Skocz do zawartości
modelarz

MTZ 82 ile oleju ...

Polecane posty

modelarz    0

Witam, wszystkich użytkowników jestem nowy na forum. Mam takie pytanko: ile idzie oleju do silnika w MTZ 82 ??? Mam mtz 82 z 96r. i tu jest problem w katalogu jest podane że leje się 15L, a ja wlałem 12L i poziom jest ponad max. kreske na bagnecie. To ile w końcu powinienem wlać oleju do silnika ?? Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc modelarz :rolleyes:

sebe1033    64

no bo oni dolewkę uwzględnili :P ja tam jeszcze z chłodnicy spuszczam to 1 więcej wejdzie ;) a jak masz stan na bagnecie to nie ma co się martwić (a silnik już chodził oczywiście)

andrzej207    0

po zalaniu odpal silnik żeby pochodził ok 2-3 minut i wówczas sprawdz stan z chłodnicy również spuszczałeś

Wiadomość z agroFakt.pl

blizniak1    0

U mnie też nie wchodzi tyle oleju co piszą w instrukcji obsługi. Po uruchomieniu silnika skontroluj poziom oleju - w razie potrzeby dolej.

CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

modelarz    0

Witam, ok bo myślał że coś jest nie tak. Oczywiście silnik po wymianie pracował przez kilkanaście minut. Ale z chłodnicy nie spuszczałem oleju. Czy to coś zaszkodzi ???

Uziu92    1516

korzystajac z tematu podlacze sie do niego

w jaki sposob spuszczacie olej z chlodnicy czy odkrecacie przewody do niej prowadzace czy moze jest jakis korek spustowy o ktorym nie wiem :)

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

andrzej207    0

patrząc od przodu po prawej stronie masz połączenie gumowe pod nim na dole jest taki jakby trojak ze śrubką tam spuszczasz olej

Uziu92    1516

sprawdze wszystko dokladnie dzieki za pomoc

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Marcin1987
      Mam pytanie skierowane do właścicieli Mtz-ów i nie tylko czy przy ujemnej temperaturze macie problemy z uruchomieniem silnika bo podobno ruskie ciężko odpalają zimą chyba że ktoś ma rozrusznik ''planetarny'' to jest dużo łatwiej ja swojego mam na tym fabrycznym i mam go dopiero od lutego czekam na wasze wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez rbit
      Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem na feldze prawego przedniego koła olej. Nie było go dużo a ten wyciek z tej szczeliny pomiędzy piastą a korpusem zwolnicy. Co może być przyczyną i czy to poważne? Ciągnik jest nowy ledwo co dotarty. Pytam bo jeszcze do maja następnego roku ma gwarancję tak że jakby co to na drugi przegląd podam usterki i niech robią serwisanci. A nie działający wskaźnik paliwa to może być skopany sam czujnik?
    • Przez Karwan91tdi
      Witam kupiłem ostatnio mtz 82 z 1984 r usterki w nim to nie działający przekaźnik wom oraz z hydraulika gdyż siłownik podnosi tylnie cięgła do góry a po powrocie dźwigni w pozycje 0 cięgła samoczynnie opadają . Czy ktoś może mi poradzić jakie mogą być przyczyny podanych usterek?
    • Przez BeniaminGrodek
      Panowie mam problem mam MTZ 50 z silnikiem d-50 i chciałbym się zapytać czy ktoś może już wstawiał silnik do takiego  Z MTZ 80-d240 czy podejdzie pod korpus sprzęgła. Skrzynie ??? Wiem ze sprzęgło by trzeba było wymienić. Ale czy ktoś coś takiego ogóle robił i co trzeba zmienić ???
    • Przez Lukasz9696x
      Witam kupiłem ciągnik jumz ktory poprzednio był koparko spycharką przerobiłem go na ciągnik rolniczy i mam problem ktory dotyczy przeglądu mianowicie jest napisane ze to pojazd specjalny i nie moge nigdzie w okolicy zrobić przeglądu czy mozna coś z tym zrobić ?