losiek13

Czy warto trzymać zboże na magazynie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losiek13    0

Mam około 450 ton pszenicy na magazynie i nie wiem czy mam wywieść. Czy cen pójdzie w górę?? czy spadnie?? a może sie utrzyma. A co wy sądzicie o tym piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DUCH1986    3

Myśle że za chwile zacznie spadać, w góre raczej nie pójdzie. a po ile masz możliwość sprzedaży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Na peweno juz ceny zbóz nie wzrosną to jestem raczej piewien na 100%

ps. Słyszalem ze Polska ma zacząc sprowadzać zboza z zagranicy a miedzy innymi z Australii a wiec i tak ma olbrzymie poklady zboza zwazajać na to iz zostaly zalane gigantyczne tereny

 

nie wiem jak tam u was w okolicach ale u mnie pszenica jest po 960

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie po 1000zł i nawet 1050 jakoś. Wiosna tuz tuz i rolnicy masowo będa wyprzedawać zboże aby mieć na kolejne zasiewy. Na 100% cena nie wzrośnie bo i tak kupę kasy oferują więc chyba najlepszym rozwiązaniem jest sprzedać i za tą gotówkę można obsiać jeszcze pola na przyszły rok a przenice z tego roku przetrzymać do następnych żniw. Wg mnie to w przyszłym roku zboża będą tanie a przenica nie powina przekroczyć 800zł ale to tylko przypuszczenia. Wkońcu to mały hazard albo wygrasz albo stracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co czekać ile by cię zadowoliło pa co jest taki pazerny.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

Cena na 100% nie wzrośnie, gdzież by dali rolnikowi tak dużo forsy skasować...

A ja już ponad połowę zboża wywiozłem i nawozów wzięliśmy trochę, a dzisiaj zakuliśmy 500l ukraińskiej ropy na start w wiosennych pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rodak11    0

Co do importu pszenicy też słyszełem z Australii ale to raczej będzie pszaowa, bo przecież na mąkę musi mieć odpowiednie parametry, a do paszy to pokręcą pomielą i ,,chłop" kupi. Moim zdaniem jeszcze cena wzrośnie nie wiele do ok 1100 zł/t, bo żniwa jeszcze daleko, nie wiadomo jak przezimowała pszenica z uwagi na panujące warunki atmosferyczne, śnieg na polu i w zapowiedziach synoptyków mroźno do połowy marca.Na krajową pszenice do konsumpcji spożywczej musimy poczekaś gdzieś do końca września, musi troche poleżeć nim trafi na mąkę, a to jest jeszcze dość długo. Takie jest moje zdanie w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Rzepak wywiozłem , i pszenicę też bym wywoził (ale wszystko idzie na paszę) bo cena raczej nie wzrośnie może jakieś grosze ale na ilości robi już się kasa.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Dzięki wielkie za pomoc po weekendzie zacznę wywozić pszenice. A ten temat nie uznaje za zakończony. Piszcie jaka jest u was sytuacja w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

dostałem cenę 1050 zł/t moim zdaniem jest to bardzo dobra cena.Ładnych parę lat nie było takiej ceny oby była taka w następnych latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

ale nie tylko cena pszenicy jest dobra np cena kukurydz w tym roku doszła do 900zł/t albo i lepiej,rzepak końcową cenę utargował w wysokości 2200zł/t szok... jeśli w następnych latach będzie taka cena to polskie rolnictwo odbije się od dna i będziemy mieli coraz lepsze sprzęty coraz lepsze plony i nie będziemy się martwić alby nam starczyło do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

losiek troche dajesz sie oszukac tymi cenami. Wszystko idzie w górę także cieszysz się z plonu ale chociażby paliwo poszło w górę. art spożywcze i wogóle wszystko idzie w górę. więc coś za coś. Do tego kataklizmy. Dwa lata spokoju i cena będzie jak z przed lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

@ tomi382 może masz racje ale jest lepiej niż było rok temu z cenami zbóż i na czysto więcej wychodzisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj