mix

Claas Tucano

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
grzesio31    4

@brzozak2

a po co mi lexion na moje 60 ha?

pytam tylko z ciekawosci a dokladniej to znajomy kupil najmniejszego lexa 510 ale nie chce podac ceny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a skad ja mam wiedziec ze masz 60 ha (tylko, nie tylko to rzecz do dyskusji B) ), podalem takie info i juz, wiecej sie nad tym nie zastanawialem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
No nie wiem o co chodzi

1. Tucano kosztuje a przynajmniej pod koniec 2007 kosztował 5 tyś euro więcej od Mediona (Medion 310 - 92 tyś. euro, Tucano 320 - 97 tyś. euro)

2. Oryginał claasa stół do rzepaku 10 tyś euro

3 Komplet opon przód 800, tył 500 5 tyś euro

4. Wózek 2 tyś euro

5. inne mniej istotne dodatki ( climatronic, dodatkowe światło, automatyczny zaczep itp)

Oczywiście cena z cennika, a upust z całości.

 

Powiem tak , nie wiem jaki kombajn chciałeś zamówić, ale to co wymieniłem w sumie robi kilkanaście tyś. a dodając różnice miedzy modelami masz ponad 22 tyś. euro więcej od ceny podstawowej Mediona.

 

No a jeśli chodzi o wcześniejsze ceny, to Mediona 310 z marca czy kwietnia 2007, to historia, bo trochę podskoczyły. Ale nie jest źle, bo euro staniało B) Wiem, bo prawie w tym czasie kupiłem.

 

I tym sposobem zamykam kwestię ceny mojego kombajnu, bo wydaje mi się (choć mogę się mylić), że posty wynikają bardziej z niedokładnego czytania tematu, niż z naprawdę dziwnej ceny mojego modelu. Nie będę już o tym pisał, bo wszystko wcześniej już jest napisane parę razy!

ciezko ocenic roznice w cenie miedzy 320, a 340 bo to sporo wiekszy kombajn, takze za telefon i podzielic sie nowosciami z AF :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@brzozak

wg tego co posiada Twoj ojciec to mamy tylko 60 ha ale jak na nasze warunki to juz jest calkiem sporo B)

 

@piootr

ktos na forum pisal ze cena tucano zaczyna sie od 97 tys euro....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Tucano 430 w czasie kiedy ja ze swoim walczyłem kosztował 120 tyś na dzień dobry uśredniając cene pomiędzy modelami T340 może kosztować ok 110 tyś. Pewnie wiele się nie pomylę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ja mam na 430+ słół+wózek podpisaną umowę (przedwstępną i nadal czekam bo euro spada) na 127 000 euro tj na dzień dzisiejszy 433070 zł (kurs 3,41), na czekaniu zaoszczędziłem już ok 40 tys zł, ja wolałem wziąść 5 klawiszowca ale z APS, wszyscy w okolicy chwalą ten system a ci co go nie mają plują się w brodę, pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tez mi sie marzył kombajn z APS .... ale na moje 90 ha to Tucano z serii 400 to już przerost formy nad treścią. Choć przyznam, że ja mam plecy. Trochę wyczekałem z euro i podpisałem jak stało po 3,57 ale tego co się teraz dzieje to się nie spodziewałem. W sumie to bym dołożył 30 tyś PLN i 430 też by była B) Ale by się ze mnie śmiali, że takie bydle kupiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ja już widzę co się bedzie działo akaj zobaczą moje bydle B) wszyscy z mojego areału maja dominatory 150 albo NH 56 i pokrewne :) a ja wykosze swoje i ogień w usługi :)

 

już mogę odebrać mojego z moroczenia :) ale zaproponowali mi że go umyją, wypastują, nawoskują i wywiozą na Opolagrę, na pokazy a potem przywiozą do domu :) no i jeszcze pokryją koszty pierwszego przegladu (4000zł) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Claas Tucano nie jest jakimś CUDEM więc z takimi tekstami to nie szalejcie panowie jak np. @jacekbee. Claas stara się zawsze upychać swoje maszyny o klasę wyżej, ponieważ cenowo jest mniej konkurencyjny niż inni. Ma dobre wykonanie i jest firmą z tradycjami ale jednak polityka korbanka trochę psuje pozycje takich marek jak Fendt, MF, Claas. JD złapał o co chodzi powiększyli sieć dealerów i objechali z ceny i co??? JD stoją już w coraz większej liczbie gospodarstw. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

heh... następny co nie umie czytać... chodziło mi o wielkośc tego kombajnu a nie firmę. poza tym o politykę korbanka to się zgodzę. nie jest poprawna, ale jak ktoś umie podjeśc do sprawy z głową to cenowo nie jest duża różnica między innymi markami (przy NH było około 20 000 różnicy przy praktycznie takim samym wyposarzeniu), a Class jak na razie i tak jest najelpszą firmą w produkcji kombajnów. jeżeli chodzi o kombajny JD to się nie zgodzę bo na moim terenie nie widać ich w ogóle, a miejsca ciągników JD zajmują głownie Valtry i Fendy. pozdrawniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
No nie wiem o co chodzi

1. Tucano kosztuje a przynajmniej pod koniec 2007 kosztował 5 tyś euro więcej od Mediona (Medion 310 - 92 tyś. euro, Tucano 320 - 97 tyś. euro)

2. Oryginał claasa stół do rzepaku 10 tyś euro

3 Komplet opon przód 800, tył 500 5 tyś euro

4. Wózek 2 tyś euro

5. inne mniej istotne dodatki ( climatronic, dodatkowe światło, automatyczny zaczep itp)

Oczywiście cena z cennika, a upust z całości.

 

Powiem tak , nie wiem jaki kombajn chciałeś zamówić, ale to co wymieniłem w sumie robi kilkanaście tyś. a dodając różnice miedzy modelami masz ponad 22 tyś. euro więcej od ceny podstawowej Mediona.

 

No a jeśli chodzi o wcześniejsze ceny, to Mediona 310 z marca czy kwietnia 2007, to historia, bo trochę podskoczyły. Ale nie jest źle, bo euro staniało :) Wiem, bo prawie w tym czasie kupiłem.

 

I tym sposobem zamykam kwestię ceny mojego kombajnu, bo wydaje mi się (choć mogę się mylić), że posty wynikają bardziej z niedokładnego czytania tematu, niż z naprawdę dziwnej ceny mojego modelu. Nie będę już o tym pisał, bo wszystko wcześniej już jest napisane parę razy!

 

Co do opon to poprawiam, bo przednie 800 kosztuja 4500 euro, a na tył 500 kosztuja 2400 euro (ceny netto).

Jaki heder dostałes w tej cenie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

chlopcy na 60 ha z mozliwoscia rozwiniecia do 120-150 ha to jakiego tucano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Na moje oko to 320 spokojnie starczy, chyba ze masz nadmiar gotówki, to kup z APS.

 

Tak na marginesie swojego Tucana już odebrałem na początku czerwca, nie pisałem, bo ostatnio cierpię na nadmiar pracy :D i net odstawiłem na zimowe wieczory :P a no i prawie 650 stron instrukcji do przewertowania przed żniwami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamg    0

no tez tak sadze nie bede wydawal kasy na za duzy kombajn zaczne odkladac na mf 6485 PS darolee twoj ile cie wyniosl z dodatkami netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Na moje oko to 320 spokojnie starczy, chyba ze masz nadmiar gotówki, to kup z APS.

 

Tak na marginesie swojego Tucana już odebrałem na początku czerwca, nie pisałem, bo ostatnio cierpię na nadmiar pracy :) i net odstawiłem na zimowe wieczory :) a no i prawie 650 stron instrukcji do przewertowania przed żniwami :D

e tam chociaz PW trzeba bylo napisac :) wczoraj sciagalem z ojcem 440 w przejazdowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj