mix

Claas Tucano

Polecane posty

jacekbee    2

darolee, a ile ich [DHK] ''zdoiłeś'' z ceny? nie wiem ile zaśpiewają za 440 :(

 

jestem za 430 bo ma APS a to jest bardzo dobra sprawa, kumpel ma Mediona 310, i mówił że tego mu brakuje...

 

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowano przez robertbara
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
A jeśli chodzi o witrynę internetową DHK no to chyba lysyrolnik kawał czasu tam nie zaglądałeś :(

 

Heh to fakt jakis czas tam nie zagladalem jak mi sie znudzilo patrzeniu w kolko na ta sama niedorobiona strone :(

 

I tez okazyjnie Zycze wszystkim szczesliwego nowego roku 2008 :)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Myślałem ze droŻszy będzie sporo.... :( Dostaliscie płytki od korbanków z ofertą ich maszyn????Ja mam no i musze powiedziec ze w tym Tucano mozna sie zakopchac normalnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
darolee, a ile ich [DHK] ''zdoiłeś'' z ceny? nie wiem ile zaśpiewają za 440 ;)

 

Netto cena wyjściowa mojego zestawu wyszła 116 tyś. ostatecznie 113 tyś euro. rabacik średni, bo ok 2,6%. Wiem, że firmy handlujące mają zasadę upustu 3% od cennika. Ja nawet przy małych zakupach wcześniej wykręcałem 5-7%. Ale DHK to inna bajka mają wyłączność na super markę i rabat jest bardziej uzależniony od dobrego samopoczucia przedstawiciela niż od nas.

 

Co do większego modelu to mam info tylko o Tucano 430:

- heder C 490 bez AC

- silnik Mercedes 177 kW / 240 KM wg. ECE R24

- ogumienie przód 650/75 R32

- ogumienie tył 16,5/85-24

- kabina z klimatyzacją

- ogrzewanie

- informator pokładowy CEBIS SPRINT

- siekacz słomy

- zbiornik na ziarno 7500 l.

- czujniki strat ziarna

- Claas Contour

 

cena netto 119 900 EUR + 22 % VAT

 

A brzozak2 jak już będę miał go na podwórku, to zapraszam zapraszam. Daleko nie masz :D Myślę, że tak kolo marca - kwietnia to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nom podjade napewno, choc kombajny najlepiej sie w zniwa oglada ;) tylko czasu nie ma na takie wypady.

jak mozesz to podaj jaka jest roznica miedzy 320, a 430 w standardowym wyposazeniu, bo ten twoj to nie wiele tanszy jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

najbardziej istotne różnice pomiędzy 320 a 430 to jest moc silnika (tucano320-204kM a 430-258), 430 ma APS (dodatkowy bęben młócący) przez co jest ciut dłuzszy i ma większy zbiornik (320-6500, 430-7500) i to są najwieksze różnice. reszta to praktycznie to samo. no i jeszcze cena ;) pozdr :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

A wiecie ile kosztuje Claas lexion 540 ??? Tak średnio ???


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
najbardziej istotne różnice pomiędzy 320 a 430 to jest moc silnika (tucano320-204kM a 430-258), 430 ma APS (dodatkowy bęben młócący) przez co jest ciut dłuzszy i ma większy zbiornik (320-6500, 430-7500) i to są najwieksze różnice. reszta to praktycznie to samo. no i jeszcze cena :D pozdr :D

chodzilo mi tylko o cene ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ok 60 000 zł ;):D

 

no jeżeli chodzi o wersje podstawowe

 

coś ok 60 000 w wersji podstawowej

 

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
jak mozesz to podaj jaka jest roznica miedzy 320, a 430 w standardowym wyposazeniu, bo ten twoj to nie wiele tanszy jest ;)

 

W standardzie to:

Tucano 320 - 96900 euro netto

Tucano 430 - 119900 euro netto

 

Czyli 23 tyś różnicy. Przy ostatnio kręcącym sie kursie euro kolo 3,62 daje 83 tyś. PLN różnicy netto.

 

Jak, ktoś sie przymierza do kupna maszyn to radze już choć umowę podpisać z zaliczką, bo chodzą słuchy (już z kilku źródeł słyszałem), że maszyny najpóźniej do marca o 15 % do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ale te ceny, które podales sa bez przystawek i bez reszty bajerów??Widze że sie troche znasz na cenach to powiedz ile by Tucano 320 kosztował z ta srednia przystawka do zboza klasyczna, Auto Contur, APS, wózek do hedra, no i szarpacz. ;) Jak mozesz to wymien każdą cenę oddzielnie :D

 

POZDRO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ale te ceny, które podales sa bez przystawek i bez reszty bajerów??Widze że sie troche znasz na cenach to powiedz ile by Tucano 320 kosztował z ta srednia przystawka do zboza klasyczna, Auto Contur, APS, wózek do hedra, no i szarpacz. ;) Jak mozesz to wymien każdą cenę oddzielnie :D

 

POZDRO

przeciez darek juz wszystko we wczesniejszych postach przedstawil, masz pelen obraz zarowno w wersji standardowej jak i z dodatkami, dolicz sobie tylko cene przystawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3
przeciez darek juz wszystko we wczesniejszych postach przedstawil, masz pelen obraz zarowno w wersji standardowej jak i z dodatkami, dolicz sobie tylko cene przystawki

 

Chodziło mi o to ile kosztuje wybrana opcja.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Chodziło mi o to ile kosztuje wybrana opcja.... ;)

W 3 zakładce tematu możesz sobie zobaczyć, co zawiera standard claasa. Podałem specyfikacje Tucano 430. Te same elementy zawiera każda specyfikacja, oczywiście będzie się różnić nieco w różnych seriach, to oczywiste. A dodatki to mogę podać do 320 z hederem 4,3 m:

 

1. przekładania redukcyjna ? 2 466 EUR netto

2. przezbrojenie do kukurydzy ? 1100 EUR netto

3. rozrzutnik plew ? 4146 EUR netto

4. system 3 D ? 3298 EUR

5. zaczep automatyczny do wózka ? 606 EUR

6. napęd na 4 koła ? 14 943 EUR

7. szersze koła na przód 650/75 R 32 ? 3300 EUR

8. szersze koła na przód 800/65 R 32 ? 3 497 EUR

9. koła tył 500/70 R 24 ? 1659 EUR

10. radioodtwarzacz CD ? 840 PLN

11. automatyczna klimatyzacja ? 298 EUR

12. wózek polski - 1900 EUR

13. stół do rzepaku z 2 kosami bocznymi oryginalny - 9800 EUR

14. interesował mnie jeszcze heder z podbieraczem ale jak usłyszałem cenę to mi sie nogi w kolanach ugięły .... około 100 tyś. PLN

 

Innymi bajerami (jak auto pilot i jakuzzi) się już nie interesowałem wiec nie znam cen.

 

Mam nadzieję, że już wszystko jasne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ale widzę że 430 ma te rozmiary opon w standardzie za które darolee zapłacił w opcji do 320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ale widzę że 430 ma te rozmiary opon w standardzie za które darolee zapłacił w opcji do 320 ;)

no raczej nie darek ma przod 800, a tyl 500, w 430 sa 650 przod i jakies tam waskie tyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No dokładnie tak jak Krzysiek nadmienił, ja do swojego biorę 800 i 500. Po co ma się maszyna marnować poza sezonem, jak mogę gdzieś nią jechać na zawody monsterów ;) A tak na poważnie to po ostatnich 2 deszczowych latach stwierdziłem, że warto trochę szersze wziąć i się nie kręcić po polu jak pajac. A różnica między 650 a 800 niecałe 200 euro przy takiej inwestycji to żadna różnica :D Swoją drogą te ceny opon to dopłata do standardowego profilu 620. Ciekawe czy skoro 430 ma profil 650 na przedzie, to ta różnica w cenie była by mniejsza. Z drugiej strony patrząc, że do 800 niewiele więcej dołożę niż do 650 to z 3000 euro chyba sama fatyga mnie kosztuje :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

był u mnie przedstawiciel i wybrałem z ojcem tucano 430 :rolleyes:

wyposarzenie ponad standard to:

-rozrzutnik plew

-zaczep automatyczny

-klima (automat)

-CEBIS (powiedział że to jest w standardzie :rolleyes: )

-wózek

-stół do rzepaku

-heder 540

 

jeszcze zastanawiam się nad wiekszym ogumieniem- w standardzie są 650/75 R 32, myślę nad 800/65 R 32 ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
był u mnie przedstawiciel i wybrałem z ojcem tucano 430 :rolleyes:

wyposarzenie ponad standard to:

-rozrzutnik plew

-zaczep automatyczny

-klima (automat)

-CEBIS (powiedział że to jest w standardzie :rolleyes: )

-wózek

-stół do rzepaku

-heder 540

 

jeszcze zastanawiam się nad wiekszym ogumieniem- w standardzie są 650/75 R 32, myślę nad 800/65 R 32 ,

dalej bede drazyl, dlaczego nie 440?? tak duza roznica w cenie jest? w 440 nie ma tego APSu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

APS jest we wszystkich modelach serii 400. 430 to odpowiednik megi350. na wiekszego mnie nie stać... różnica to kolejne 80 tys. i tak poszedłem do przodu bo mi przedstawiciel wciskał 320--> Medion 310

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
APS jest we wszystkich modelach serii 400. 430 to odpowiednik megi350. na wiekszego mnie nie stać... różnica to kolejne 80 tys. i tak poszedłem do przodu bo mi przedstawiciel wciskał 320--> Medion 310

no niestety roznica cenowa jest rzeczywiscie spora i czasem nie da sie tego przeskoczyc, szkoda bo to nie tylko kombajn o numer wiekszy, ale co wazniejsze o caly rozmiar :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

wiem. jakbym miał pieniądze to bym kupił największy (450), ale jak napisałeś nie można wszystkiego przeskoczyć. jeżeli dojdzie do zakupu to będę się cieszył z tego co mam :rolleyes: i tak ''wypruwam sobie flaki'' żeby kupć 430. dotychczas pracowałem dwoma rekordami z 1990 z czego drugi częściow pracował u stryja (90ha). a ten da mi szanse na więcej. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

To fakt ... kupiłby wieś, ale pieniądze gdzieś :rolleyes: A z tego co pamiętam jacekbee na Twoje 150 ha myślę, że to akuratny zakup. To ile Cię wyniosła ta 430? No i jeszcze tak sie zastanawiam nad tym rozrzutnikiem plew czy nie będzie za bardzo zasypywał plewą łanu. Bo z tego co się orientuje stosuje się to rozwiązanie przy 6-7 m hederach. Może bez sensu ładować kasę i wystarczy po prostu szerzej ustawić skrzydełka od sieczkarni. Wracając do propozycji przedstawicieli, to na moje 90 ha zaproponował mi dominatorka 150. Chyba za dużo czytają pierdół z SPO-PROW o godzinach pracy maszyn. Jak bym przez ostatnie 2 lata miał kosić tym dominatorem to całe żniwa bym się za serce trzymał czy sie uda skosić czy nie. Zresztą mam kolegę, który walczy od roku taką maszyną na 60 ha. Dla niego jest akuratny, ale sam powiedział, że na większy areał już by go nie kupił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

bedzie mnie to kosztować 460 000 do negocjacji (napisze ile jeszcze urwałem :rolleyes: ) znajomyt kupił na 120 ha dominatora i już po pierwszych żniwach pluje się w brodę, ciekawie jaka bedzie jego relacja jak ściągne Tucano na podwórze he he he... a to co oni piszą o godzinach pracy to bajka jest, ten co to ustalał to chyba nawet nie wie jak kombajn wygląda... porąbani ludzie... dla Ciebie w sam raz byłby 320 albo medion 310... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

facet ktory niedaleko mnie obrabia ponad 250 ha od 3 lat ma dominatora 150 i jego kombajnista ma jeszcze czas na chodzenie na zarobek :rolleyes:

wg mnie ten dominator bedzie idealnym kombajnem jak na moje 60 ha + ewentualne uslugi ale to dopiero jak zaczna przyjmowac wnioski na prow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj