patryk141

Jakie kwalfikacje musze posiadać abym mógł przejąć gospodarstwo?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Polus0    16

No, np. KRUS lub oświadczenie rodziców podpisane w UG. Ale na MR pamiętaj, że nie możesz mieć gospodary więcej niż 12 miesięcy.

Edytowano przez Polus0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Tak gospodarstwo może przejąć każdy bez względu na wykształcenie pod warunkiem ukończenia 18roku życia.

Edytowano przez Artur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    894

No wlasnie, i tu kolo sie zamyka bo na MR to nie wystarczy, a wolałbym sie nie zobowiązywac że zdobędę jakiś papier w ciągu 36 miesięcy bo raz ze może róznie wyjść w życiu, a nawet jeśli bym sie na to skusił to byłoby na styk. Szkoda że wszystkie szkoły policealne zaoczne zostały zlikwidowane bo byłoby jak znalazł, teraz zostaje mi chyba tylko zrobienie studiow podyplomowych?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

O to, to. Ja jestem w trakcie takich studiów na SGGW. 12 miesięcy i masz kwit. Praca dyplomowa i egzamin na końcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

Teraz mają być w zamian szkół policealnych jakieś kursy zawodowe dokładnie nie wiem jak to działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Czy w czasie studiowania zaocznego mógłbym równocześnie robić szkołę policealną o kierunku rolniczym ?


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

Koledzy mozecie mi pomoc? Umarl mi tata no i gospodarstwo bylo na niego? Co teraz mamy zrobic? Chcial bym je przejac i wziac jakies dofinansowanie. Tylko jak to jest bo jest mama i mam dwoje niepelnoletniego rodzenstwa a oni by sie zrzekli. Pomomy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam i na wstępie współczuje ,według mnie cztając Twój wpis gospodarstwo było rodziców więc po śmierci ojca dzielone jest po połowie ,pierwszą część ma mama którą może przepisać Tobie natomiast druga część po tacie dzielona jest na was trzech (dzieci).Ty swoją część przejmujesz bez problemu ale pozostałe rodzeństwo mające prawo do spadku nie może się zrzec na Ciebie bo są niepełnoletni ,obawiam się nawet czy czasami nie będzie zarządzał ich częściami kurator do czasu ukończenia 18lat,więc jest problem.Tojest moje zdanie nie chciał bym wprowadzić Ciebie w błąd więc radzę skontaktować z jakimś prawnikiem on to wyjaśni. A co do dofinansowania to tak jeśli spełniasz wymagania stawiane przez ARiMR .pozdrawiam i powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    894

Czy w czasie studiowania zaocznego mógłbym równocześnie robić szkołę policealną o kierunku rolniczym ?

 

Z tego co wyczytałem to zaocznych szkół policealnych już nie ma (trwały bodajże dwa lata) a dzienne wydaje mi się że nie ma przeciwskazań, składasz papiery i jesteś przyjęty. Jeśli ktoś by wiedział więcej w tym temacie to mógłby sie wypowiedzieć bo też jestem zainteresowany.

 

Tak wracając jeszcze do mojego poprzedniego posta, wyczytałem że aby kierunek studiów był uznany za rolniczy musi być w nim 120h przedmiotów związanych z rolnictwem i tu moje pytanie czy ktoś orientuje się jakie przedmioty są do takowych zaliczne? Przedmioty mogą sie sumowac? Z góry dzięki.

 

@dazio~

Również współczuje. Dopłaty weźmiesz bez żadnych szkół, natomiast żeby korzystac z programów Młody Rolnik, PROW itd potrzebujesz już wykształcenie rolnicze (chyba że rodzice opłacali za Ciebie 3 lata składki krus)

 

@Tomasz

Jestes pewien co do spadku dla osób niepełnoletnich? I tego że nie mogą nic z tym zrobic az do momentu skończenia 18 lat?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dazio80008    0

A mozesz mi jeszcze napisac jakie wymagania musze spelniac? Z gory dziekuje...

 

Ja nie znam tych przepisow.

 

Ze szkola to problemu by nie bylo da sie zalatwic no i mysle ze skladki byly jakies kiedys bo teraz sa na zusie znaczy mam juz tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Napisano (edytowany)

Wykształcenie ,wielkość gospodarstwa (dotyczy młodego rolnika ale nie wiem jaka jest teraz minimalna powierzchnia) i po przepisie ubezpieczenie w KRUS to podstawa.

Matey co do rodzeństwa na 100% nie jestem pewien i dlatego proponowalem to skonsultować z prawnikiem.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2011 o 22:04, patryk141 napisał:

Witam uczę sie Liceum ogólnokształcącym (klasa maturalna) i planuje iść na studia nie związane z rolnictwem. Po przemyśleniu nie chcę iść na studia rolnicze, wole wybrać kierunek z innej branży dzięki któremu bede mógł dostać pracę nie tylko w rolnictwie bo jak sami wiecie w tej branży różnie bywa... raz górka ale częściej dołek;/ Ale po mimo tego bym przejął gospodarstwo i musze mieć jakieś wykształcenie w tym kierunku. Czy są jakieś kursy, czy trzeba ukończyć jakąś szkołę (np. "zawodówkę" )?

Możesz iść na studia zaoczne w szkole rolniczej oczywiście jak takie coś istnieje blisko ciebie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj