Gorbaczow

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

Polecane posty

lanzer25    2

Nasze polskie najlepsze kombajny . Nie ma co sie pchac w rupiecia z NRD . A co do czesci to idziesz do Agromy kupujesz co ci potrzeba i szybko naprawisz, a co do niemieckiego rzadko spotykanego, to pewnie ciezko z czesciami i jak sa to trzeba jezdzic i zbednych kilometrow idzie zrobic.

Moja rada bierz rekorda i nie ma co sie zastanawiac.

 

Jak kończysz zdanie kropką, to chyba zaczyna się z dużej litery co?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Też bym był za rekordem bo w Miejscowości jakiej mieszkam najbliższy sklep z nie wszystkimi częściami jest dość spory kawałek drogi .

Nie to co do bizona . Wszystkie praktycznie okoliczne sklepy sa zaopatrzone w "cos" do niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

Kolego jezdze rekordem 5 lat i nic sie nie dzieje . zaczynam od rzepakow i koncze na kukurydzy i jak siądzie jakies lozysko albo jakis pasek sie konczy to sie idzie do Agromy i masz w 5 minut, a do kombajnu produkcji NRD, ciezko dostac czesci, trzeba na zamowienie albo szukac z innych maszyn. Wiec lepiej kupic cos co jest chodliwe. Jak bizona kupisz w dobrych pieniadzach, to i w dobrych go sprzedarz, a jak kupisz cos czego jest malo na rynku, to za moment bedziesz robil promocje na sprzecie, bo raz ze nie ma czesci, a dwa to szybko traci na wartosci.

 

To samo,co wyżej !!!!!!!

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    891

Zalezy w jakich rejonach kraju, powazniejsze rzeczy i tak robisz przed sezonem, a jesli nawali cos w trakcie sezonu to akurat u mnie problemu z czesciami nie ma. Druga sprawa ze Bizon w dobrych pieniadzach kosztuje troche duzo (jak na moje za duzo)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

To wiadome ze napedy trzeba sprawdzic przed sezonem, ale jak sprawdzisz to bedzie chodzil dlugo i dlugo. Czasem okazyjnie mozna kupic rekorda, bo ktos moze likwidowac gospodarstwo .Albo jest sprowadzony z zagranicy.

 

+1 punkt za pisownię.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

bawi mnie że tak 90% z was objeżdża forsza to wejdźcie na forum forszhritta to zobaczcie jak ludzie nie chcą bizona

wszystko zależy od tego co się trafi mój przyjechał na kołach 90 km ale kupiłem go koło Iławy za 23 tys.czyli tanio przez 3 lata włożyłem 5tys a to przez wymuszony remont silnika gdyż odkręcił się korbowód ale wymieniłem go a przy okazji pierścienie panewki szlif głowic sworznie i inne pierdoły czyli w sumie 1500 3 pasy kilkanaście łożysk wszystkie zachodnie podajniki łańcuchowe niestety mój był z DDR PGR-u gdzie był nie dbany

a w tym roku sprzedałem swoją 514 z hederem 4,8 stolem do rzepaku, sieczkarnią za 36000

 

choć teraz nie wiem co kupić 512 na sezon, rekorda na sezon lub2 albo 524 na dłużej no chyba że trafi się okazyjna 514

 

panowie i jeszcze inna sprawa polskie km i zachodnie to nie te same musicie to w końcu zrozumieć zaden ursus 110 czy nawet czy 140km

nie zrobi tego co dobry forsz np 323

ja mam renię110,14 a kolega miał 1614 kupilem pług 4 obrotowy frostaja moim orałem 3 lata beż przednich obciążników a on przyjechał i chciał sprawdzić bo też chciał obrotowy kupić to miał problemy jak go podniósł w polu nie będę nawet się rozpisywał bo szkoda mówić

 

+to

-oszczędny i mocny silnik tłoki średnica 120mm

-duży przerób w porównaniu z bizionem 056 wiem bo jak ja kosilem koło domu pszenżyto ozime wyd ok 6t a sąsiad kosił jęczmień jary wyd może 4 to zostawał w tyle strasznie i w następnych latach unikał koszenia jak ja kosiłem

-rura wysypu hydrauliczna

-duży zbiornik ok 2,5-3 t

-mechaniczne opuszczanie klepiska 1 dźwignią w razie zapchania a nie jak w bizonie klucz i łom

-dawkę na pompie można ustawić na 140 km ale 120 starcza spokojnie

ale sieczkarnia najlepiej BISO wtedy silnik prawie jej nie czuje najgorsze to czeskie

 

- to

-hedery pow 4,5m na drogach i polach gdy zboże leży

-niektóre części mechaniczne trzeba się fofatygować dalej

-zmiana prędkości motowideł ręcznie na linkę bardzo polecam przeróbkę na hydrauliczną na styl bizona

-napęd kosy

-

a najlepsze jest to że na 12 oglądających 11 ma bizona i mówią że mają go dość w dodatku mówią że nie ma chętnych

 

- więc? nie piszcie ż eto taki wspaniały kombajn szczególnie skrzynia spalanie i wydajność bo mnie to bawi

 

nikt kto ma forsza nie zamieni go na bizona 056

Edytowano przez Jacy1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Tą 50% większą wydajność e512 osiąga dzieki 0,55mkw większej powieszchni sit w porównaniu do z056.

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

z wlasnego doswiadczenia moge polecic Fortschritta E 514 mam takiego od siedmiu lat i niemoge narzekac pracuje na okolo 26 ha zadnej awari na polu nie liczac peknietego paska , to tyle co moge powiedziec bo o bizonach wiem niewiele napewno co przemawia za bizonem to lepsza dostepnosc czesci ale do fortschritta tez niema wiekszych problemow . Kazda maszyna jezeli sie dba to sie odwdzieczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

forszaj jest oszczędniejszy w paliwie masz wszystkie gałki pod prawą ręką ma lepsze przełożenie od bizona ja osobiście jestem za forszajem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shreki_xD    0

Miałem Bizona z056 a teraz forsza e512 .

Bizon56: kosi się na stojąco często Jeden model hedra. Paliwo żerne silniki. Łatwa dostępność części.

forsza 12 i 14 Części Dostępne na allegro;). prędzej samemu zrobisz niż jak niektórzy mechanicy abyś miał numer do kogoś kto ogarnia ten kombajn silniki oszędne. Łatwa i szybka wymiana sit różne szerokości hederów maź hyba 6.20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoktorB    0

Z całym szacunkiem do konstruktorów Bizona, ale Bizon do E 514 ma sie jak MTZ do Fendta. To po prostu inna bajka. A teraz jest do kupienia instrukcja obsługi po polsku do E 514 i wszystko bedzie jeszcze łatwiejsze. Częsci do 514 są tak samo dostepne w Agromach albo w necie. Nigdy nie miałem żadnych kłopoów z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1483

Wiadomo sentyment do naszych Bizonków ale fakt faktem E514 pod większą ilością aspektów jest lepszy do Bizona: spalanie, komfort pracy {można sobie usiąść xD} , większa wydajność i dużo lepszy dostęp to wielu podzespołów {jak ja nienawidzę zmieniać w Bizonie grzebienia i klepiska przed żniwami qq ;[

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Spalanie jest porównywalne, a wiadomo zawsze 6 cylindrowy silnik radzi sobie lepiej w ciezkim terenie i przy sieczkarni. Co do komfortu pracy to ja mam założona klime, kabina szczelna i radyjko sobie słucham spokojnie, ale wiadomo wszystkie czujniki są sprawdzone i pozakładne. Także nie wiem czym tak sie podnicacie tymi farszajami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr1980    2

Spalanie jest porównywalne, a wiadomo zawsze 6 cylindrowy silnik radzi sobie lepiej w ciezkim terenie i przy sieczkarni. Co do komfortu pracy to ja mam założona klime, kabina szczelna i radyjko sobie słucham spokojnie, ale wiadomo wszystkie czujniki są sprawdzone i pozakładne. Także nie wiem czym tak sie podnicacie tymi farszajami

 

Spalanie porównywalne? ile ci Leyland pali na pewno nie 12L silnik może 4 cylindrowy ale moment obrotowy jest lepszy nawet jak w leylandzie turbo przy sieczkarni problemów zero - podstawa jak dbasz tak masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

12 to przy sieczkarni, a tak to 10-11. Nie wspomne że ten silnik nie koniecznie u mnie pracuje na ON...

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shreki_xD    0

A ktoś kiedyś znał szczegółowo o rekordzie wszystko???? Mało ludzi jest takich co wszystko wie. Rekord był opracowywany na fottschritt e512 i e514. w pierwszych wersjach część części pasuje do rekorda. I trzeba przuwarzyć ze rekord ma bardzo podobny wygląd co e512. Więc o rekordy nie ma co się spierać bo to prawie to samo co forsza.

 


Ja mam e512 z orginaną sieczkarnią na eektro magnesie. Łatwo sie zapina bo jest na zawiasach sinik jest około 120km ifa. i spaanie wychodzi nie całe 11 itrów.

w suprze miałem sinik 105km i bez sieczkarni i w takim samym zborzu palia 15itrów niecałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj