agrofarm2008

Wszystko o OSM Łowicz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MichalP    60

hej. a co z eko-łowiczanką? Dużo rolników do niej przystąpiło?

 

Ja z tego co widzę, jest źle. Jak bym miał gdzie chętnie bym zmienił mleczarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

czemu uważam że jest źle:

1. cena mleka za specjalna nie jest

2. badanie mleka, pozostawia bardzo dużo do życzenia przykład. badanie 1. mleka poza klasowe ogromna ilość bakterii, 2 dni później powtórka badania mleko suuuper znikoma ilość bakterii, to samo z tłuszczem.

3. załatwienie czego kol wiek w mleczarni stoi na coraz gorszym poziomie

4. szukanie oszczędności poprzez rolnika.

Następny punkt to zebrania z rolnikami i ich przebieg, oraz traktowanie "nas" jak byśmy byli nie potrzebni.

 

I dalej czekam na jakieś informacje na temat eko-łowiczanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Przychodziły już do was umowy na dostawy mleka? Ja jeszcze nie dostałem ale wujas dostał. Nie zagłębiałem się w nią zbytnio ale to umowa wieloletnia na okres wypowiedzenia 3 miesiace. Umowa ta nie daje lepszej ceny więc po co to? Łowicz coraz bardziej leci w ***ja. Spłacamy długi po tych mleczarniach które przejął w ostanim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Koledzy a możecie mi powiedzieć o co chodzi z tą eko-łowiczanką? Chodzi o tą biogazownie która miała powstać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binladen    10

Przychodziły już do was umowy na dostawy mleka? Ja jeszcze nie dostałem ale wujas dostał. Nie zagłębiałem się w nią zbytnio ale to umowa wieloletnia na okres wypowiedzenia 3 miesiace. Umowa ta nie daje lepszej ceny więc po co to? Łowicz coraz bardziej leci w ***ja. Spłacamy długi po tych mleczarniach które przejął w ostanim czasie.

Niby tak ale może jak wyjdą na prostą to póżniej przebiją inne mleczarnie ,już tak było że z łowicza odchodzili a potem sie prosili żeby ich przyjąć z powrotem ,prezes jest na poziomie, myślę że nie doprowadzi do bankructwa

Jak mówi powiedzenie kto nie inwestuje ten się cofa, byc może żle zainwestowali przejmując zadłuzone mleczarnie, dlaczego inni ich nie wzieli? W zeszłym roku nie mogli przerobić takich ilości mleka i ta cena też może być ku temu żeby nie przybywało dostawców

Ostatnim czasem właśnie sugerują jak by im na mleku nie zależało-skoro nawet takie STRZELCE odeszły gdzie indziej-wszystko pozostawia sporo do myślenia


Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

My też dostaliśmy taką umowę do podpisania. Na razie leży nie podpisana, bo czekamy na rozwój wydarzeń. Bardzo poważnie rozważamy odejście od OSM Łowicz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Być może sytuacja się polepszy bo rozszerzyli swój asortyment min o proszkownie w kutnie ale to się okaże. Narazie szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

powiem szczerze ja np. żadnej umowy nie dostałem.

 

A co do prezesa... jak może być w porządku skoro jest prezesem OSM i teraz jeszcze EKO... czyli podwójna pensja....

a swoją droga żebyśmy nie skończyli jak kiedyś skończył OSM Zambrów... Wszystkim mówili ze jest super później się okazało że są zadłużeni nie samo-wicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

U mnie też jeszcze nie ma żadnej umowy w domu, ale wygląda to tak jakby prezes bał się utraty starych dostawców. Na plus, że inwestują i chcą się rozwijać tylko czemu naszym kosztem. W tamtym roku brakło im dużo mleka potencjał produkcyjny zakładu duży więc musieli dokupić. Sporo osób jak widzę odeszło lub chce odejść od Łowicza. Pytanie ile taka dobra koniunktura na mleko będzie się utrzymywać i jak wtedy będą wyglądały ceny mleka w innych mleczarniach? W ogóle co będzie po 2015 ale to już inny temat. Wykupią wszystkie spółdzielnie dookoła to gdzie miałby odejść rolnik ze środka terenu podlegającego pod Łowicz?


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

u nas każdy oddaje do skierniewic mleko niby lepsze warunki ma mleczarnia


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

Rypin podbił cenę i chce zabrać dostawców łowicza kusząca propozycja 1,5za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Łowicz powoli podnosi ale i powoli opuszcza jak nie ma koniunktury w porównaniu z innymi mleczarniami to po pierwsze a po drugie na eko łowiczanke już pierwsze osoby u noatriusza podpsiały umowy z tego co pamiętam to alfabetycznie to idzie


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mpersen    3

U nas sporo osób przeszlo ze Skierniewic do Końskich,ja jak narazie na Łowicz nie moge narzekacz,za litr wyszlo mi 1,38zl,nie jest zle ale wiadomo zawsze mogloby byc lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

czy ktoś może potwierdzić że planują podwyżkę za marzec ? bo doszły mnie takie słuchy


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

nie będzie podwyżki 5 gr za marzec

ktoś wcześniej wspomniał o Strzelcach - podobno poszło o członkostwo przedstawiciela w radzie nadzorczej , cena to sprawa drugorzędna

Edytowano przez nemezis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Przeszedł ktoś na eko-łowiczankę na czym to polega?


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ostatnio Łowicz nowy samochód na moją trasę wypuścił. Więc chyba z kasą to nie jest u nich tak źle. To pewnie za te pieniądze które zaoszczędzili na podwyżkach w skupie mleka ;[ To pewnie te 5 gr więcej co miało być za marzec a nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pisze teraz w prośbą o pomoc, bo to co zauważyłem stało się chyba prawdą, od dłuższego czasu zauważyłem, że przy każdej podwyżce cen za mleko przychodzą mi znacznie niższe wyniki jakości mleka, dodam tylko że żywienie w każdym przypadku nigdy się nie zmieniło. zimą białko zawsze miałem na poziomie 3,55-3,7 latem ta wartość spadała do poziomu 3,35. Od jakiegoś roku czasu zauwazyłem że przy każdej podwyzce cen w ciągu dwóch tygodni wyniki mleka spadały o 0,1 przy niezmienionej ilości mleka i żywieniu lub nawet mniejszej ilości bo krowy byly w póxniejszych fazach laktacji, przy ostatniej podwyżce za czerwiec mleko na tłuszczu zjechało mi o uwaga 0,32 % a białko 0,11! po ostatniej takiej akcji miałem zawieżć mleko do analizy w laboratorium nieszależnym bo takich skoków i tylko za każdą podwyżką to nawet przypadki literatury nie są w stanie wyjaśnić, proszę was czy zauważyliści epodobną tendencję, dodam że 2 dostawców z mojego regionu zauważyło taką samą tendencję. Jeśli się to potwierdzi to robię dym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

Ja zauważyłem to odkąd przejął nas ŁOWICZ (była Zorina) kiedyś już o tym wspominane było, ale chyba u Ciebie @atomik wtedy było wszystko elegancko z parametrami, a teraz widzisz sam ze jest coś nie Halooo.U mnie juz kombinuje jak moge aby białko podnieść dostają soje ,dodatki z górnej polki,pastwisko a i tak powyżej pewnego pułapu nie mogę sie podnieść.Masz racje co podwyżka to skaczą te parametry niesamowicie ,ciekaw jestem jak tam u Innych sprawy sie majaą?po przejeciu przez Łowicz to białko 3.1 nie mogę przekroczyć ,a te same prawie mućki i jedzonko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no ja mam 3,15 ostatni wynik przez ostatnie 10 lat nie miałem takiego, nawet jak miałem problemy z bazą paszową, to się w głowie nie mieści i nie ma uzasadnienia w żaden racjonalny sposób, teraz tego przypilnuję żeby nie być gołosłownym


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

To ze spadkiem parametrów przed podwyżką cen skupu w Łowiczu zrobiło się już normą ;[ Trwa to już jakiś czas. Ale ostatnio coraz bardziej zaczyna się nasilać. Mi też białko spadło do 3 z małym haczykiem ;[ A pasza prawie ta sama. Dajemy tylko trochę zielonki, ale wyniki i tak były chyba przed tym jak zaczeliśmy dawać.

U nas był jeszcze dziwniejszy przypadek. Skończyła nam się umowa i zwlekaliśmy z jej podpisaniem, bo zamierzaliśmy zmienić mleczarnie. Czekaliśmy czy Łowicz wprowadzi jakiś podwyżki czy przechodzić do innej mleczarni. Parę razy dzwonili żeby umowę podpisać to ich spławialiśmy, chcieliśmy żeby cenę podnieśli, ale nie było mowy. Po jakimś czasie zaczeły nam somatyczne wariować. Niestety mleka nigdzie indziej nie zbadałem żeby sprawdzić. Podpisaliśmy tylko umowę i zaraz somatyczne spadły i mleko bez problemu przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

U mnie jest podobna sytuacja ja jestem po byłej ZORINIE i odkąd Łowicz przeją całkowite robienie prób to wszystkie wyniki po prostu wariują a tym dziwniejsze to że gdy dam próbę np.na somatyczne to wychodzą OK a jak oni pobierają to zaraz są podwyższone i to jest nie tylko u mnie A do pomiaru mleka na mojej trasie to już jest normą skakanie litrów nawet o 10% na odbiór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj