agrofarm2008

Wszystko o OSM Łowicz

Polecane posty

u mnie ze 2 miesiące temu miałem 4 razy pod rząd duże ilości bakterii (ok. 600tys a nawet raz milion) wszystko było wypucowane i dojarka i basen gumy nowe i nawet serwisant był sprawdzić basen, wyszło że jest dobry. dopiero jak przyjechała ta Pani z mleczarni i pobrała próby ze zbiornika to wyszło 7tys i i do teraz dobre, ale do tej pory nie nie znam przyczyny tamtego stanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

sylwester nie wiesz czemu tak było?? Pewnie to był sierpień ... a przecież oni też musza mieć pieniążki na wakacje ... kiedyś tak powiedział pewnemu rolnikowi kierownik skupu.... tak poprostu i powiedział że na razie to się nie powtórzy ... ale o którą mleczarnię się rozchodzi to już nie powiem bo nie moge ... Słyszałem że w ŁSM dzieją się "ciekawe" rzeczy ale szczegółów też nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miroslawa    0

znowu dużo bakterii .Co mogę zrobić .Z 528 poprawka na 132 tyś teraz przyszedł esemes 235.jak temu zaradzić .Pomocy odechciało mi się tych krów nie wiem co dalej mam robić Jestem z woj.łódzkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

a gdzie ta podwyżka odstawiam coraz więcej ponad 11 tyś a mniej dostaję zastanawiam się na przeniesieniu; u nas laborantka nagle jeździła i pobierała próby bo za niskie były 8 ;9 tyś dostawcą wychodziło to stwierdzili że z z kierowcami coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maverik22    1

mam pilną sprawę, pisze prace inżynierską o osm łowicz i potrzeuje informacji jakimi samochodami wożą oni mleko??? TYP, model i ładownośc w litrach. PILNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mleczarnia Łowicz oddział Konin. U mnie też ciągle kantują na analizie, skaczą albo komórki albo bakterie, nieraz jest tak,że przychodzi krystaliczna czystość a za jakiś czas grubo ponad 100tyś gdzie ciągle doi się tak samo-paranoja. A o komórkach nie wspominam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Każdy orze jak może. Kiedyś mówili- ,,pokorne ciele dwie matki ssie,, teraz bardziej pasuje pokorne ciele dwa baty dostaje.. Znajomy ma krowy i twierdzi że to nie ma sensu, planuje przerzucić się na opasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy wam też w ostatnim miesiącu zjechały nagle parametry ? bo to że ceny za mleko nie obniżyli to spoko ale spadek bez zmian żywienia w ciągu polowy miesiąca o 0,4 na białku i tłuszczu to chyba już przesada


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Ostatnio dałem kierowcy próbkę mleka na somatyczne z ogólnego mleka i w tym samym dniu były brane próby na somatyczne i co się okazuje ,z próbki którą dałem na zbadanie wychodzi 635 a z tej co brała mleczarnia na swoje wychodzi 425 i jak to jest , że wyszła tak wielka różnica z tego samego mleka Jak oni robią te próby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś gdzie można zrobić badanie mleka na zawartość komórek somatycznych (wyłączając badanie w mleczarni)? bo dosłownie cuda się dziją tam u nich, dobrze byłoby to sprawdzić gdzieś...


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

moze poprostu zbadaj sobie oddzielnie od kazdej krowy i tak jest bezplatne i dopiero wtedy zobaczysz co jest u nas rok temu tez wyszlo ze dwa razy duzo i zbadalismy i mialy 3 krowy a zero oznak zapalenia czy czego kolwiek dostaly antybiotyk i jak od nich nie poszlo to wyszlo odrazu dobrze i od tamtej pory spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lok4    0

U mnie też od maja zaczęły skakać że różnice wynoszą nawet po 100tys. na bakteriach. A jeśli chodzi o ilość mleka przy odbiorze to tak od tego roku zaczęło się nie zgadzać z moja miarą, tak jak niektórzy wspominali nawet do 10% na moją niekorzyść. Przez cały miesiąc to się uzbiera spora strata, a oni mają czysty zysk. Czy mają nas za ciemników, myśla że nie umiemy liczyć? I jak długo będą to ciągnąć? Przecież bez końca nie da się tak ludzi oszukiwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

litrami jesli juz to handluja kierowcy i ilosc zalezy od kierowcy ale jak wiedza ze sie mierzy to sie zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dodam teraz coś od siebie związanie z ŁSM JOGO... Mianowicie po nie całym roku czasu powtórka z rozrywki czyli oczywiście komórki somatyczne... 700/800/450/650 takowe oto wyniki z ostatnich prób... I Gdyby się to tylko działo u moich rodziców to ok... ale gdzie jade to słyszę że mało komu przeszło mleko... A to cała trasa, a to większość z wioski... Z tego co ostatnio wiem odchodzą od nich z okolicy najwięksi dostawcy, niektórzy oddawali im po 540 tyś litrów mleka rocznie... W mojej miejscowości również JOGO odchodzi w niepamięć, może trochę mniej płacą ale człowiek przez nerwy i stres tak szybko nie osiwieje w Ksawerowie u Pana Zarębskiego... Tata jutro jedzie podpisać umowę z jego mleczarnią... Od znajomych rolników którzy do niego oddają słysze same pozytywy i żeby wiedzieli wcześniej to tak długo nie "pętali" by się z kłamcami i oszustami którym zależy tylko na swojej kieszeni....

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

tak juz ponad miesiac temu mialobyc pozamiatane ale sie troche przeciaga ze strony kalisza ale przejecie i tak bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

temat się zastał więc odświeże, piszcie trochę swoje refleksje


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

No to się jakoś dogadajcie złóżcie wypowiedzenia a wtedy zobaczycie ile cena pójdzie w górę 10gr na 10tyś l to 1000zł to jest sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj