Skocz do zawartości
mirasek

Rozruch z 12V na 24V

Polecane posty

locke    291

No można zrobić rozruch na 24V Tylko po co?? Po dwóch dniach stania na mrozie to żaden nie będzie dobrze kręcił.Aby mieć dwa akumulatory to trzeba mieć też rozrusznik 24V bo ten na 12V zaraz będzie spalony...Nie widzę większego sensu w tym.

mtracz    71

Bez problemu możesz założyć przekaźnik 12/24.

Akumulatory należało by sprawdzić, chociażby napięcie spoczynkowe każdego osobno.

Edit:

Rozruch na 24V jest skuteczniejszy.

A rozrusznik 12V podpięty na 24V będzie działał i nie spali się jesli ktoś go nie zakatuje długim kręceniem, ale to każdego można.

Dowodem jest nawet to, że kolega przepinał już akumulatory i działało.

Edytowano przez mtracz

Sadek    446

Kolego bez problemu możesz to wykonać potrzebny http://allegro.pl/li...ącznik 12/24��i dodatkowo przewody i końcówki.

Mam tak przerobione już z 20 lat i działa bez problemu (ciągnik trafiał na gw. na tą przyczynę na serwis wymieniano akumulatory rozrusznik alternator i dopiero przeróbka na 12/24 po okresie gw. zakończyła problem).

Tak na "marginesie" jest już zapewne taki temat, pewnie wystarczyło tylko poszukać.

Edytowano przez Sadek

Wiadomość z agroFakt.pl

lucas9393    0

Właśnie ja cały czas prawie już przełączam na 24v ale niestety tylko kablami i zawsze troche zabawy jest.

Po prostu nie wiem jak się do tego przerobienia zabrać,

Mógłby ktoś pomóc dokładniej

Edytowano przez Marcin91
ortografia

mocher    8

Bez problemu możesz założyć przekaźnik 12/24.

Akumulatory należało by sprawdzić, chociażby napięcie spoczynkowe każdego osobno.

Edit:

Rozruch na 24V jest skuteczniejszy.

A rozrusznik 12V podpięty na 24V będzie działał i nie spali się jesli ktoś go nie zakatuje długim kręceniem, ale to każdego można.

Dowodem jest nawet to, że kolega przepinał już akumulatory i działało.

dokładnie tak jak mówisz kolego 12V rozrusznik będzie działał bez problemu przy 24V tylko jak jak go ktoś nie przegrzeje długim kręceniem, ale i tak 12 podłączona na 24 ma dużo większego kopa i szybciej zapali więc nie powinien się zmęczyć. Przy takiej przeróbce to jedynie co należało by wymienić to elektromagnes na 24V bo na dłuższy okres użytkowania 12V może nie dać rady, a tak to będzie już spokój Środek to różni się jedynie grubszymi szczotkami ale nie ma potrzeby wymienienia ich

FINN    988

pewno masz zwarcie w rozruszniku, a konkretnie tulejki... ja w piątek miałem tak samo... 914 nie mogłem odpalić... i prostownik nie pomagał... a przyczyną okazało się , że tulejek już w ogóle nie ma...

Edytowano przez Marcin91
ortografia

BUSTED    57

ja bym ci poradził masę dobrze wycyścic maiłem tak samo jak ty nawet w lato ledwo pali a po wyczyszczeniu na dotyk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się