę, bez wątpienia

 

co do ceny jak kupywałem swojego to pomiędzy Tucano 320 a NH5080 było 12000 PLN róznicy...

 

jeżeli czegoś brakuje przy odbiorze to się faktury nie podpisuje...

jeżeli chodzi o koła- niestety, w książce pisze że należy samemu dokręcić po określonym przebiegu,

jeżeli chodzi o inne awarie- to tylko maszyna i możliwe że w niektórych egzemplarzach moze coś się zepsuć- jak w każdej innej i w takiej sytuacji najważniejszy jest serwis

 

co do pana cirusa- mam 430 i mogę powiedzieć że to kombajn godny polecenia, po 300ha bezawaryjny, bez szaleństw średnia wydajności to ok 14 ton/h prosty w obsłudze, ergonomiczny, komfortowy, zapas mocy (nie przekorczyłem 84% poboru),

jedną wadę jaką posiadałem to były błędnie podłączone (zamienione) węże hydrauliczne do zasilania hederu. usunięto na drugi dzień kombajnowania

drugą wadą jaką wykryłem (ale to tylko moje spostzerzenie) to uważam że oprócz amortyzatorów hedera hydraulicznych powinny być tak jak w Medze rozwiązania mechaniczne - spreżyny

Edytowano przez Matey
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cirus    2

O to mi się podoba konkretnie i na temat, bardzo dziękuje za wypowiedz tego się spodziewałem po tym forum ze siedzą ludzie, czytają wiedza i piszą na temat.


uważajcie żeby wam koło nie odpadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11
wydajność- rzecz względna, jak masz 1000ha to się zgodzę, bez wątpienia

 

co do ceny jak kupywałem swojego to pomiędzy Tucano 320 a NH5080 było 12000 PLN róznicy...

 

jeżeli czegoś brakuje przy odbiorze to się faktury nie podpisuje...

jeżeli chodzi o koła- niestety, w książce pisze że należy samemu dokręcić po określonym przebiegu,

jeżeli chodzi o inne awarie- to tylko maszyna i możliwe że w niektórych egzemplarzach moze coś się zepsuć- jak w każdej innej i w takiej sytuacji najważniejszy jest serwis

 

co do pana cirusa- mam 430 i mogę powiedzieć że to kombajn godny polecenia, po 300ha bezawaryjny, bez szaleństw średnia wydajności to ok 14 ton/h prosty w obsłudze, ergonomiczny, komfortowy, zapas mocy (nie przekorczyłem 84% poboru),

jedną wadę jaką posiadałem to były błędnie podłączone (zamienione) węże hydrauliczne do zasilania hederu. usunięto na drugi dzień kombajnowania

drugą wadą jaką wykryłem (ale to tylko moje spostzerzenie) to uważam że oprócz amortyzatorów hedera hydraulicznych powinny być tak jak w Medze rozwiązania mechaniczne - spreżyny

 

 

Fakture podpisano jednak pod warunkiem ze brakujące cześci zostana dostarczone...zrobione to było w ramach gwarancji...dodam do tego ze kombajn tych 2 rolników były zakupione w tym samym czasie co do dnia...

 

o to aby serwis usuną awarie hederu to rolik prosi sie juz 4 miesiac... "przyjedziemy w przyszym tygodniu" taka odpowiedz otrzymuje...

 

no tak 14.ton/h to bez szału szczególnie ze kombajn ma ponad 200 Km... wiec tak jak mowisz Zapas mocy jest...

 

moze te wszystkie awarie i wady nowego Tucano sa wiynikiem tego ze przeszedl mało testów.. lub za krotko one trwały..


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

A to też @TumeK dziwne. Z tego co piszesz wynika ze te braki wykryte były przed uruchomieniem (nie ważne czy przy fakturze bo można ją podpisać bez patrzenia na maszynę, myślę że w tym momencie to ważniejszy jest protokół zdawczo odbiorczy jak ktoś by się uparł). Chodzi mi jednak o fakt, iż było to przed uruchomieniem, więc był czas na dokładne obejrzenie, przetestowanie maszyny. Na uruchomienie przyjeżdża serwis i jest ich obowiązkiem usunięcie wad, po wcześniejszym poinformowaniu, żeby nie byli zaskoczeni, bo ciężko zmieścić cały kombajn w samochodzie. Ja tak właśnie zrobiłem i w tym momencie nie jestem zły, że czegoś brakowało :) Jeśli chodzi o trzęsienie się kombajnu, to nie wiem jak to ująć, ale generalnie kombajn " został stworzony do wytrząsania", drgać zawsze będzie, przecież to nie samochód. No chyba, że ma źle wyważony bęben (w co wątpię), to faktycznie będzie chodził jakby miał się rozsypać (doświadczenie z bizona). Jeśli chodzi o komp to faktycznie wada fabryczna. bardzo dużo tego wymieniają - mi po 1,5 ha pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

zauważyłem róznież że na pusto (bez masy przerobowej) kombajn nie chodzi tak płynnie jak na obciążeniu. jak ma ''pełny tyłek'' to praktycznie wstrząsy są mało odczuwalne, ale w najgorszym przypadku nie działy mi się takie cuda jak @TumeK pisze.

 

co do wstrząsów wiem, że jak kosiłem kiedyś rekordem i miałem założonych kilka inych noży na rozrabniaczu słomy to tak mi kombajn latał że głową o dach uderzałem :) a sąsiedniej miejscowości to w rekordzie w RSP cały tyłek odleciał - puściły spawy na łączeniu i wszystko się pogieło. wątpię w to żeby claas bubel wypuścił jeżeli chodzi o wyważenie jakiegoś podzespołu.

 

jeżeli chodzi o testy - ludzie czytajcie, tutaj nie ma co testować :) cała technologia już jest sprawdzona,

mega (medion)+ lexion = Tucano :)

chodzi jedynie o montaż, a to się już przekłada na każdy pojedynczy egzemplarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Co do niedokręconych kół w Tucano, to jest to wina śrub, a nie serwisu, W wielu Tucano same się odkręcają, jak korbanek wysłał zapytanie do Claasa, to mu odpisali że trzeba -uwaga- co dziennie dokręcać, lekkie przegięcie :) Tak samo blokowanie się hamulców wada nie odosobniona :) Jak mi powiedział znajomy pracujący jako kontroler jakości w fabryce samochodów "jeśli chcesz mieć auto (w tym przypadku kombajn) które nie będzie miało niedoróbek, to kup takie które produkowane jest co najmniej od roku" tzw choroby wieku dziecięcego, czasami jest ich mniej , czasami więcej, ale są zawsze, i w porsche i w mercedesie, w fiacie i JD i w Fendt-cie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Panowie mam pytanie. Ile kosztuje najtańszy Tucano z hederem 4 m lub 4,5m? Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj