malydyzio2

Jak wykonać sterowanie do rozdzielacza hydraulicznego z elektromagnesami?

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego niebezpieczne jest dlatego, że każda awaria elektroniki może spowodować np. niekontrolowane opuszczenie ładunku. A to może być groźne. Dlatego oryginalne sterowanie jest takie drogie. Co do pomocy w zbudowaniu urządzenia to za odpowiednią sumę (wstępnie licząc przekraczającą cenę nowego rozdzielacza) dałoby się to zrobić. Ale skoro nie działa jeden kanał to w sterownik najprawdopodobniej da się naprawić. Wystarczy sprawdzić jak są sterowane pozostałe sekcje, usunąć masę zalewową i naprawić sterownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris4cars    0

żeby było to takie proste to udało by się to szybko naprawić ale niestety firma w stolicy która "specjalizuje" się w naprawie wszelakiej elektroniki poddała się i odesłała sterownik o_0

Mojej osobie niestety nie udało się wydłubać płyty sterownika z obudowy - masa zalewowa mimo podgrzania trzyma jak głupia :/

sam rozdzielacz jest sprawny, wina leży tylko i wyłącznie po stronie sterownika.

Podjoł by się kolega ewentualnej naprawy ów sterownika? odpłatnie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli uda się do niego dostać to mogę się podjąć, chociaż najlepiej jakbym miał cały wózek do prób. Tylko skoro piszesz, że nie można się do niego dostać to będzie problem, bo przy usuwaniu masy uszkodzi się płyta. Możesz zrobić zdjęcia sterownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris4cars    0

ogólnie masa jest miękka i bez trudu da się ją usuwać z góry, gorzej jest z wyciągnięciem go z metalowej obudowy :/

Próbowałem podgrzewać tą masę ale na powierzchni całej płyty wychodzi ogromna przyczepność. Foto zrobie i wstawie pod wieczór.

Z góry zdrapałem prawie połowę masy jak nie więcej. Całego wózka raczej nie wyślę paczką :D mogę ci rozpisać ew. gdzie dochodzą potencjometry a gdzie są wyjścia el. zaworów. Mogę też pomierzyć gdzie zasilanie i masy. Tak abyś mógł go odpalić go na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z opisem wyjść to nie ma problemu, bardziej chodziło mi o sprawdzenie oscyloskopem jak sterowne są cewki. Ale to opanujemy, zrobię na stole jakiś układ symulujący elektrozawór i zobaczymy. Ok, czekam na zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Witam od grzeje kotleta, chciałbym załozyc rozdzielacz na elektomagnesy do przyczepy sammozbierającej. Przyczepa ma silowniki jednostronego dzialania od podbieraka, lamanego zaczepu i klapy tylniej oraz posuw hydrauliczny na dwa weze. Głownie chodzi o zalozenie rozdzielacza na silowniki jednostronego dzialania tak aby panelem sterujacym otworzyc przeplyw a dzwignia od hydrauliki zadac cisnienie. Czy do tego typu silownikow wystarczy rozdzielacz z jedna cewka czy musi byc z dwoma? I jak najtaniej zrobic panel z kontrolkami i jakims bezpiecznikiem?słucham porady...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mogą być zawory z jedną cewką, bo i tak będą służyć tylko jako dzielnik strumienia na trzy cylindry. Co do sterowania, to w sumie będzie ono proste. Wystarczą trzy przyciski astabilne zblokowane typu isostat i cewki zaworów sterowane przekaźnikami, lub pojedyncze przyciski astabilne, a funkcję włączenia tylko jednego zaworu można zrealizować na stykach dodatkowych. Tylko pamiętaj, że takie proste sterowanie wymaga stosowania zaworów o cyklu pracy 100%. Jeżeli zawory będą miały zredukowany cykl pracy, to należy uwzględnić to w sterowaniu i po odpowiednim czasie wyłączyć zasilanie cewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Myslałem zeby kupic 3 pojedyncze zawory 12v z jedna cewka typu otworz zamknij(na otwarcie napiecie). Zrobic kolektor zasilajacy i je razem spiac, jesli przykladowo potrzebuje uzyc pierwszego zaworu to pstryczkiem w kabinie zadam napiecie na niego, on sie otwiera i dzwignia od hydrauliki zadaje olej na silowniki, jak chce drugi zawor to zamykam pierwszy, drugim pstryczkiem otwieram drugi zawór i ta sama dzwignia od hydrauliki zadaje prace na inny silownik i tak kolejno...teraz pytanie czy trzeba miedzy cewka a pstryczkiem dac jeszcze jakies zabezpieczenie czy tylko miedzy zasilaniem a pstryczkiem?? i jak dlugo moze byc zadawane napiecie na cewke zeby jej np nie spalic?? I widze ze kolega Elektrotechnik jest fachowcem w tego typu sprawach moze poleci jakis w miare dobry i tani zawór 12v??Bo rozdzielacz 3 sekcyjny kosztuje pare ladnych PLN


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No przecież napisałem, że masz szukać zaworów o 100% cyklu. Wtedy nic się z nimi nie stanie. Możesz zrobić tak jak napisałeś z tymi przełącznikami, tylko wtedy nie masz zabezpieczenia przed włączeniem dwóch zaworów jednocześnie. A takie coś powinno być, dlatego zaproponowałem sterowanie na przekaźnikach z samopodtrzymaniem i zabezpieczeniem na dodatkowych stykach. No i nie zapomnij też o diodach gaszących na cewkach. Co do ceny, to nie licz na kwotę mniejszą niż 400zł za pojedynczy zawór. Jak dobrze poszukasz, to całość zrobisz za 1500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam. ponawiam temat :) chciałbym odrobinę udoskonalić kombajn do ziemniaków ANNA. mam pomysł na zamontowanie kilku tłoków i silnika hydraulicznego w tym kombajnie. mianowicie: silnik hydrauliczny do napędu taśmy od opróżniania zbiornika z ziemniakami, jeden siłownik do regulacji położenia zaczepu, drugi siłownik do regulacji wysokości całego zbiornika na ziemniaki oraz 3 siłownik który jest od nowości czyli do dźwigania lemiesza. oczywiście chciałbym wszystko podłączyć przez jakiś rozdzielacz sterowany z kabiny ciągnika tak aby otworzyć odpowiedni zawór na odpowiedni tłok i regulować przepływ oleju dźwignią hydrauliki w ciągniku. Jestem całkowicie zielony w tym temacie, wnioskuje że potrzebny jest rozdzielacz 4-sekcyjny. ale w związku z tym że nie znam się na tym prosiłbym o podanie jakiś konkretnych części z niewygórowaną ceną (czyli jakiś rozdzielacz i sterownik). pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro nie masz pojęcia, to i tak tego nie zrobisz. Rozdzielacz masz tu. A ten Twój "sterownik" to są cztery przełączniki to sterowania sekcjami. I to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

dzięki za łaskawą odpowiedź :-) dla chcącego nic trudnego, zrobię i będzie działać, kable mi ktoś połączy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Witam, ktos sie orientuje jaki moze byc koszt jednej sekcji zawor dwustronnego dzialania  i sterowanie elektryczne "proporcjonalene" Chce wykorzystac do obslugi belki w opryskiwaczu rozdzielacz blokowy ale pasuje mi jedna sekcja z plynna regulacja przeplywu do sterowania silownika wychylenia belki. Jednak jak cena bedzie za wysoka to zrealizuje ta regulacje na jednej z sekcji z ciagniaka(rozdzielacz manualny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Od 2000 PLN netto. Tylko nie rozumiem po co proporcjonalny. Wystarczy zwykła sekcja i dławik regulowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parich    0

Od 2000 PLN netto. Tylko nie rozumiem po co proporcjonalny. Wystarczy zwykła sekcja i dławik regulowany.

 

To w takim wypadku zrelizuje ta regulacje na rozdzielaczu cignika ktory posiada regulaje przepywu. Po co, zeby plynnie sterowac i z rozna szybkoscia wysuwem silownika.

 

Mozesz polecic jakies trwale przelaczniki 3 pozycyjne monostabilne do sterowania sekcjjami rozdzielacza? w tej chwili chce wykorzystac panel od sterowania szybami i lusterkami z jakiegos samochodu i zasilic cewki przez przekazniki. Jednak jak by ten panel ktory mam byl nie sprawny to zrobie to na przelacznikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fordtw15    0

Witam wszystkich

Chciałbym wykonać taki panel sterujący

http://allegro.pl/panel-sterujacy-rozdzielacza-hydraulicznego-4p-12v-i7221031625.html?reco_id=c0e62119-2eb7-11e8-ad63-246e9680c9a8&ars_rule_id=201

chcę go wykorzystać do sterowania cewkami w rozdzielaczu, do tej pory mam zrobiony ale w prosty sposób z włączników startera z c-360, po dwa guziki na sekcje ale brakuje mi sterowania głównym zaworem w rozdzielaczu za pomocą każdej funkcji jak w tym z allegro. rozwiązałem u siebie to tak że dodatkowym przyciskiem uruchamiam zawór główny ale jest to uciążliwe ponieważ używając obojętnie której funkcji muszę dodatkowo wcisnąć włącznik od tego głównego.

Nie wiem jak to rozwiązać 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj