agrofarm2008

Wszystko o OSM Łowicz

Polecane posty

Witam wszystkich. Jestem dostawcą tej spółdzielni i zastanawia mnie co wpływa na niskie w porównaniu do konkurencji ceny za mleko płacone tu ostatnio. Przecież do niedawna Łowicz znany był szeroko jako mleczarnia z jedną z najlepszych cen w kraju. Ostatnio zakład nam się rozrósł, co miało go jeszcze umocnić, a tymczasem porażka. Dochodzą mnie już słuchy o zamiarach odejścia z dostawami do innych podmiotów od coraz większego grona dostawców.

Piszcie co o tym sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

No masz sporo racji bo my jesteśmy w Łowiczu( oddział Konin) dopiero od roku i jak sie przenosiliśmy ceny były sporo wyższe od konkurencji, a teraz sa wyzsze tylko nieznacznie, ale wyzsze sa nadal więc w naszej okolicy o ponownych przenosinach raczej mowy nie ma bo poprostu nie ma gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWAN1978    0

Ja dostaje za mleko 1,28. Znajomy odstawia do Lakpolu podobną ilość mleka i dostaje 15 gr. mniej. Według mnie nie ma co narzekać. Aby nie było gorzej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że może być gorzej ale czytając temat ceny mleka doszedłem do wniosku iż Łowicz odstaje od czołówki i nie spodobało mi się to. Wiadomo Piątnica to marzenie ale poziom np. Mlekowity, czy Mlekpolu powinniśmy trzymać co najmniej. Przypominam, że w tym roku premia na XII gdzieś umkła w Łowiczu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWAN1978    0

Fakt, szału nie ma. Taką cene to w 2007 mieliśmy. A o ile wszystko podrożało -ON, nawozy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Nie wiem ile w tym prawdy, ale słyszałem że niby Łowicz chce wykupić Łódzką Spółdzielnię, a biorąc pod uwagę ile już OSM Łowicz wykupiło mleczarni to ceny mleka są sposobem na oszczędności na spłatę zadłużenia takie są moje spekulacje <_< z tego co wiem to dopłata w grudniu była 15gr, a w Piątnicy 40 :blink:


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

z dzisiejszych nowych wiadomości za luty podwyżka o 5 gr dodam po pierwsze, po drugie przejmując Kutno i inne spółdzielcze trzeba najpierw spłacic zadłuzenie które jest w milionach, po trzecie fakt słabiej płacąale się rozwijają, premii nie było bo widocznie nie dało rady wykombinować jak w zeszłych latach, nie siejcie popeliny takimi tematami jak ten, nie każda firma jest na fali zawsze, po trzecie przejteo nowa spółdzielnie w Częstochowie która nie ma mleka ale ma hurtownię i punkty zbytu na tamtejszym terenie, mleka i tak u nas brakuje czesto łowicz kupuje na wolnym rynku. i nie płaczcie że cena jest niska jak ktos ma parametry to i cena jest w miarę, nie porównujcie się z mlekpolem mlekovita itp bo to są mleczarnie z podlasia, mazur z zagłębia mlecznego


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zanim zaczęto przyłączać inne zakłady zakład się rozwijał i wtedy też mówiono, że cena niższa bo trzeba inwestować żeby być konkurencyjnym, później np. Kutno mieli spłacić jego dostawcy bez wpływu na cene w skupie u nas, a co jest teraz? Lepiej płacić za mleko przerzutowe niż podnieść nam, żebyśmy się rozwijali i produkowali wystarczającą ilość? Dlaczego odeszła "fabryczka mleka" ze Strzelc? Dlaczego mamy się nie porównywać z Mlekpolem czy Mlekowitą, czy oni działają na innych rynkach, do których inni nie mają dostępu? Poza tym Łowicz był przecież w czołówce mleczarni od dawna - teraz cena sporo odbiega. Jasne dali te 5gr na odczepnego, ale czy to już rewelacja - porównajmy ceny mleka kilka lat do tyłu i ceny pasz wtedy.

Odnośnie Częstochowy to czy mleczarnia z produkcją 20000l/dzień ma jakiś znaczący rynek zbytu i czy bez zakładu w tym mieście nasze mleko nie mogłoby być sprzedawane na częstochowskim rynku?

Uważam, że powinniśmy dyskutować na te tematy, bo są to istotne dla nas sprawy, a nie sianie popeliny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Dokładnie @atomik nikt tu popeliny nie sieje sama prawda. Dla mnie na duży plus tej mleczarni jest to, że kilka lat wstecz jak inni płacili grosze to Łowicz miał wtedy ceny ok. Jeśli inwestują to muszą i zadłużenia spłacić a najszybciej na cenie mleka zaoszczędzić


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo694    39

My do nich odstawialiśmy mleko po tym jak przejęli kutno. Ale zdecydowaliśmy się przenieść do osm sierpc bo zaczęli nas oszukiwać na ilości mleka a i cena była znacznie niższa niż w sierpcu nie pamiętam dokładnie ale chyba było ok 20groszy różnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ja też nie wiem czy nie odejść od Łowicza. Niedaleko mnie bierze mlekpol oddział w Radomiu. I z tego co wiem to jest prawie 20 gr różnicy. Niech do zarządu Łowicza wreszcie dotrze że nie tylko oni chcą się rozwijać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWAN1978    0

Cena mleka nie jest za niska tylko koszty produkcji są za wysokie. Coraz droższe paliwo, prąd , nawozy, itd., a cena mleka musi być na tym samym poziomie, bo nikt nie kupi droższego nabiału w sklepie. Zresztą na cene mleka większy wpływ ma chyba "susza" w Australii niż Nasze decyzje. A tak na marginesie to Piątnica potrąca 10 procent z wypłaty na udział, a Łowicz tylko 3 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Mieszkam kilka km od łowicza więc nawet jakbym chciał odejść to i tak nie mam gdzie. Pozatym myślę ze na cenę nie mamy co narzekać raczej jest to średnia cena płacona w kraju albo nawet powyżej średniej. Oczywiście zawsze znajda sie mleczarnie które płacą więcej ale dlaczego nie mowicie o mleczarniach które płacą 1 zł a takie jeszcze są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Nie mówimy bo Łowicz zawsze był w czołówce jeśli chodzi o ceny, swego czasu chwalili się nawet, że tylko Piątnica i Mlekovita ma nieznacznie wyższe ceny, reszta na poziomie Łowicza i niższe, a teraz to sie troche zmieniło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram zdanie gruchy18, chyba nikt nie chciałby iść do tyłu, więc skoro ceny w Łowiczu były jednymi z najlepszych to teraz mówimy, że dzieje się coś złego i raczej powinniśmy dyskutować jak temu zaradzić niż pisać, że jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

napisałbym coś o odchodzeniu z OSM Łowicz ale publicznie nie mogę. Byłem na zebraniu corocznym na którym była pani wiceprezes. Odniosłem wrażenie nie najlepsze takjakby szukali oszczędności, nie wiem z czego to wynika. Brakuje mleka w Łowiczu i to jest problem a kupowanie przerzutowe mi się nie podoba. Napewno sytuacja obecnie jest niepokojaca. Uważam jednak że działanie w Czestochowie ma sens jak najbardziej. Długi z poprzednich mleczarni są systematycznie spłacane. Pani vice powiedziała że trzeba szukać oszczędności w cięciu kosztów, taka szansą jest wprowadzony program spedycyjny dla samochodów. Jak największą szansę poprawy uważam wizje połoaczenia ze spółdzielnią w Łodzi ale tu sparwa opiera się o stołki co mnie denerwuje, wtedy napewno by się poprawiła sytuacja. Obecnie cena w Łodzi i Łowiczu jets podobna za mleko z tym że zawsze lepiej płacil od Łodzi. Ja dyskutuję na argumenty prosze bardzo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz007    2

Ja wcale się nie dziwie że Łowicz ma mało mleka, bo już nie jeden dostawca mu ostatnio podziękował. Ale jak Łowicz woli kupować mleko przerzutowe niż więcej płacić swoim dostawcom to jego sprawa. A tak na marginesie to za mleko przerzutowe płaci pewnie min. 1,50zł. A z tym odejściem od OSM Łowicz to pewnie chodzi Ci o to że że niby później nie można wrócić?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWAN1978    0

Kolego atomik o co chodzi z tym programem spedycyjnym dla samochodów?. Na naszym zebraniu była kierownik skupu i nic nie mówiła o takim programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

nie nie o to nieważne, wrócic nie wiem czy można czy nie, właściwie to czemu nie ? program zarządzający transportem melka pełne wykorzytsanie samochodów, układanie tras żeby było jak naj ekonomicznej i brak pustych przelotów, program jest jakos od początku stycznia

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ten program tak dobrze działa, bo wcześniej samochód zbierał mleko z całej wsi na raz, a teraz pojawia się kilka razy w ciągu dnia czasami nawet dwa razy przy jednym basenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

W ostatnim numerze "Hoduj z głową bydło" była tabelka ze średnimi cenami mleka za litr w każdym województwie i w łódzkim była bodajże 3 czy 4 od końca 1,06zł :mellow: Nam wyszło po 1,13zł w styczniu niby ponad średnią wojewódzką. Ale do czołówki daleka droga... Oby tylko ceny się podniosły jak mleczarnia spłaci długi i oby nie trwało to długo <_<


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vala2000    1

jak był ostatnio kierowca mówił 5gr dołożą my jako dostawcy kutna dostajemy styczeń śr1,14 tł4,22 białko3,25 to dostawcy typowo łowicza powinni dostać o 8gr więcej niż my bo mieli dopiero wyrównać ceny 2011 roku to coś tu nie rozumie ludzie likwidują krowy od nas na wsi kiedyś odchodziły 3 pełne cysterny a teraz z ledwością jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IWAN1978    0

Faktem jest że za mleko płacą dobrze mleczarnie, które produkują mleko w proszku i masło, bo te dwa produkty dają w tej chwili najlepszy zysk. Łowicz robi masło, więc cena mleka też nie jest zła. Wystarczy tylko kilka spekulacyjnych posunięć na rynku mleka w proszku i masła, a cena będzie leciała na łeb.Wydaje mi się, że Łowicz długo podnosi ceny skupu, ale też i powoli obniża, bo pewną stabilizacje daje tu produkcja całej tej galanterii mlecznej. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

U nas na wsi o ile wiem to OSM Łowicz więcej płaci niż OSM Skierniewice i wieś podzieliła się na pół jedna połowa oddaje do Skierniewic a druga do Łowicza. O ile wiem to niektóre wsi z gminy Nowa Sucha też oddają mleko do OSM Łowicz :lol:


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj