Zaloguj się, aby obserwować  
skoko

Jaka to Maszyna!!! SZUKAM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
skoko    0

Hej poszukuje nazwy potocznej maszyny do drzewa chodzi mi dokładnie o rozdrabniacz jak by młyn do drewna zapewne kto czyta najdzie na zrozumienie czego oczekuję

 

chodzi mi o maszynę do której wrzucę całe lub kawałki ściętego drzewa najlepiej i ona mi rozdrobni na WIÓR lub TROCINY posiadam rębak do drzewa ale za twarde są te kawałki potrzebuję czegoś takiego nawet może i rozdrabniać z rębaka takie mniejsze ale muszę uzyskać wiór z danego kawałka drzewa Wie Ktoś może jak ten bajer się nazywa ??


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Młyn tak tylko że nie wiem nie mam się kogo zapytać dowiedzieć się właśnie jak wrzucę do takiego młyna np. kłódkę drzewa max średnicy czy zmiele mi tak abym uzyskał WIÓR i czy musi być całe czy np, jak rozdrobnione rębakiem takie ścinki też zmiele że z takiego odpadu uzyskam ten wiór bardzo małej średnicy ?


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisane jest pod obrazkiem jak wol, ze material wsadowy musi juz byc wstepnie rozdrobniony. Np. takim rebakiem jak na filmie


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

haha 100tys E to używany :lol: a co do tematu to rębak potem młyn domielający. Albo rębak młotkowy z drobnym sitem. Na brykieciarkach dałem ci link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

Czaje

na taka maszynę mnie nie stać :))

Więc pierwsze rębak bez tego nie ruszy czy może inny sposób jest???

Później Młyn Frezowy,Młotkowy+ małe sito do max 2-3mm


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A to pewnie chcesz mieć mobilne by zabrać do lasu? To brykieciarnie wolą kupować trociny? przecież i tak czasem trzeba je domielić więc zrębke też by pomielili może drobniejszą robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoko    0

wiem że wiór ma być do 12% a trociny wezmą nawet i lekko ponad 15% wilgotny więc i suszarnia potrzebna bo od razu świeży to mało dają,

no i jak zrobić właśnie ze ściętego drzewa Trociny po prostu jak najbardziej zmielone drzewo nie każda brykieciarnia ma własne maszyny do mielenia tam do słomy siana to na bank posiadają ale wiem że trociny odbierają kontenerami bynajmniej u mnie niedaleko wioski tak jest podstawia pod tartak pakujesz i papa


▬▬►

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem bo tak robie też, jutro np przyjeżdza 2 kontenerami po trociny do mnie. ale oni je biorą do Konina do Elektrowni. Gdzieś czytałem że suszenie pochłania chyba tyle energii że wychodzi tak jakbyś sprzedał mokre. U mnie biorą tak jak leci a mam mokre 60% ok. Chcę spróbować teraz jak płaci Kronopol, oni mierzą wilgotność i obliczają tone atro i za to płacą czyli za suchą masę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj