mix

Claas Tucano

Polecane posty

adamg    0

ej nie wiecie ile kosztuje heder do kukurydzy bo teraz sieje a jak kupie tucano to bede musial kupic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
PS darolee twoj ile cie wyniosl z dodatkami netto

 

Szukajcie a znajdziecie .... !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grand51    0

Nie dalako mnie gościu kupił Claasa Tucano [4,5m] podobno dał 400tyś / wczoraj widziałem go w akcji jezdził dosyć szybko trochę szybciej od megi mojego kumpla!

 

Ale wygląda zaje.....

 

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No i pierwsze awarie ;) Wymienili CEBIS, śrubki niepoodciągane.

Tak na marginesie grand51 to w czym kosił? Ja póki co jestem zawiedziony w rzepaku. Ustawienia fabryczne podają obroty bębna 900 i nie bardzo sie nadają bo to kombajn a nie młyn ja miałem ustawione 620 i tak dosyć łupał (oczywiście klepisko w zasadzie odpuszczone całkowicie). Małe obroty bębna i nie pogonisz w ogóle góra 2 km/ha (heder 4,3m). Obaczymy jak w pszenicy to wygląda, bo jeszcze nic nie kosiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grand51    0

Sory on ma heder tak jak ty 4,30 w pszenicy [sypała ok 5,5 t/h] z megą 204 mogli sie mierzyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtron    0

wydaje mi się ze medion 310 i tucano maja takie same długosci klawiszy i powierzchnie sit jak mega 204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

mega 204= mega 350 = tucano 430 (te same podzespoły, pięć klawiszy, APS, podobne sita)

medion 310= tucano 320 (nie mają APS, troszkę inna powierzchnia sit)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

medion 310 jest 5 klawiszowy ale już 340 6 klawiszowy,

 

porówannie

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...ion/medion.html

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa.../mega/mega.html

 

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...ano/tucano.html

 

można zauważyć, że claas od lat dziewiędziesiatych produkuje te same modele, o bardzo podobnej budowie tylko w nowych odsonach i nazwach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

A ja mam pytanko z innej beczki troszq..;) jak WYSOKI jest claas Tucano pytam tutaj wlascicieli i juz teraz zostaje tylko mi prosic o zmierzenie jego wysokosci w najwyzszym pkt.. czyli pewnie kabina(zbiornika nie wliczam bo jest skladany podobnie jak kogut) a pytam dlatego ze stawiamy spory garaz i nie chce zawalic sobie z wysokoscia (poniewaz moze kiedys uda mi sie zainwestowac w ta maszyne) i czy 4,15m wystarczy swiatla wiazdowego...? :) prosze was sprawdzcie mi too... :) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podowski    0
Ale te ceny, które podales sa bez przystawek i bez reszty bajerów??Widze że sie troche znasz na cenach to powiedz ile by Tucano 320 kosztował z ta srednia przystawka do zboza klasyczna, Auto Contur, APS, wózek do hedra, no i szarpacz. ;) Jak mozesz to wymien każdą cenę oddzielnie :)

 

POZDRO

 

A on kossztuje 320tys z vatem czy bez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
A ja mam pytanko z innej beczki troszq..;) jak WYSOKI jest claas Tucano pytam tutaj właścicieli i juz teraz zostaje tylko mi prosic o zmierzenie jego wysokości w najwyższym pkt..

 

Mogę tylko wesprzeć Cię wymiarami Tucano 320. Wysokość 4m (przy kołach 800), przy otwartym zbiorniku 4,5m, a długość z hederem i stołem 11m

 

A on kossztuje 320tys z vatem czy bez ;)

 

320 to model a nie cena. Cena to dobrze ponad 400 tyś netto w zależności od wyposażenia.

 

Tak na marginesie, to zamawiajcie AC zwłaszcza jak kombajn pracuje w rzepaku( nawet przy 4m hederach) . Przedstawiciel mi odradził i to był błąd!!! Druga sprawa to przystawka do rzepaku. Jest trochę "dupczasta" i zastanowiłbym się dobrze nad kupnem .... nie widziałem naszej ( znaczy widziałem ale nie do claasa), ale warta zastanowienia. Może jest inaczej (czyli lepiej skonstruowana) a na pewno dużo dużo tańsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

nie wiem do czego Ci potrzebny AutoContur przy tak małym hederze a szczególnie w rzepaku (stosunkowo do zbórz kosi się wysoko) ja mam 5,4 i nie miałem problemów, chyba że masz naprawdę nierówne pola... co do przystawki to mam oryginalną (zapęcie zajmuje ok 30 minut, odpięcie jeszcze krócej) i nie wyobrażam sobie teraz kosić rzepaku bez niej ze względu na poprawę wydajności kombajnu i uniknięcie strat do minimum przy zespole tnącym. miałem już przystawki przy rekordach i przy kupnie claasa nawet nie zastanawiałem się nad nią- po prostu kupiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Dzieki za wymiary juz wiem ze jct napewno mi wejdzie zrobilismy swiatlo przejazdu jak mowilem na 4 20 ... ;) wiec 20 cm zapasu... ;) a jezeli ejszcze moge spytac ile wynosi szerokosc calego zespolu tnacego o szerokosci kosy 4 50...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
nie wiem do czego Ci potrzebny AutoContur przy tak małym hederze a szczególnie w rzepaku (stosunkowo do zbórz kosi się wysoko) ja mam 5,4 i nie miałem problemów, chyba że masz naprawdę nierówne pola... co do przystawki to mam oryginalną (zapęcie zajmuje ok 30 minut, odpięcie jeszcze krócej) i nie wyobrażam sobie teraz kosić rzepaku bez . miałem już przystawki przy rekordach i przy kupnie claasa nawet nie zastanawiałem się nad nią- po prostu kupiłem

 

No oczywiście, że fakt kupienia przystawki nie podlega wątpliwości! Problem jest taki, że jak już trzeba kosić nisko, a ja muszę tak zrobić minimum co 15 m, bo pryskam pilmetem 1012 - rzepak po desykacji dosyć jest przybity do ziemi. Przy nisko opuszczonym hederze patrzy on nieco w dół, dodatkowo kosy boczne ( boki) są wysunięte ponad 50 cm w stosunku do poziomej kosy tnącej i tu jest problem, że jak już trzeba nisko kosić to mocno trzeba uważać, żeby nie ryć po ziemi bokami. Przy AC bym sobie to wyregulował i byłbym spokojniejszy. Zwykły contur niezbyt się tu sprawdza bo ryją same czubki boków a nie cała powierzchnia.

 

Dzieki za wymiary juz wiem ze jct napewno mi wejdzie zrobilismy swiatlo przejazdu jak mowilem na 4 20 ... ;) wiec 20 cm zapasu... ;) a jezeli ejszcze moge spytac ile wynosi szerokosc calego zespolu tnacego o szerokosci kosy 4 50...? :)

 

Do szerokości cięcia dodaj 50 cm i wyjdzie Ci szerokość całego hederu - sprawdzałem to na 4,30 i 4,90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Tak sobie robilem (sprawdzalem na moim 4 20) ale chcialem byc pewien czy moja hipoteza co do dodania 50cm jest prawdziwa.. ;) dzieki : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Masz racje lepiej sprawdzić, żeby sobie bubla nie postawić. ;) Czytałem tak ten temat i widzę, że zainteresowanie Tucano jest duże. Mnie od Claas'a odstraszył mały bęben i to , że APS występuje dopiero w wyższej seriach. Gdybyśmy wzięli nh w full opcji to cena byłaby podobna jednak 320 nie oferuje dodatkowego bębna. Podczas MDR Poświętne miałem okazję siedzieć w Tucano i muszę powiedzieć, że nh został zdeklasowany w przedbiegach i ten Cebis poezja. Troche denerwujące jest wciskanie guzików aby sprawdzić pewne parametry. Jednak w rzepaku nh ośmiesza claas'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
jednak 320 nie oferuje dodatkowego bębna.

w TC tez nie masz dodatkowego bebna, jest tylko separator slomy, a to nie to samo. dopiero cs ma 2 bebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo ma mały bęben co powoduje, ze przy dużej masie jest problem z przepuszczeniem masy, nie mówię tu o nie domłacaniu bo jak wiadomo rzepak w dużej części wymłaca się na przenośniku pochyłym, wiem bo znam opinie osób, które młóca Claasami, w krótko słomiastym zbożu Claas pokazuje pazur tj. pszenica, owies, jęczmień.

 

Co do dodatkowego bębna to CSX, CS i TC maja dokładnie taki sam typ separatora. W CSX masz poziomowanie sit + to co w CS, w CS jest możliwość zmiany końcowego odcinka klepiska + to co w TC. W Claasach 3 bęben APS'u jest z przodu, zaś w NH z tyłu, co do samej budowy to się nie wiele różnią.

 

 

Masz tutaj schematy:

http://www.newholland.com/FILES/tbl_s25Ser.../TC5000_PLO.pdf

http://www.newholland.com/FILES/tbl_s25Ser...CSX7000_plo.pdf

http://www.newholland.com/FILES/tbl_s25Ser.../CS6000_PLO.pdf

 

Ja podpieram swoje posty jakaś wiedzą. Ten post nie jest atakiem na dwóch użytkowników powyżej, a poparciem moich argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Jak bylismy w trakcie kupna kombajnu to sporo ludzi ktorzy uprawiali dużo rzepaku woleli TC56 niz Mediona 310 (wtedy jeszcze nie było Tucano a to cos podobnego) ze wzgledu na mały beben. W naszym TC (przy o wiele wiekszym bebnie niz w Claasie) czuc ze beben chwilami ma cięzko w tęgim rzepaku a co dopiero mały bebenek z Claasa, jakos nie widze tego :/ Co innego w zbozu, tam Claas moze pokazac co potrafi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Claas jest bardzo dobrą marką cieszącą się uznaniem, świadczy o tym wysoka podaż na rynku wtórnym. Głównie są to maszyny z zachodu, jednak coraz większa liczba rolników wymienia swoje Biozny właśnie na Claas'a, nie koniecznie na maszyny młodsze. Także nowe są popularne pomimo, wysokiej ceny. Wiadomo, że nie można mieć wszystkiego ale gdyby połączyć zalety NH i Claas'a otrzymalibyśmy maszynę wręcz idealną i wszechstronną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

szczerze powiem ze nie wiedzialem ze tc i cs maja taki sam system omlotowy, myslalem tylko ze w tc pod odrzutnikiem slomy jest kawalek klepiska - tak to zapamietalem, a blizej sie nigdy tc nie interesowalem.

W naszym TC (przy o wiele wiekszym bebnie niz w Claasie) czuc ze beben chwilami ma cięzko w tęgim rzepaku a co dopiero mały bebenek z Claasa, jakos nie widze tego

nie wiem dla mnie najwiekszym ograniczeniem przy koszeniu rzepaku jest powierzchnia sit, a jakos szczegolnie nie odczulem zeby beben mial ciezko, mozna mu zarzucic ze robi wiecej polowek poprzez wieksza predkosc obrotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj