Gorbaczow

Bizon Z058 Rekord vs Fortschritt/MDW 514

Polecane posty

Ale tu mówią o 514 a nie jakims 525, wybieraj rekorda, 514 niema komputer itd, a rekord ma joystick, komputer, mocniejszy jest. Niewiem jak z ceną


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombay    0

a kto powiedział że w E-514 nie ma tych bajerów?

Możńa trafić fajna '14' z lat 90-tych z klimą, yoystickiem, komputerem.

o czyjnikach strat ziarna sieczkarnia na elektromagnes nie wspomne.

No i te kombajny będą juz w barwach czerwonych lub niebiesko białych, na kołach balonowych z silnikiem 6-cylindrowym perkinsa no i hydrostatic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

A co mi z tego, że Bizon jest ładny ludzie jak nie mieliście Forszaja to nie piszcie takich pierdół... :angry: Za Forszajem przewazają:

-oszczędny 4 cylindrowy silnik, który pali ok. 10l,

-komfort w kabinie,

-tańsze części(ja przynajmniej takie mialem),

-bardzo prosty w budowie jest,

-fenomenalna według mnie jakość czyszczenia ziarna przez to, że jest bardzo długi i szeroki-ma duża powierzchnie sit,

-mało awaryjny(te z Niemiec, bo nie są zajechane tak jak te z Czech schoć z Czech też trafiają się dobre egzemplarze).

A takie wypowiedzi w stylu "Bierz Bizonka, bizonek na pierwszym miejscu" są śmieszne, żadnego argumentu nie ma :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Ale tu mówią o 514 a nie jakims 525, wybieraj rekorda, 514 niema komputer itd, a rekord ma joystick, komputer, mocniejszy jest. Niewiem jak z ceną

rekord z 87r ma joystic takie rzeczy to tylko w erze , a 514 maily joystiki i kompy niektore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895
Mocna, tańsza i lepsza.... ;)

 

Jeżeli Bizon Rekord będzie tańszy od Fortschritta E 514 to gratuluję.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam519    6

ja bym wybrał Rekorda bo części można dostać na każdej składnicy a do Fortschritta trzeba szukać.... u mnie na wsi sołtys miał przez jakiś czas Fortschritta i zaczął mu się psuć i go sprzedał teraz ma Rekorda czerwonego i nie narzeka na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TurekR    6

razem z kolegą 4lata temu zakupiliśmy kombajny on bizona 056 rok 1986, a ja fortschritta e514 rok 1987, jego z sieczkarnią, mój bez obrabiają miej więcej tą samą powierzchnię i ja przez te lata na remonty wydałem 800zł, a on z tego co ja wiem 10000tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

turekR@ jak już doczytałem twój post do momentu w którym napisałeś ze forschnitt jest twój to odrazu pomyślałem że napiszesz ze rekord to szajs :) i tak napisałeś :)

 

REKORD to dobry kombajn,ale.....jest jedna wada fabryczna.ten kombajn lubi sie grzać,i nikt mi nie wmówi ze ma czerwonego rekorda i mu sie nie grzeje woda......chyba ze ma inną chłodnice.... :) lepsze moim zdaniem są SUPRY w dobrym stanie z kabiną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

I wcale mu się nie dziwie, że chwali Fortschritta, wystarczy popytac tych co zmienili Bizony na Fortschritty, odpowiedz jest zgodna - nigdy wiecej bizonów


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wystarczy zdjać sieczkakrnie i problem grzania jest rozwiązany w bizonie. Tylko bizon :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluss1    0

wystarczy dziennie poświęcić 15-20 minut na wyczyszczenie chłodnicy i problem grzania z głowy,bynajmniej tak jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat koledzy powyzej proponuja Fortschritta :)

z czesciami tez nie ma zadnego problemu, wiec to zaden argument na korzysc bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

brzozak2@ o czym ty mówisz?? koledzy wyżej (jak napisał) zapewne chodziło mu o dwóch wyżej...także doczytaj dokładnie :)

 

ja bym polecał również bizona...ale jak kto lubi :) o gustach sie nie rozmawia :) jeden woli to a drugi to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Z tym, że bizon nie ma awarii to bym się kłócił, widzę, co w okolicy się z nimi dzieje, no ale pewnie to są akurat pechowe egzemplarze, z częściami do Fortschritta też nie ma problemu :)


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

brzozak@ ja polecam bizona.ponieważ uważam że rekord jest lepszy od forschritta...takie jest moje zdanie...ja mam bizona i wiem co to jest,wszystko potrafie zrobić i wiem jak zrobić...jak napisałem jeden woli to a drugi to... :)

 

(nie mówie ze bizon jest bezawaryjny,bo tak nie jest :) )

 

matey@ a ty jaki masz kombajn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

łatwo się domyślić, że nie mam bizona, mam fortschritta tylko E-512 czyli model porównywalny z Z056


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

no i jak Ci sie sprawuje?? komfort w kabinie jaki??? napisz coś wiecej o nim. troche pomozesz koledze nad wyborem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Wiesz, w kabinie jest nawet ok, najważniejsze, że się nie kurzy na twarz, nawiewy są, wg mnie lepsza widocznośc niż z bizonowskiej kabiny, jest w miare cicho, ogólnie da się wytrzymac. Silnik IFA 4 gary 105KM, słabszy niż w bizonie, ale za to mniej spali, w hederze 4.20 daje sobie rade, myślę, że z sieczkarnią też da rade. Wg. moich obserwacji w bizonach Z056 (nie wiem jak w innych) jest problem z hamulcami, w Fortschrittach nie ma problemu. Ogólnie jestem zadowolony z Fortschritta, mimo że były awarie i problemy, ale to głownie wynikało z braku znajomosci maszyny. Jednak tu chodzi o E-514 a nie o E-512 którą ja mam ;p


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Powiem tak, psuć się psuje wszystko, a wszystko zależy od właściciela jak dba o sprzęt.

Znajomy kombajn uruchamia 2 dni przed wyjazdem w pole, myje i twierdzi że kombajn gotowy do żniw, a później wszystkie niedociągnięcia naprawia na polu.

Dla obserwatora nieraz trudno stwierdzić czy od godziny ruszył ( bo przez godzinę to ze 4 razy stoi więc ciężko zobaczyć go w pracy).

 

Jak dbam tak mam.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIECIA555    0
Napisano (edytowany)
Bizon Rekord (ZO58) ma silnik o mocy 88kW, czyli po przeliczeniu daje nam 119,68KM... ;)

 

Kupuj bizona mój kolega ma bizona REKORD-a i jeździ nim juz 15 lat

 

Błędy! Posta piszemy w oknie "białym"!

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Witam niebede zakladal nowego tematu a chcialem sie dowiedziec paru informacji o Bizonie Rekordzie Z058 czerwonym:

 

Jaka wydajnosc przerob ton na godzine???

 

Spalanie na 1 mth i ile trwa 1 mth???I w jakich warunkach ??

 

Najczęstsze awarie ???

 

O dostep do czesci nie pytam bo tego jest od groma :)

 

Prosze o wypowiedzi tylko uzytkownikow a nie ze gdzies, ktos, tam widzial, slyszal itd. :)

Edytowano przez krolikNH

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Widzę , że najwięcej do powiedzenia mają osoby,które o fortschritt-cie nie mają bladego pojęcia.Jeśli ktoś kupi ten kombajn w bardzo dobrym stanie to będzie min śmigał jeszcze kupę lat.Jest to bardzo prosta w obsłudze i mało awaryjna maszyna.I pali duuużo mniej od Rekorda.U mnie średnie spalanie wychodzi w granicach 10l. na godzinę pracy bez sieczkarni przy wydajności 1.3-1.4 ha na godz. i hederze 4.8m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
    • Przez daree
      Witam, aktualnie remontuje kombajn Bizon Sampo 2020. 
      Podczas składanie części pojawiły sie pewne wątpliwości. W zwiazku z powyzszym chcialbym zapytac czy na forrum jest ktos z wojewodztwa Lubelskiego u kogo można by podejrzeć pewne szczegóły dotyczące ememetów kombajnu ?
    • Przez Rolniczek95
      Z wujkiem zastanawiamy się czy dało by się przerobić instalacje elektryczną w bizonie z 24v na 12v, co sądzicie, czy gra jest warta świeczki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj