agrofarm2008

Wszystko o OSM Łowicz

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wolkodaw    1

Witam, powiedzcie jaka jest różnica w rozliczeniu po przystapieniu do "Ekołowiczanki" i czy mozna dołączyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1215    0

Kradną jak najęci ..brak słów badania robią też jak chcą nie dajcie się oszukiwać jest tyle mleczarni wokół złóżcie grupowe wypowiedzenia no i z umową do prawnika bo to co oni tam piszą i mówią to ściema.. zastraszają ludzi o każe ale to nie zgodne z prawem ..też to wszystko przechodziłem ale powiedziałem dość zobaczę co się będzie działo .Jak ktoś już z tamtąd uciekł to niech napisze jak to się wszystko rozegrało bo chce odejść jak NAJSZYBCIEJ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

Czy aby nie pracujesz dla konkurencji? Oczerniasz mleczarnię, która zawsze płaci? To idź tam, gdzie nie będą Ci płacić i będziesz goły i wesoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może to Ty placisz im?? Nie spotkałem sie z taką SM, która " nie płaci". Wszędzie trąbią o tym jak to na wadze chłopa oszukją, za zboże nie zapłacą, oszukają na innej rzeczy, ale, że mleczarnia kogoś nabiła nie ma tego nigdzie. Jest tylko: co za wspaniała mleczarnia, wypłata szybciej od faktury, bardzo dobrze się z nimi współpracuje, dają kredyty, tanie paliwo, srodki produkcji za pół darmo itd. Noo żyć nie umierać. W miarę stabilna cena, tyle mogę powiedzieć o OSM Łowicz a dalej lepiej nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kasa zawsze na czas w okolicach 10 każdego miesiąca, wyniki prób pokrywają się praktycznie z wynikami z kontroli użytkowości mlecznej, cena na dzień dzisiejszy dobra w prónaniu z inymi mleczarniami, Łowicz wolno koryguje cenniki zarówno w górę jak i w dół. Znam wielu rolników co odeszło bo do konkurencji mleko było po 1,7-1,9 zł gdzie Łowicz płącił 1,5-1,6, dzisiaj jest odwrotnie, Łowicz 1,2-1,3 a konkurencja 0,9-1,1


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki24    5

firma stabilna . nie ma co narzekać.u konkurencji na razie jest gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

za sierpień +10 gr


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

każdy pewnie czeka może będzie lepiej sam na to liczne bo jak nic się nie ruszy na plus to odchodzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Dokładnie tak znam dostawców sierpca którzy zawsze wiedzą kiedy są proby i wtedy dodatkowa pomoc w walce z somatyka☺i najlepszy tekst ze federacja zawyża somatycze no uśmiałem się ze hoho ktoś mysli ze ma lepszą cenę To ma ma złote mleko a mlekovita to samo na forum och ach a na priv do dostawcy napisałem jednego z oddziałów bo rozwazalem przejście ale jak wystawił laurke mlekovicię to ja dziękuję płacić za swoje mleko po 150zł za słoiczek i podług oceny rypia ladnie na parametrach także wszędzie super a w Łowiczu gnoj ale parametry mi się zgadzają z oceną róŻnice Max 0,05 i nie zawsze na ich korzysc i somatycze jak wezma w dzień udoju próbnego też się zgadzają i w życiu złotówki nie zapłaciłem ani nie podmienialem nic ale wiem ze są różni i w Łowiczu na pewno też tacy są

Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

No ale na ostatniej fakturze to opiexxlili na lukrowaniu pączków. Nie powiesz, że nie. Większość dostała zaniżone parametry. Grosz do grosza i będzie kokosza:)
Mnie tez wnerwia jak wypisują tu mędrcy że my gnój do Łowicza odstawiamy. Nie martwcie się o nas, spokojnie :)

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@komodo trochę dziwne że Ci się wszystko z oceną zgadza skoro federacja parametry liczy średnią arytmetyczną
No chyba że wszystkie sztuki dają idealnie tyle samo litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No ale na ostatniej fakturze to opiexxlili na lukrowaniu pączków. Nie powiesz, że nie. Większość dostała zaniżone parametry. Grosz do grosza i będzie kokosza:)

Mnie tez wnerwia jak wypisują tu mędrcy że my gnój do Łowicza odstawiamy. Nie martwcie się o nas, spokojnie :)

'

U mnie z oceny teraz 3.39 białko a Łowicz 3,37 ale pamiętaj ze udoj jeden a mleczarnia 6-7wyników w połowie z 4udojow i Nie wiem jak u Was ale u mnie z federacji zawsze wieczorny udoj dużo lepsze wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Komodo o co chodzi z tymi 150 zł? Za co masz płacić? Jak oddajmy do Mlekovity z 10 lat a wcześniej kilkanaście lat do SM KURPIE Baranowo tak nigdy na żadne układ nie poszliśmy. Układy są to wiem a przynajmniej były jak próby robili 2 razy w miesiącu, bo teraz to co odbiór i to ode mnie chcieli próbkę mleka, bo mam zawsze w extra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

@komodo trochę dziwne że Ci się wszystko z oceną zgadza skoro federacja parametry liczy średnią arytmetyczną

No chyba że wszystkie sztuki dają idealnie tyle samo litrów

Po co ci ocena krow jak nie potrafisz odczytac nawet prawidlowo wynikow w rubryce w ktorej jest srednia arytmetyczna mam bialko 3,55 a u gory masz juz WYNIKI PROBNYCHUDOJÓW z uwzglednieniem litrow i tam mam 3,39 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To pisz człowieku normalnie bo Cię zrozumieć nie idzie... a odnośnie tych prób to chyba nie sugerujesz że łowicz co drugi dzień Ci bada białko i tłuszcz. Każdemu robią do połowy raz i od połowy raz tak dla ścisłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Komodo o co chodzi z tymi 150 zł? Za co masz płacić? Jak oddajmy do Mlekovity z 10 lat a wcześniej kilkanaście lat do SM KURPIE Baranowo tak nigdy na żadne układ nie poszliśmy. Układy są to wiem a przynajmniej były jak próby robili 2 razy w miesiącu, bo teraz to co odbiór i to ode mnie chcieli próbkę mleka, bo mam zawsze w extra.

w różnych mleczarniach różnie to wygląda jedni płacą kierowcy i on bierze ze słoika albo załatwia wyżej że piszą na fakturze zaniżony wynik. Albo dostają cynk o próbie i wtedy separator i dokładne mycie. A niektórzy nic nikomu nie płacą dają tak samo cały czas a mleczarnia nie zwraca uwagi na bakterie i somatykę i jest ekstra cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Jak w lowiczu zamontowali automaty do prob kierowcom to się bidulkom ciągle psuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

To pisz człowieku normalnie bo Cię zrozumieć nie idzie... a odnośnie tych prób to chyba nie sugerujesz że łowicz co drugi dzień Ci bada białko i tłuszcz. Każdemu robią do połowy raz i od połowy raz tak dla ścisłości

śmieszny jesteś widać jak sie interesujesz mlekiem swoim moj kokega tez uważał ze w emiku piszą 15 i wyniki i 31 też to znaczy ze 2razy biorą w miesiacu a to poprostu srednia z polowy biora prawie za kazdym razem wystarczy zadzwonic i podadza wszystkie wyniki z polowy lub jak jestem w serwisie iść do skupu poprosić wydruk i masz wszystkie wnuki jakie brali kto jest z lowicza niech jutro dzwoni do skupu i zobaczymy kto ma rację .Jeszcze prawdy na tym forum nie napisałeś tylko się madrujesz wiesz ze gdzieś dzwoni tylko nie wiesz w którym kosciele Edytowano przez komodo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Pisząc na telefonie nieraz coś zmieni i nie zauważe ale jak się nie ma racji najlepiej odwrócić uwagę na coś inne niż przyznać się do błędu ja po prostu uważam ze jak się nie jest czegoś pewnym to się tego nie piszę żeby innych nie wprowadzac w błąd i tyle w temacie Łowicza poczekajmy do rady i bedziemy dyskutować o ile będZie bo narazie zanosi się na to ze może być 30 lutego hehe bo tak zmieniają ze im lutego braknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Benzynek
      Witam. Mam problem ze zbiornikiem na mleko. Wczoraj mleko w zbiorniku zamarzło .a na sterowniku pokazywało 4 stopnie. Na serwisie powiedzieli mi że to wina czujnika temperatury i powiedzieli że to nie jest duża awaria i sobie to mogę wymienić. Wymieniłem czujnik wlałem wodę żeby sprawdzić czy dobrze działa i okazało się że jest ten sam problem. Na sterowniku pokazuje 10 stopni a woda w środku na 2 stopnie. Zbiornik to WSK Krosno 400l. Miał ktoś podobny przypadek?
    • Przez MATUS2
      Mam okazje przejść do Firmy InterMilk z siedzibą w Góra Motyczna 162C.
      Czy ktoś mi może powiedziec coś więcej o tej firmie? Czy jest wiarygodna i jak z wypłacalnością?
       
    • Przez Anilah
      Potrzebuję  tabelę kalibracyjną ilości mleka do schładzarki Alfa Laval Agri RFT 330L, czy może ktoś posiada, byłabym bardzo wdzięczna.  
    • Przez hieronima
      Hej, szukam byłych i obecnych dostawców CSM Ciechanów, którym nie podoba się sposób informowania o cenach mleka, które miały nieprzyjemności z Prezesem, np. W związku z wypłatą udziałów itp. 
    • Przez LUKAS616
      Witam
      Na schładzalniku do mleka Alfa Laval TE 92 pokazuje mi się błąd e2 i wyłącza się zbiornik. Czy ktoś wie co on oznacza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj