Skocz do zawartości
Gorbaczow

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

Polecane posty

Fenol    4

fortschritt a bizon myśle ze jednak jest się nad czym zastanawiać... Bizon jest sięrmiężny ale swoja robotę odwali części trzeba kupować (przynajmniej do mojego...) i gnoja naprawiać Fortschritt jest zgrabny i wydaje sie bardziej dopracowany nie słyszałem wczesniej aby ktoś nażekał na 514 a w zachodniej polsce części można kupić wszedzie a na pozotałosci po fabryce Fortschritt na stronce jest info o czesciach do514 i chyba 512 wiec zapewne daliby namiar na najbliższego dealera...

Wiadomość z agroFakt.pl

garek    67

mój tato miłą najpierw 56 potem rekorda niebieskiego z pierwszych niebieskich jeszcze z małą chłodnicą ( poszedł w kieleckie)a potem rekorda 2003. Ten nasz pierwszy rekord to była maszyna kosiliśmy nim około 300 hektarów przez pierwsze lata kiedys żniwa trwały miesiąc :D (bez kukurydzy). Jak widze jak się forszajami dookoła miotają to nie mam najlepszego zdania. Dlatego tylko bizon. teraz niestety bizon zostął wyparty przez większa maszyne ale to już inna historia.

garek    67

ale miło wspominam rekorda. codzienne czyszczenie chłodnicy żeby sięnie grzał. A najwięcej rekordem nakosiliśmy 105 ton pszenicy w jeden dzień co jak na rekorda było wynikiem całkiem dobrym

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ale miło wspominam rekorda. codzienne czyszczenie chłodnicy żeby sięnie grzał. A najwięcej rekordem nakosiliśmy 105 ton pszenicy w jeden dzień co jak na rekorda było wynikiem całkiem dobrym

To rekordem rekord pobiliście..... :D :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napewn lepszy Bizon. :D

quercus    6

Każdy ma swoje zdanie. Jenak każdy z nich ma plusy. Na korzyść MDV514 przeważa na pewno Kabina (komfort) a w Bizonku też mamy kabinę ale już mniej komfort.B) Ale i tak osobiście wole Bizona Niemiecka technologia jakoś mi nie pasuje B).

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ta technologia jeszcze z czasów NRD.....

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bardzo stara... B)

xsc    54
Każdy ma swoje zdanie. Jenak każdy z nich ma plusy. Na korzyść MDV514 przeważa na pewno Kabina (komfort) a w Bizonku mamy najczęściej daszek.B) Ale i tak osobiście wole Bizona Niemiecka technologia jakoś mi nie pasuje B).

jeszcze sie niespotkalem z rekordem ktory mialby daszek... wszystkie maja kabiny

quercus    6

Ojj sory zagalopowałem się pomyliłem z Superem już poprawiam. Jeszce raz sory B)

PS Już poprawione @xsc B)

Bombay    0

Witam. Ja polecam fortschritta. Przez 6 sezonów miałem E-512 i w tym roku kupiłem E-514. I jestem z niego bardzo zadowolony. W żniwa skosiłem około 80ha bezawaryjnie. kombajn jest z 1991 roku z nowym rozdrabniaczem słomy (oryginalnym) i heder 4,2 m. Stara 12 zostawiłem na części bo wiele kół pasów i łożysk jest takie same nie wspomnę o silniku i skrzyni. na plus idzie kabina jest bardziej komfortowa niż w bizonie. bo nie widziałem żeby ktoś w bizonie podczas koszenia siedział jakoś wszyscy stoją. a w fortschricie cały czas siedzę mam szczelna kabinę z nawiewami i nie wychodzę cały zakurzony jak to kombajniści z bizonów.

stachles    0

no ty masz takie zdanie a ja mam inne i bizona nigdy bym niezmienił na forshrita

rataj    3
Każdy ma swoje zdanie. Jenak każdy z nich ma plusy. Na korzyść MDV514 przeważa na pewno Kabina (komfort) a w Bizonku też mamy kabinę ale już mniej komfort.;) Ale i tak osobiście wole Bizona Niemiecka technologia jakoś mi nie pasuje :D.

nie wierze ze nie wolalbys claasa jakiegos dajmy na to z 90 roku od bizona z tego samego okresu;) dzien do nocy;] nie mowie ze bizony sa złe ale po prostu classy sa lepsze :)

quercus    6

Na pewno są lepsze nie były rozwijane w komunie (klepanie od lat 60 to samo). Komfortowo to już inna bajka że o cenie nie wspomnę.

krolikNH    56

Jakoś wygląd tych Claasów (szczególnie starych) nie przypada mi do gustu... No i cena też niezła. Nowe Claasy już są ładne, ale i tak Bizon jest najładniejszy... ;)

rataj    3

mialem na mysli kombajny z serii DOMINATOR x8 lub XX8 a te sa kozackie ;)

NIE cytujemy poprzedniego postu - Matey

przemek99    27

ja na twoim miejscu kupil bym fortshritta mdw 524 ceny z rekordem sa zbilzone i w mdw masz lepszy komfort [ joystick,komputer , i te inne sprwy ] i do tego wieksza wydajnosc

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się